Nézni, ahogy repül a csapat

2013. november 10.
Nézni, ahogy repül a csapat Lehengerlő játékkal 24 pontos, 78-54-es arányú győzelmet aratott egyik legnagyobb riválisa, a DVTK Miskolc felett a PEAC-PÉCS.
PEAC-PÉCS- Aluinvent DVTK Miskolc 78-54 (19-15, 15-15, 25-8, 19-16)
500 néző, 370 online néző

PEAC-PÉCS: Fűrész 12/6, Reid 13/3, Jovanovic 4, Nagy-Bujdosó 7/3, Williams 20 cserék: Orozovic 17, Kiss 3, Pap 2, Horváth L.-, Nagy D.-, Raus-.
Aluinvent DVTK Miskolc: Czank 11, Tobin 12, Jansone 9/3, Bálint 2, Raven 7 cserék: Horváth B. 5/3, Sverrisdottir 6, Vincze 2, Bukovszki-, Szabó-, Dubei-.

A PEAC és a DVTK francia programja annyira párhuzamosan alakult, hogy Párizsból a két csapat együtt repült haza, és kezdhette meg a két napos felkészülést egymás ellen. A játékosok oldalán nem volt sérültje a PEAC-nak, ám edzőfronton igen: Zseljko Djokics a pénteki edzésen deréksérülést szenvedett, így csak komoly fájdalmak árán tudta vállalni a mai találkozót. Raven középtávolijával indult a mérkőzés, a Pécs pedig már a Miskolc második támadását eredményesen kivédekezte, ám betalálni másfél percig nem tudott. Nagy-Bujdosó labdaszerzése révén került ziccerbe, a kosár kimaradt, a két büntetőjéből pedig a második volt pontos. A másik oldalon Czank Tímea szerzett kosarat (1-4). Csapatkapitányunk ismét büntetőkhöz jutott, de ez alkalommal is csak egy talált. Raven palánkos duplájával 2-6-ra vezetett a DVTK. Ekkor Williams beindult, labdaszerzéséből ziccert is dobott, majd Reid szerzett labdájából is ő szerzett két pontot, majd a palánk alól újra eredményes volt (8-6). Raus Vivien is lehetőséget kapott Zseljko Djokicstól, feladata Raven védelme volt, ám hamar két személyit összeszedett a klasszis légióstól. Fűrész Dia középtávolija után Czank egyenlített két büntetővel, Raven révén pedig újra átvették a vezetést a miskolciak (10-11). A Pécs gyorsindításos játékából Sanja Orozovic is pontot szerzett, Nagy-Bujdosó triplájával pedig 16-11-re vezetett a Pécs. A negyed utolsó kosarát Nevena Jovanovic jegyezte (19-15).

A második negyedben a Zseljko Djokics már egy perc játék után magához szólította csapatát, Reid pedig a palánk alatt visszaszerzett labdából dobott kosarat (21-15). Kiss Virág is beállt, és már az első támadásában 2+1-et harcolt ki (26-19). Peresztegi Nagy Ákos kért időt, a tábláját a földhöz vágta: „Csak a mi hibáinkból élnek!” – kiabálta. Pap Regina is betalált, így már kilenc pont volt a pécsi előny (28-19). Czank büntetőivel öt pontra zárkózott a Diósgyőr, ám a Pécs pillanatokon belül újra visszaszerezte a kilences fórját, a DVTK időt is kért. Jansone triplájával és duplájával jött közelebb a Miskolc, így négy pontos pécsi előnnyel zárult az első félidő (34-30). A félidőben a Rátgéber Akadémia kenguru lány csapata tartott labdás bemutatót, a kislányok pedig az egész mérkőzés alatt szurkoltak, és lelkesen szaladtak a kimenő labdákért, erősen növelve az amúgy sem alacsony cukiságfaktorukat.

