Nem csak a 20 éveseké...

2014. november 20.
Nem csak a 20 éveseké... Magabiztos, 24 pontos győzelemmel érvényesítette a papírformát a PEAC-PÉCS az Európa Kupa harmadik fordulójában, a juniorválogatottal egyenértékű Young Cats ellen.
Hullámzó első negyedet láttunk, amelyben a puha pécsi kezdés ellenére hamar kiderült, hogy egyértelműen a PEAC a jobb csapat a két fél közül azzal együtt is, hogy nem játszottak jól Hurst-ék. A 4-2-es vendégvezetés után egy szép, 10-0-s sorozattal magabiztos előnyre tett szert a PEAC, de a negyed derekára kissé kaotikussá vált a játék. A mellédobott büntetőknek, eladott labdáknak és a rosszkor beütött faultoknak köszönhetően nem sikerült jelentősebb előnyre szert tenni a belgák ellen. A második negyed elején hamar tíz pont fölé növelte a különbséget a PEAC (23-13), majd Raksányi megkapta harmadik személyijét, és hamar bónuszba került a Young Cats. Lassabbá, töredezettebbé vált a játék, ez pedig inkább a fiatal vendégeknek kedvezett. A 17. perc táján attól lehetett tartani, hogy ez lesz az első olyan negyed a vendégek EK szereplése során, amelyet megnyernek, de a két pécsi center, ha több hiba is csúszott a játékába, de tett arról, hogy ez ne így legyen. Tina Jovanovic büntetőjével alakult ki a 38-27-es félidei állás.

A második félidő elején határozottabb PEAC-Pécs futott a parkettre, és ez az időszak jobban is sikerült a PEAC-nak. Elsősorban annak lehetett örülni, hogy védekezésben sikerült elérnie Raksányiéknak, hogy pont nélkül maradjanak a belgák, és Raus Vivien két szép villanásával 49-29-re alakult az állás. A 25. percben egy indítás után Sien Devliegher csúnya jeleneteket produkált. Indítás közben durván meglökte Kiss Virágot, amiért megkapta második sportszerűtlen hibáját is. Sajnos a pécsi center térdsérülést szenvedett, a belgának pedig a két sportszerűtlensége miatt véget ért a mérkőzés. A két triplával beköszönő Youn Cats ahogy fáradt, játéka úgy vált egyre durvábbá. Williams hűtötte le a kedélyeket egy triplával, kialakítva az 56-38-as eredményt a harmadik negyed végére. Felváltva estek a kosarak a záró játékrészben, végig húsz pont körüli előnyük volt a pécsi lányoknak. Zeljko Djokic a végére be tudta küldeni a legfiatalabbjait is, így Raus, Szücs és Kaposi mellé a 38. percben Zólyomi Karina is pályára került. Míg a közönség Kaposi szép triplájának tapsolt, Sellei Dalma is lehetőséghez jutott az Európa Kupában.

PEAC-PÉCS – YOUNG CATS 81-57 (19-13, 19-14, 18-11, 25-19)

Pécs, 400 néző. V.: Sutulovic (MNE), Isachenko (UKR), Karovic (BIH)

PEAC-PÉCS: Hurst 10, Raksányi 9, Raus 7/3, T. Jovanovic 13, Williams 21/3. Csere: Kiss -, Szücs 1, Kaposi 7/3, Orozovic 4, Sellei-, Zólyomi-.
YOUNG CATS: Goyvaerts 5/3, Eva Devliegher 13/6, Sien Devliegher 8/3, Nauwelaers 5/3, Geldof 6. Csere: Lemmens 9/6, Medjo 2, Bastiaenssen 5/3, Iliaens 2, Mense 2.

Zeljko Djokic: Örülök, hogy ellenfelünk keményen játszott, az ötvenhat megszerzett lepattanónk extrának számít a női mezőnyben. Jó úton vagyunk a támadások és védekezések felépítésében, ráadásul több esetben fiatalabb életkorú csapatom volt pályán, mint a belgáké. Kiss Virág sérüléséről csak pénteken derül ki, hogy mennyire súlyos.

Van Camp Sven: A belga szövetség elérte célját, mert meccsről meccsre jobban játszunk. A mai összecsapáson főleg fizikálisan dominált a Pécs, kétszer annyi lepattanót szedett, mint mi, így evidens hogy mi nem nyerhettünk. Még három találkozónk van ebben a sorozatban, ezt fogjuk kihasználni a további fejlődésre.