Önmagunkat és a Zetét is legyőztük!

2019. október 27.
Önmagunkat és a Zetét is legyőztük! Hosszú „mosolyszünet” után győzelmi kényszerben léptünk pályára, és a nagy tét ellenére izgalmas meccsen, gyakorlatilag végig vezetve sikerült megszerezni a hőn áhított győzelmet a tavalyi bronzérmes ellen.
Szabó Fanni két kosarával indult a PEAC-PÉCS – ZTE NKK mérkőzés, amely kiegyenlített játékot hozott az első percekben (4. perc 6-5). A vendégek főként távolról próbálkoztak, de szerencsénkre ezek a dobások rendre célt tévesztettek, az első öt percben eleresztett hét triplakísérletükből mindössze egy kötött ki a gyűrűben. Szép fokozatosan növelni tudtuk előnyünket, a hetedik percben hat ponttal vezettünk (13-7), úgy, hogy tőlünk már négyen is betaláltak. Az első hárompontosunk is megszületett Cierra Bravard révén, majd Horti Dóra hozta közelebb csapatát, de a negyed végére öt pontos vezetésre tettünk szert (18-15).

Kemény küzdelem folyt a pályán, nem tudtunk jobban ellépni, Gémes-Sarok Nikolett triplája majd duplája után 23-17 állt a táblán. Pályára került a 18. születésnapján ma ünneplő Varga Eszter is, Wentzel Nórát váltotta. A légiósaik révén tartották jól tartották magukat a zalaiak, Keyona tíz, Burkholder pedig 5/3 pontnál járt a 14. percben. Nem tellett bele sok idő, Keyona 2+1-es kombinációjával 25-25-nél érte utol csapatunkat a kék mezes zalai gárda. Wentzel Nóri ellen követett el Dömötör sportszerűtlen szabálytalanságot, egy lélegzetnyi előnyhöz jutottunk, de nem sokáig, mert előbb kiegyenlített, majd a rövid időre a vezetést is átvette a ZTE NKK (32-34). A nagyszünet előtt tudtunk újítani, Sánta Petra kosarával visszavettük a vezetést, majd a jól beszálló Kaposi Pálma találatával még meg is toldottuk (41-37).

Legponterősebb játékosunk, Wentzel Nóri büntetőivel hat pontra nőtt előnyünk, majd Taisiia Udodenko sportszerűtlen szabálytalanságot követett el Nagy Dórával szemben. Cierra Bravard beütötte harmadik hibáját a 25. percben. Ruják Nórával voltak túlságosan szigorúk a sporik, amikor sportszerűtlennek minősítették az általa elkövetett szabálytalanságot, tüntettek is az ítélet ellen a lelátón. Kiegyenlített a ZTE Keyona huszonnegyedik pontjával (52-52), a mieinknek pedig nagy energiákat kellett mozgósítani, hogy ne adjuk ki a kezünkből a vezetést, miközben a nyakunkon lihegtek a kék mezesek (29. perc 59-58). A legjobbkor érkeztek pontok a kispadról is, Vita Horobets és Hegedűs Janka szép kosaraival lett 63-58 a negyed végére.

Tripláinkkal próbáltuk leszakítani ellenfelünket, Hegedűs Janka, majd Wentzel Nóri is betalált a 6,75-ön túlról (69-62). Őriztük előnyünket, de nem adták fel a zalaegerszegiek sem a küzdelmet, másfél perccel a lefújás előtt Keyona ziccerével 71-69 állt a táblán. A legjobbkor jött Cierra Bravard 2+1-e, de még mindig nem nyugodhattunk meg teljesen, időt kért Molnár József, a zalaiak mestere. Nem is tette hiába, Keyona faragott egy szép középtávolival a hátrányukon, de a vége hat pontos pécsi győzelem lett.

PEAC-PÉCS – ZTE NKK 79-73 (18-13, 23-24, 22-21, 16-15)
Pécs, 200 néző. V.: Tőzsér, Goda, Oláh

PEAC-PÉCS: Marizy 14, Szabó 6, Wentzel 15/3, Udodenko 14/9, Bravard 10/3. Csere: Gémes-Sarok 5/3, Sánta 2, Kaposi 4, Varga -, Ruják -, Horobets 2, Hegedűs 7/3. Edző: Meszlényi Róbert, Ábrahám Márta
ZTE NKK: Nagy 9, Kovács -, Burkholder 15/9, Keyona 30, Horti 7. Csere: Ndiba 9/3, Delic 3, Dömötör -, Kuttor -. Edző: Molnár József, Horváth Zsófia

Wentzel Nóra: Kezdetben elég rosszul védekeztünk, de a támadójátékunk egy fokkal biztatóbb volt. Összeségében jobban játszottunk a ZTE-nél, és a győzelmet is jobban akartuk.
Meszlényi Róbert: Nagyon nehéz meccs volt, azt hiszem, ez kívülről is látszott. Mindkét csapat a maximumot hozta a mai napon, küzdött mindenki. Számunkra ez élet-halál harc volt – kellett ez a győzelem.
Andela Delic: Nagyon kemény mérkőzés volt a kezdetektől fogva. A második negyedtől kezdve sok könnyű kosarat engedélyeztünk a Pécsnek, mi pedig sorra kihagytuk a helyzeteinket.
Molnár József: Nagyjából ilyen mérkőzésre számítottunk. Nagyon jó ellenfél ellen küzdöttünk, és azt reméltük, hogy kihozzák belőlünk a legjobbat. A negyedek végén nem tudtunk jó döntéseket hozni.