PEAC-PÉCS
PEAC-PÉCS

Nincs meglepetés, a Győr győzött

2019. október 12.
Nincs meglepetés, a Győr győzött Tartottuk magunkat amennyire csak tudtuk, de igazi irányítójáték nélkül többre nem futotta, Szekszárd után Győrben is vereséget szenvedtünk a jóval esélyesebb ellenfelünk otthonában.
Centerünk, Cierra Bravard triplája után 2-3 állt az eredményjelzőn és ezután sem volt okunk szégyenkezésre jó első negyedet produkáltunk. Ponterős játékkal rukkolt elő Taisiia Udodenko, de Wentzel Nóri is agilisan kosárlabdázott. Rengeteget szabálytalankodott mindkét csapat a periódusban, a büntetőkkel „szokás szerint” hadilábon álltunk. Többször is vezettünk ebben a játékrészben, kár volt hogy hagytuk Pappot a végén rádobni, a dudaszóra esett találatával lett 21-21.

Fej-fej mellett haladtak a folytatásban a csapatok, 29-29 után azonban néhány percre elveszítettük a fonalat, 10-0-s győri sorozat jött, ez nagyjából meg is határozta a mérkőzés további irányát. Hegedűs Jankával szemben követett el sportszerűtlen szabálytalanságot az első két negyedben extra játékot produkáló Hruscakova, de sem az érte járó büntetőket nem sikerült értékesíteni, sem a támadásból találatot elérni. A győriek szlovák légiósa húsz perc alatt húsz pontig jutott, mi viszont Szabó Fanni találataival túllendültünk a holtponton, majd Taisiia Udodenko triplájával tízen belülre hoztuk vissza a meccset a nagyszünetre (43-36).

Lendületbe kerültek a hazaiak a harmadik játékrészében, Papp Klaudia kosaraival fokozatosan elléptek a zöld-fehérek, az egymás után dobott tripláikkal nem sokat tudtunk kezdeni. Szabó Fanni és Wentzel Nóri egy-egy szép megoldással rukkoltak elő, de nem tudtuk megállítani a hazaiakat, húsz pont fölé nőtt a különbség (29. perc 65-44).
Nem roppantunk össze, vissza tudtunk kapaszkodni a záró negyedben, nem adtuk fel a harcot. Hruscsakovát állították ki a játékvezetők a második sportszerűtlen megmozdulása miatt de ennek már az idő szűke miatt sok jelentősége nem volt. Fokozatosan faragtunk a hátrányunkon, még akár az is benne volt a játékunkban, hogy tíz pont alá vigyük a különbséget, de egy-két, a fáradtság miatti rossz döntésünk miatt ez nem sikerült, így a vége 14 pontos hazai siker lett.

UNI Győr MÉLY ÚT – PEAC-PÉCS 82-68 (21-21, 22-15, 22-10, 17-22)
Győr, 150 néző. V.: Dr. Mészáros, Pozsonyi, Lengyel