Nyerő 21

2013. szeptember 28.
Nyerő 21 Lendületes, erőtől duzzadó, gólratörő játékkal ütötte ki a PEAC-PÉCS a Somorja együttesét a Közép-Európai Liga első fordulójában. Nem bánták meg akik kilátogattak a pécsi sportcsarnokba.
Fekete szalaggal mezén kezdte a 2013/2014-es bajnokságot a PEAC-PÉCS, amelynek első támadása mindjárt három pontot ért, a jó formában lévő Fűrész Dia talált be a 6,75-ön túlról. Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, elsősorban azért, mert a jó támadójátékkal, és közte három triplával előrukkoló PEAC bizony hátul is szellős volt. Sujova 11 pontja eléggé árnyalja a pécsi irányítók produkcióját, hiszen a zöldek egyese talált be mellőlük. A pécsieken látszott, hogy a csapatjátékot favorizálják, Zeljko Djokic már az első negyedben pályára küldte 10 játékosát. Ha nincs négy, a gyűrű tövéről lecsorgó labdájuk a közeli dobások után, akkor nem csak egy kosárnyi a különbség a tizedik percben. Felgyorsította az amúgy sem lassú játékát a házigazda, a második tíz perc elején beindult Nagy-Bujdosó is, és 2,5 perc után tíz pont fölé tornázta a különbséget a PEAC. Meggyűlt a baja a lepattanók megszerzésével a mieinknek, ebben a mutatóban 25-13-ra vezetett a Somorja a félidőig, ezen igyekezett orvosolni Zeljko Djokic Kiss Virág beküldésével. A remek felépítésű ifjonc stabil centerprodukcióval rukkolt elő, Reid és Williams ponterősségével biztosan, 43-35-re vezettek a hazaiak a félidőben.

Tovább robogott a PEAC-PÉCS a második félidőben, amelyben négyen is igen csak elemében voltak, a két amerikai mellett Nagy Bujdosó és Fűrész is tíz pont fölé jutott a 30. percig. Igyekezett visszakapaszkodni a meccsbe a Somorja, és tíz pont alá vinni a különbséget, de egy újabb pécsi roham, és Fűrész harmadik triplája nyomán 63-48-ra alakult az állás. A személyi hibák miatt aggódhattunk kissé, hiszen a 31. percben már Fűrész, Nagy Bujdosó és Reid is négy-négy hibával állt. A lendületes, erőtől duzzadó játékát folytatta Zeljko Djokic csapata, és hiába kért időt Ján Krajnák, Williams berámolta 19. pontját is, és 75-56-ra vezetett a PEAC a 34. percben. „Játszik a PEAC” – lelkesedett a hazai szurkolótábor, amikor Nevena Jovanovic triplájával húsz pont fölé kúszott csapata vezetése. Az ekkor kissé széteső, és az erejével is elkészülő Somorja ellen 80-56-nál felsejlett a kiütéses győzelem lehetősége is, ezen a húsz pontnál járó Skoric igyekezett kozmetikázni. Ráadásul szokásához híven Zeljko Djokic a fiataloknak adott lehetőséget az utolsó percekre. Nem került sokkal közelebb a felvidéki gárda, Raus Vivien mutatott szép, motivált és eredményes játékot a Pécsben, a végeredmény pedig 21 pontos pécsi győzelem, 89-68 lett.

PEAC-PÉCS – SBK SOMORJA 89-68 (19-17, 24-18, 20-13, 26-20)

Pécs, 500 néző V.: Dr. Vígh, Ádám, Szabó
PEAC-PÉCS: Fűrész 13/9, Reid 17/6, Jovanovic 6/3, Nagy Bujdosó 14/6, Williams 19. Csere: Kiss 5, Orozovic 5, Nagy D. 2, Horváth 1, Raus 5/3, Pap 2.
SBK Somorja: Skoric 23, Slamova 1, Feketeova -, Vynuchalova 5, Jaeschke 13. Suljova 16/6, Bozóki 8, Van Dalen -, Csóková 2, Oravcova -, Ivanova -.

Zeljko Djokic: Az első meccs egy bajnokságban mindig nehéz, mert még nincs lehetőségünk olyan szinten taktikailag felkészülni az ellenfélből, ahogyan nálunk szokás. Ezért saját játékunkra koncentráltunk, amit szerintem élveztek a sportcsarnokba kilátogató szurkolók. Sok szép kosarat dobtunk, ám a gyors játéknak jó védekezésen kell alapulni, ebben sokat kell még fejlődnünk. Nagyon boldog vagyok, hogy nyertünk ma, de teljesen nem vagyok elégedett. Szeretném kiemelni, hogy a ma 16 percet játszó Kiss Virág csak 16 éves, örülök neki, hogy saját közönségünk előtt sikerült így bemutatkoznia. Gratulálok a lányoknak, a szurkolóknak pedig köszönjük a segítséget, nem voltak sokan, de jó hangulatot teremtettek a pályán.

Nagy Bujdosó Nóra: Nagyon örülök neki, hogy megvan az első győzelmünk, ez fontos volt a csapat szempontjából is, mert szerettük volna a szurkolóknak megmutatni, hogy milyen csapatuk lesz ebben az évben. Ezért harcoltunk és igyekeztünk végrehajtani amit az edzőnk kért. Becsúsztak még hibák, de ezek a meccsek és az edzések arra lesznek jók, hogy kijavítsuk őket. Menetelünk tovább, mindig a következő mérkőzésre koncentrálva.

Ján Krajnák:
Gratulálok a Pécsnek, mert nagyon jól játszott az egész meccsen, jobban mint mi, így megérdemelten nyert. Végig nagy problémáink voltak a védekezésben, elsősorban a pick and roll-ok, és az egy-egyek védésében. Próbálkoztunk zónával, de nagyon jól dobott a PEAC kintről, néhány tripla után váltanunk kellett. A munka elején vagyunk, sok dolgunk lesz még.

Timea Suljova:
Egyetértek az edzőmmel, a védekezés ma nagy gondot jelentett. Nem vagyunk régóta együtt, idővel jobban össze fogunk szokni, és dolgozunk a kollektív védőmunkán. Az első félidőben a támadásban jól játszottunk, a másodikban frusztrálttá váltunk a védekezési hibáink miatt, és a támadó játékunk is szétesett. Megérdemelten nyert a Pécs, gratulálok nekik.