A második félidő elején egyik csapat sem találta igazán a ritmusát, Raven támadót, majd védőfaultot vétett, Jansone és Czank révén pedig egy pontra feljött a Diósgyőr (35-34). Ekkor viszont teljesen más fokozatba kapcsolt a Pécs, és talán a klub eddigi legjobb játékát nyújtotta. A csapatkapitány indította a nagy rohamot, majd Fűrész dobott hárompontost, Williams duplája után pedig Peresztegi Nagy Ákos időt is kért (42-34). A támadólepattanókat sorra a PEAC szerezte meg, Reid triplája és LaToya Williams újabb kosara már zsinórban a 13. hazai találat volt válasz nélkül. Sverrisdottir hat és fél perc elteltével szerezte a miskolciak első kosarát a negyedben, miközben a pécsiek szárnyaltak. Williams újabb góljával már 15 pontra nőtt a PEAC előnye (53-38), a DVTK időkérései pedig hatástalanok maradtak. Sanja Orozovic is remek napot fogott ki, a szerb légiós eddig inkább a védekezésben volt kulcsfontosságú a csapatban, ma viszont a támadásokból is kivette a részét, és látványosan élvezte a játékot. A csodálatos negyedben a pontra az i-t Jovanovic szép betörése tette fel, ezzel a 25-8-ra megnyert tízperc után 59-38-ra vezetett a Pécs.

A PEAC a negyedik negyed elején sem vett vissza a tempóból, Reid és Williams tovább növelte a pécsi előnyt. Orozovic 2+1-es akciója után már 26 ponttal tartott előrébb csapatunk, hat és fél perccel a vége előtt pedig a PEAC-ot végig buzdító, nagyjából 500 néző egyszerre skandálhatta, hogy: Mennyi? 30! 70-40-es állás után a DVTK-nak új lendületet adott a 96-os Horváth Bernadett, aki a meccset feladni látszó társaival ellentétben igazán odatette magát, lepattanót szerzett, duplájával és triplájával pedig 26 pontra csökkentette a 30 fölötti differenciát (71-45). Az utolsó percekre kissé vesztett koncentrációjából a remekül játszó PEAC, amely Fűrész Dia zárótriplájával 78-54 arányban győzte le nagy riválisát, ezzel nagy lépést tett a bajnoki alapszakasz második helye felé. A sajtótájékoztatón Zseljko Djokics kiemelte, legszívesebben mindenkit idehozott volna a legjobb játékos helyére, hiszen sok kiemelkedő teljesítmény volt együttesében, aki csapatként harcolta ki a nagy győzelmet. A gyorsindításokból és a körtéből szerzett pontokkal (25-8 ill. 44-28) nyerte meg a meccset a PEAC, ám a lepattanóharcban is komoly győzelmet aratott (40-33). Williams 20. Orozovic 17 pontot szerzett, Reid 13 ponttal és 10 lepattanóval ért el dupla-duplát.

Zseljko Djokics: „Szeretném megköszönni a szurkolóinknak a mai támogatásukat, ma olyan volt, mint a régi szép időkben, ők voltak a hatodik játékosunk. A negyedik kemény meccset játszottuk egyhuzamban, szerintem mindegyiken nagyon jól játszottunk, és két győzelmet sikerült aratnunk. Szeretném megköszönni Vári Attilának és Nagy Csabának, hogy segítettek edzéslehetőséghez juttatni csapatunkat a sportcsarnokban, nélkülük nem is edzhettünk volna a Lauberben a nagy derbi előtt. A fő célunk az volt, hogy egy nagyon jó támadó csapatot próbáljunk meg 60 pont alatt tartani. Már első félidőben gratuláltam a csapatomnak a 30 kapott ponthoz, bár sok ziccert ki is hagytunk. A harmadik negyedben olyan volt, mint egy cunami. A vihar előtt csend volt, egyik csapat sem volt saját ritmusában, de egyszer csak másodikról ötödik sebességre váltottunk, két csapat volt a pályán, egyik, aki repült, a másik pedig, aki nézte.”

Peresztegi Nagy Ákos: „Csalódott vagyok, csapatom abszolút a várakozásaim alatt teljesített. Készültünk Zseljko Djokics kosárfilozófiájára, a Pécs agresszív védekezésére. Az első félidőben a mi kikényszerített hibáinkból élt a Pécs, ha abban a szakaszban jobban koncentrálunk, mi mehettünk volna előnnyel a félidőre. A harmadik negyedben teljesen leblokkolt a csapatom a PEAC még agresszívabb védekezése miatt. Játékosaim felé elgondolkoztató az, hogy drága játékosok nagy fizetéssel játszanak, ennek ellenére pedig Horváth Bettina, az egyik legfiatalabb játékos jön föl az utolsó negyedben, és tud olyan lendületet adni a csapatnak, mellyel el tudtuk kerülni a még súlyosabb vereséget. Ez sokat mond az úgymond profi játékosaink teljesítményéről.”