Sopron Basket

Nyertünk egy félidőt a Sopron ellen

2019. március 26.
Nyertünk egy félidőt a Sopron ellen Húsz percig egészen kiválóan tartottuk a lépést a regnáló magyar bajnokkal, amely a második félidőre megrázta magát, és végül magabiztosan, 20 ponttal nyert. Ezzel együtt is az utolsó fordulóban megszerezhető a negyedik hely a PEAC-PÉCS számára.
A bemutatáskor a Belvárosi Általános Iskola növendékei kíséretében futhattak be a parkettre a csapatok. Amanda Zahui volt a Sopron kimaradó légiósa, de így is erős palánk alatti sorral álltak fel, sőt Határ közeli kosara után a zöld-sárgák vezettek (0-4). Centereiknek köszönhetően egy lépéssel és néhány ponttal mindig előttünk járt a Sopron, majd 11-11-nél értük utol őket Wentzel Nóra találatával. A negyed derekán ellépett a Sopron, de az időkérésünket követően elkaptuk a fonalat, Simon Zsófi sarokból eleresztett hárompontosával és Wentzel Nóri szép alapvonali betörése után 16-15-re vezettünk a 8. percben. Bátran cserélt mindkét edző, a negyed vége ismét Roberto Iniquez csapatának sikerült jobban (16-21).

Jól védekeztek a csapatok, két perc alatt mindössze egy büntető esett, majd jöttek a mezőnykosarak is, persze jobbára palánk alól, hol egy hosszú, mértani pontosságú Julie Vanloo indítást követően – az ismét ponterősen játszó - Sarah Imovbioh talált be, hol pedig Simon Zsófi varázsolta be a palánk alá a labdát Alyssia Brewernek (20-24). Czukor Dalma triplájával megint „meglépett” a Sopron, de mivel jól játszottunk, óriásit harcoltunk, megint felzárkóztunk, Tenyér Zsófi sarokból talált be a 6,75-ön túlról, majd két jó büntető, és máris 28-27 állt a táblán. Turner Yvonne suhintott be két triplát soproni részről, de Simon Zsófi és Wentzel Nóri találataival a nagyszünetben vezettünk (34-33). Nem sűrűn fordul elő, hogy az első húsz perc után vezessen egy csapat az EuroLiga Final Four-os Sopron ellen, mi erre a bravúrra lehetünk büszkék!

Tina Jovanovic mutatta meg egymás után kétszer is, hogy nem ismeretlen számára a pécsi gyűrű, majd amikor a világ egyik legjobb játékosa, Candice Dupree 11. pontját is megszerezte, Meszlényi Róbert időt kért (22. perc 34-39). Alyssia Brewer állt seregünk élére, noha a védekezésünkbe be-becsúsztak hibák, de a szívünk vitt bennünket előre (26. perc 43-45). Crvendakic adott újabb lendületet csapatának, majd Dupree hidegvérrel eleresztett középtávolija után nyolc ponttal vezettek a zöld-sárgák (46-54). Úgy tűnt kezdünk fáradni, ellenfelünknél mindig akadt valaki, aki főszereplővé válva epizódokat tudott vállalni, jelen esetben Crvendakic, aki második hármasát is bevágta, majd Dupree szinte ugyanonnan, ahonnan az előbb, ismét rezzenéstelen arccal talált be (30. perc 49-59).

Gémes-Sarok Nikolett kapott sportszerűtlent, Crvendakic értékesítette a büntetőket, majd Dupree két találatával tizennégy ponttal ellépett a Sopron Basket (32. perc 51-65). Kicsit visszaesett a támadójáték mindkét oldalon, főleg mi készültünk el az erőnkkel egy egyértelműen magasabban jegyzett csapattal szemben, másfél perccel a lefújás előtt 53-72 állt a táblán. Mindkét edző a fiataljai közül küldött több játékost a pályára az utolsó percekre, a vége kerek húsz pont lett közte (55-75). Az utolsó alapszakasz forduló előtt a PEAC-PÉCS számára egyetlen nyitott kérdés van: a Zalaegerszeg elleni negyeddöntőt negyedik helyet elérve pályaelőnyből, vagy ötödikként pályahátrányból fogja megkezdeni a play-offban.

PEAC-PÉCS – SOPRON BASKET 55-75 (16-21, 18-12, 15-26, 6-16)
Pécs, 600 néző. V.: Papp, Győrffy, Tóth C.
PEAC-PÉCS: Vanloo 8/6, Wentzel 6, Simon 9/3, Tetemondová 4, Imovbioh 10. Csere: Brewer 13/3, Gémes-Sarok 2, Ruják -, Tenyér 3/3. Edző: Meszlényi Róbert, Ábrahám Márta
SOPRON BASKET: Fegyverneky 6/6, Turner 9/9, Czukor 9/3, Dupree 21, Határ 9. Csere: Jovanovic 7, Casas -, Crvendakic 14/6, Honti -, Varga -, Dubei -. Edző: Roberto Iniguez