Nem volt esélyünk

2015. december 10.
Nem volt esélyünk Várható volt, hogy két válogatott játékosunk, Zele Dorina és Kaposi Pálma nélkül nem leszünk képesek a bravúrra: szerda este húszpontos vereséget szenvedtünk a Basket Landes otthonában.
Az Európa-kupa csoportkörének ötödik fordulójában a kvartett legerősebb csapatához, a francia Basket Landes együtteséhez látogatott a PEAC-Pécs, s eleve nem sok jót ígért, hogy a sérüléssel bajlódó Zele Dorina és Kaposi Pálma is itthon maradt. Húsz perc alatt aztán gyakorlatilag el is dőlt minden, hiszen ekkor már tizenöt ponttal vezettek a házigazdák, innen pedig nem lehetett felállni.
– Az első félidőben rossz százalékkal dobtunk, mert sokszor kellett próbálkoznunk kiszorított helyzetből – értékelte a mérkőzés vezetőedzőnk, Roberto Hernández. – A harmadik negyedben sikerült rendeznünk a sorainkat, vissza tudtunk jönni hét pontra, de a végén rossz döntéseket hoztunk, ezt pedig a Landes kihasználta.

Basket Landes (francia)–PEAC-Pécs 71-51 (18-10, 19-12, 16-16, 18-13)
Női kosárlabda Európa-kupa, F csoport, 5. forduló. Mont de Marsan, 2122 néző. V.: Teixeira (portugál), Weiwers (luxemburgi), Nazinek (fehérorosz). Basket Landes: Plagnard 4, GUZMAN 17/3, BASKO-MELNBARDE 13, Ayim 4, Sliskovic 6. Csere: LE GLUHER-CANO 12, Barennes 5, Bonnan 2, Milapie 4, Salgues 4, Labrouche. Vezetőedző: Olivier Lafargue. PEAC-Pécs: Pedrals, Fűrész, Raksányi 4, WILLIAMS 14, Sztankovics 8. Csere: Bozóki 6, Szücs 2, PARKS 14, Gorjanácz, Raus 3/3. Vezetőedző: Roberto Hernández.
Az eredmény alakulása. 8. perc: 16-6, 12. perc: 20-16, 26. perc: 45-34, 34. perc: 57-42.

A csoport másik mérkőzésére, a Nymburk–Fribourg összecsapásra csütörtökön 19 órakor kerül sor.