Nem várt vereség

2014. február 16.
Nem várt vereség Váratlan vereséget szenvedett hazai pályán a ZTE NKK ellen a PEAC-PÉCS, tartalékos csapatunk 61-54-re maradt alul a zalaiakkal szemben.
Hogy váratlan, vagy várható volt-e az a vereség, amelyet a PEAC-PÉCS szenvedett a vendég zalaiaktól, arról lehet vitatkozni. Az első számú centerének, Williams-nak elvesztése után tovább húzta az ág Zeljko Djokic csapatát, mivel Fűrész Diával sem tudott számolni a szakvezető, ahogy Ieva Kublina sem volt még bevethető. Így magas sorban Nagy-Bujdosó Nóra mellett a 15 éves Kiss Virággal kezdett a PEAC, akit néhány perc után a 18 éves Kaposi Pálma váltott. Rengeteg hiba, kosárszegény játék jellemezte az első félidőt. Csakúgy, ahogy egy hete az MTK ellen Budapesten, most sem sikerült lendületes, mindent elsöprő játékot mutatni, és megnyugtató előnybe kerülnie a pécsieknek, sőt az első 10 perc végén a kék mezesek vezettek 13-9-re.

A második negyedben sem sokat változott a játék képe, sorra maradtak ki a pécsiek dupla-kísérletei, gyűltek az eladott labdák, és a lepattanókat sem sikerült megszerezni, amelyek pedig alapjai a csapat gyors játékának. Jobbára a vendégek vezetgettek Varga és Czukor kosaraival az első félidő második felében, melynek utolsó mozzanatai voltak csak a pécsieké, Horváth Lilla büntetőivel és Reid duplájával 22-21-re vették át a vezetést.

A nagyszünet nem hozott megnyugvást, sőt, sokkal jobban lábra kapott a ZTE. Két zalai tripla is beakadt, a pécsi oldalon pedig nagyon baljós jel volt, hogy mindössze egy pontot tudtak dobni három és fél perc alatt. 23-30-nál elégelte meg a tehetetlenséget Zeljko Djokic, aki időkérés után sort cserélt, Nagy, Szűcs, Raus, Kaposi és Pap lépett pályára rövid ideig. Kaposi kosarán kívül sok örömet nem tudtak a fiatalok szerezni a közönségnek, és egy pécsi technikaival is megspékelt szakasz végére csaknem beláthatatlan, 15 pontos távolságba lépett el a ZTE. 25-40 után a visszaszálló első ötösből Raksányi és Orozovic vette a jeleket leginkább, és 4 perc alatt egy 17-0-s szakaszt kivágva 42-40-re megfordította a meccset. Aki csak a mérkőzés jegyzőkönyve alapján von le következtetést, nem is gondolná, mennyi mélység és magasság volt ebben a 10 percben. És aki látta a meccset, nem érti, hogy miért nem ez az elán volt a PEAC játékának jellemzője sokkal hosszabb ideig.

Az utolsó 10 percet a lélektanilag talán kicsit jobb passzban lévő PEAC indította jobban, de a szívósan tapadó, és a pécsiek gyenge megoldásait jól kihasználó zalaiak rendre egyenlíteni tudtak. Hat perc volt vissza, amikor a térdsérülése miatt sokat kihagyó, de az egy-egyeket bátran elvállaló Orozovic kosarával 50-46-ra vezetett a PEAC, amit ZTE időkérés követett. Nem tudott megfelelően reagálni ezután a fekete-fehér csapat, Kaposi hozott össze még egy gólt egy megszerzett támadó lepattanó után (52-49), ám az utolsó két percre érve nem tudott elmozdulni innét a PEAC. Maurita Reid három bosszantó hibát is vétett a végjátékban, amit már nem maradt sem erő, sem idő korrigálni, így nem várt, de az előzmények ismeretében talán nem teljesen meglepő módon, saját pályáján múlt fölül a PEAC-PÉCS-et közepesen játszó, de lelkes, nagy akarattal kosárlabdázó ZTE NKK.

PEAC-PÉCS – ZTE NKK 54-61 (9-13, 13-8, 20-19, 12-21)
Pécs, 400 néző.
PEAC: Raksányi 14/6, Reid 4, Jovanovic 6/3, Nagy-Bujdosó 8, Kiss V. -. Csere: Orozovic 9, Kaposi 6, Nagy D.-, Horváth L. 5, Pap -, Raus -.
ZTE: Török 6, Fuisz 4, Czukor 13/3, Varga 14, Horváth Zs. 7. Csere: Fritz 6, Mányoki 9/3, Vágvölgyi 2.