Nincs megállás, itt az újabb csata!

2022. november 04.
Nincs megállás, itt az újabb csata! A szerda esti Európa Kupa sikerünk után szombaton egy újabb nehéz hazai mérkőzés vár játékosainkra, a bajnokság nyolcadik fordulójában a Ludovika Csata lesz az ellenfél.
Sok idő nem jutott a pihenésre, a nemzetközi meccsek berobbanásával sűrűsödik a program a heti két meccses ritmussal. Szerdán egy őrületes játékkal a harmadik negyedben gyakorlatilag állva hagytuk a Ramlát, a félidei két pontos előnyünket tizennyolccal megtoldottuk, ezzel 78-58-ra legyőztük a csoport favoritját.

Máris itt az újabb feladat: szombat este a bajnokságban fogadjuk a Ludovika Csata együttesét, amely viszont idén nem jutott be az Európa Kupa csoportkörébe, így csakis a bajnokságra koncentrálhat Tursics Krisztián és együttese. Ami a játékosállományt illeti, alapos vérátömlesztésen esett át a Csata, rengetegen távoztak a csapattól, legnagyobb veszteség talán a saját nevelésű Lelik Réka távozása. Két új amerikai játékos alkotja a légiós-kontingenst, a kettes-hármas poszton bevethető Jaelyn Brown és Samantha Fuehring, a 190 cm magas erőcsatár. Jelentős számú magyar játékos is a Ludovikához igazolt, a BEAC-tól tette át székhelyét Czank Tímea, Boros Berta és Barnai Judit, Jáhni Zsófi pedig a PINKK-től érkezett a fővárosba. Szabó Fanni tavaly Cegléden kosárlabdázott, majd nyáron Ausztráliában szerepelt, az őszi idényt viszont a Csata csapatánál kezdte a BSE-ben nevelkedett, korábban Pécsett is megforduló játékos.

Eddigi eredményeit tekintve eddig nem a legjobban szerepelt a Ludovika Csata, a nemzetközi kupa főtáblájáért a Ramat Hasharon ellen vívtak oda-visszavágós rendszerben selejtezőt, mind két mérkőzést elveszítették Horváth Bernadették. A magyar bajnokságban két győzelmük mellett öt vereséget jegyeznek, a PINKK-et simán verték, a BKG ellen azonban szoros siker végjátékban 64-60-ra győzött a Csata. A verségek nagy részét a liga nemzetközi kupában is szereplő top csapataitól gyűjtötték be a fővárosiak, egyedül a TFSE ellen két ponttal elveszített mérkőzést bánhatják igazán, hiszen egy olyan találkozót buktak el, amelyen gyakorlatilag végig vezettek Tursics Krisztián tanítványai. Az utolsó percben 81-81-nél érte utol a TFSE a Csatát és végül győzte le 83-81 arányban.

Ami a mi csapatunkat illeti: oda a bajnoki veretlenség, vasárnap Miskolcon maradtunk alul az esélyesebb DVTK Hun-Therm ellen, négy ponttal. Hazai pályán egyértelműen az NKA Universitas PEAC az esélyes, noha nem sok idő maradt az előző mérkőzés után a felkészülésre. - Nagyon fontos mérkőzés vár ránk, kevesebb, mint hetvenkét órával a Ramla elleni mérkőzés után, így rövid időnk van a regenerálódásra és a felkészülésre. A Csata fiatal csapat, arra számítok, hogy nagyon motiváltan és nagy energiával fognak jönni, ezért nagyon fontos, hogy hogyan fogunk reagálni, ilyen rövid idő alatt. A hazai pálya fontos számunkra, és mindent meg fogunk tenni, hogy megvédjük azt – fejtette ki gondolatait Jovan Gorec vezetőedző.

A Ramla ellen a mezőnyben extra munkát végző, 21 (!!!) lepattanót begyűjtő Cierra Burdick is a regeneráció fontosságát említi elsőként, amikor a Ludovika Csata elleni találkozóról beszélgetünk vele: - A pihenés és a feltöltődés kulcsfontosságú ilyenkor, hiszen gyakorlatilag háromnaponta játszunk az Európa Kupában illetve a bajnokságban. Vagyis a regenerálódás, az alvás, a cellák feltöltése az elsődleges, nagyon fontos a test és az agy felkészítése a versengésre. Ha mindez jól sikerül, szombaton el tudjuk végezni a dolgunkat. Minden meccset komolyan kell vennünk, a hazai bajnokságban is mindig jó ellenfelek ellen játszunk, akiket tisztelnünk kell, mindeközben a pályán a saját játékunkat játsszuk – mondta Cierra.

Az NKA Universitas PEAC – Ludovika Csata mérkőzés szombaton 18 órakor kezdődik, a kapunyitás 17 órakor lesz.