Nem kell szépíteni, nagy zakót kaptunk

2015. november 09.
Nem kell szépíteni, nagy zakót kaptunk Sajnos percek alatt eldőlt a vasárnapi rangadó, a PINKK hamar elhúzott 19 ponttal, innen pedig már képtelenek voltunk visszakapaszkodni.
Pedig mindenki nagyon készült, mindenki nagyon fogadkozott. Ez a nap azonban egészen egyszerűen nem a PEAC-Pécsé volt, s bizony vannak olyan pillanatok, amikor az ember nem tehet mást, mint gratulál az ellenfélnek, és lenyeli a békát.
Ez egy ilyen pillanat volt csapatunk számára. A vasárnap késő esti rangadó ugyanis rémálomszerűen kezdődött, hiszen a puha védekezésünknek, nem mellesleg az ellenfél pontos célzásának köszönhetően sorra születtek a hazai pontok. Amikor 9-0 állt az eredményjelzőn, Roberto Hernandez időt kért, hogy megállítsa a lejtőn lefelé száguldó tanítványait, de nem ment vele semmire: nem sokkal később már 19-0-ra állt a két együttes. S itt már sejteni lehetett, hogy nem lesz visszaút a PEAC-Pécs számára.
A folytatásban ugyan többször is visszakapaszkodtunk tíz pont környékére, de a lélektani határt sosem tudtuk átlépni, képtelenek voltunk még közelebb kerülni – mindig jött egy hazai tripla, ami szétrombolta a reményeket. A vége aztán katasztrofális, 86-60-as vereség lett. Reméljük, hogy a szezon legnagyobb pofonján ezzel túl is vagyunk.
– A miskolci katasztrófa után a jól támadó Velence ellen már működött a védekezésünk. A mai győzelmet is annak köszönhetjük, hogy ugyanolyan jól védekeztünk, támadásban pedig csapatként játszottunk, úgy ahogyan a későbbiekben is szeretném – értékelte a mérkőzést Sandro Orlando, a PINKK vezetőedzője.
– Csak gratulálni tudok a hazaiaknak, hiszen nagyon jól játszottak, minden bejött nekik – mondta az érthetően letört Roberto Hernandez.

Csapatunkra most csütörtökön (18.00) újabb mérkőzés vár, az Európa-kupában a svájci Fribourgot fogadjuk.

PINKK-Pécsi 424–PEAC-Pécs 86-60 (24-10, 21-16, 20-21, 21-13)
Kosárlabda NB I., nők. Komló: 600 néző. V.: Frányó, Söjtöry, Hervay. PINKK-Pécsi 424: RUJÁK 9, DRAMMEH 24/3, Nagy D. 8, HANDY 14/6, TUNSTULL 11. Cs.: Sánta 1, VUCSETICS 12/6, Kovalcsik 2, Gémes-Sarok 3/3, Domokos 2, Seri. Vezetőedző: Sandro Orlando. PEAC-Pécs: Pedrals 2, Raksányi 3/3, PARKS 18, Bozóki 2, Kaposi 9. Cs.: Szücs 4, Sztankovics, ZELE 14/6, Fűrész 3/3, Czirják, Gorjanácz 5/3. Vezetőedző: Roberto Hernandez.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8-0, 7. perc: 19-0, 13. perc: 28-11, 16. perc: 28-18, 23. perc: 49-32, 26. perc: 53-34, 33. perc: 71-49, 37. perc: 76-52.

További eredmények: Győr–DVTK 67-75, ZTE–Sopron 62-87, Vasas–Cegléd 57-61, Szekszárd–ELTE-BEAC Újbuda 69-59.