Nyolcadik az U18-as válogatott

Nyolcadik az U18-as válogatott Az utolsó mérkőzésén is vereséget szenvedett, így nyolcadik helyen zárta a miskolci Eb-t az U18-as magyar válogatott. Magyarország-Bulgária 70-72.
A veretlenül zárt csoportkör után U18-as válogatottunk mindhárom mérkőzésén vereséget szenvedett, így utolsó találkozóján a hetedik helyért küzdhetett a csapat.
Nagy Dorci szerezte a magyar válogatott első kosarát, majd 4-4 után egy 10-0-s rohammal húzott el a csapat. Ezek után viszont a bolgárok vágtak ki egy 10-0-s sorozatot, így a negyed vége előtt 14-14 volt az állás. Szörényi triplája törte meg a magyar kosárcsendet, majd Nagy Dorci szerzett három pontot (20-14). Ismét a bolgárok percei következtek, át is vették a vezetést egy 7-0-s szakaszt produkálva. Az utolsó másodpercben Raus Vivi betörésével viszont minimális magyar előnnyel zárult a negyed (22-21).
A második negyed elején fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a bolgárok újabb 7-0-s rohammal 24-30-ra elhúztak. Válogatottunk azonban ismét felzárkózott, és Nagy kosarával egyenlített is (30-30). A félidőt végül két pontos vezetéssel várhatta a magyar válogatott (38-36).
Nagy Dorci triplája nyitotta a második félidőt, majd Böröndy találatával már hét ponttal is vezettek lányaink (43-37). A negyed közepén már nyolc pontos előnye is volt a válogatottnak, mikor a bolgárok újra magukra találtak. Négy pontra sikerült zárkózniuk (50-46), de Böröndy triplájával visszaállt a különbség, Pogány pedig még tovább növelte a differenciát, így 55-46-os vezetéssel várhatta a záró negyedet a magyar együttes.
Dineva triplájával indult a negyedik negyed, két és fél perc alatt pedig három pontra zárkóztak a bolgárok (58-55). Szörényi triplával állította meg Bulgáriát. A negyed felénél, 64-61-es állásnál két perc kosárcsend után Hristova, az Eb legeredményesebb játékosa talált be, és szerezte meg huszonötödik pontját (64-63). Két perccel a találkozó vége előtt ugyanő egyenlített egy 2+1-gyel (68-68), majd a bolgár időkérés után megszerezte harmincadik pontját és a vezetést is csapatának. Peresztegi Ákos időt kért az újabb Hristova-kosár után (68-72), Dobos Ági két pontjával az utolsó percen belül lett volna esély a győzelemre, ám Nagy Dorci triplája öt másodperccel a vége előtt kimaradt, így a nyolcadik helyen zárta az Eb-t a magyar csapat.
Nagy Dóra 11 pontot és öt labdát, Raus Vivi két pontot és négy lepattanót szerzett a találkozón. Az Eb-n ifjú irányítónk 8,8 pontot átlagolt 4,8 lepattanóval, míg a kettes-hármas poszton bevethető Raus átlagban 9,5 pontot és 2,3 lepattanót szerzett.