Nem tudtunk közel kerülni a Kassához

2013. október 01.
Nem tudtunk közel kerülni a Kassához Csapatunk a Közép-Európai Liga előrehozott 3. fordulójában 74-36-os vereséget szenvedett az Euroliga tavalyi negyedik helyezettjétől, a Kassától.
Good Angels Kosice – PEAC-Pécs 74-36 (20-12, 21-9, 13-9, 20-6)
Good Angels Kosice: Bojovics 17/6, Kissová 8, Hruscaková 15, Kupciková 12, Janusciková 4.Cserék: Pindrochová 12, Zietara 6. Edző: Maros Kovácik
PEAC-PÉCS: Fűrész 4, Jovanovic 6, Reid 2, Nagy-Bujdosó 5/3, Williams 4. Cserék: Orozovic 2, Nagy D. 2, Horváth L. 8, Pap R. 2, Raus, Kiss V. 1, Kaposi. Edző: Zseljko Djokics

Kipontozódott: Reid (25. p.), Pap (34. p.), Fűrész (36. p.), Nagy-Bujdosó (36. p.)
A PEAC első szlovák vendégszereplésén a hazai csapat kezdett jobban: 8-0-s kassai vezetéssel indult a találkozó. Zseljko Djokics megpróbálta megállítani a hengert, és már a harmadik percben időt kért, hogy felrázza puhán kezdő csapatát. A legnagyobb különbség 16-2 volt ebben a szakaszban a Good Angels javára. Ekkor a Pécs felébredt és megkezdte a felzárkózást, 10-2-es szakaszt produkáltak a fekete-fehér mezesek, így a különbség mindössze 6 pontra apadt. A negyed vége 20-12 lett a Kassa javára.

A második negyedben is két és fél percet kellett várni az első pécsi kosárra, mely Williams révén született meg. Három és fél perccel a nagyszünet előtt még mindig csak 14 dobott pont szerepelt a pécsi oldalon, míg a Kassa 35 egységnél tartott. Ekkor jött Nagy-Bujdosó triplája, majd Reid is betalált, ám a félidőre maradt a 20 pontos differencia (41-21). A pécsiek nem jeleskedtek a lepattanózásban és a kizárásban, valamint már a félidőre komoly faultproblémákkal kellett szembenéznie Djokicséknak (Nagy-Bujdosó 4, Fűrész 3, Reid 3).

A folytatásban Horváth Lilla értékesített két büntetőt, a kassaiak pedig nem találtak be négy és fél percen keresztül. Csapatunknak ezt az időszakot nem sikerült kihasználnia, ráadásul a negyed közepén Reid is kipontozódott 42-25-ös állásnál. Ez újra lendületbe hozta a Kassát, akik tovább növelték a különbséget. 54-30-as hazai vezetésnél várhatta a Pécs az utolsó játékrészt.

A negyed elején Bojovic már a 16. pontját szerezte, Pap Reginára három percen belül három faultot fújtak, így Reid után ő is elhagyni kényszerült a pályát mindössze kilenc perc játék után. A sort Fűrész Dia folytatta, eztán Nagy-Bujdosó Nóra kapta meg a harmadik támadóhibáját, majd a játékvezetők technikait ítéltek csapatkapitányunk ellen, ezzel pedig ő is kipontozódott. A következő támadásban egy elzárásnál Nagy Dorci kapott a fejére ütést a kassaiaktól. A fiatal irányító vérezve hagyta el a pályát, sérülése miatt kórházi kezelésre szorulhat. A mérkőzést, amelyen a Pécs rossz dobóformát fogott ki, végül a négy kipontozódott és a sérült játékosunk mellett kényszerű ötös fejezte be. A vége 74-36 lett a Kassa javára.

Zseljko Djokics: „Álmosan kezdtük a találkozót, 6-0 után kezdtünk el kosárlabdázni. A 8. percben megváltozott a játékvezetők kritériumrendszere, és kevés értelme volt így lejátszani a találkozót. Problémánk volt a lepattanókkal, és nagyon sok pontot kaptunk gyorsindításból, emellett a kemény védekezés ellen sokkal jobban kell támadnunk, ezeken mindenképpen javítanunk kell. Mindemellett hasznos volt egy euroligás ellenfél ellen szerepelni. De ezt a meccset gyorsan el kell felejteni, remélem, hogy a Pöstyén ellen sokkal jobban, több energiával fogunk játszani.”