Atomerőmű KSC Szekszárd
66 : 61

Öt ponttal nyertek a házizgadák

2021. szeptember 02.
Öt ponttal nyertek a házizgadák A Sió Kupa harmadik, záró napján is remekül küzdöttünk, az utolsó negyedben mínusz 15-ről zárkóztunk fel egy pontra a Szekszárd ellen, de az utolsó percekben a házigazdák 66-61-re megnyerték a találkozót.
A Sió Kupa döntőjére készülhettünk, hiszen a torna két veretlen csapata - a PEAC-PÉCS és az Atomerőmű KSC Szekszárd – csapott össze csütörtökön egymással a nagy hagyományokkal rendelkező felkészülési torna zárónapján. A hazaiak lendültek hamarabb játékba, csakhamar kétszer annyi dobott pontnál tartottak Friskovecék, mint a mieink (12-6). Akadozott a támadójátékunk, pontatlanok voltak a dobásaink a szokásos, túl kemény szekszárdi védelem ellenében. A második felvonásban Nikola Dudásová révén beakadt az első triplánk, ám a folytatásban a hazaiak akarata érvényesült, elsősorban túl sok lepattanó került Krnjic-ék birtokába. Nem sokkal a nagyszünet előtt tíz pontos előnyt hoztak össze Milicék 31-21-nél, ám ez nem roppantotta össze lányainkat, Wentzel Nóri és Nikola Dudásová behintettek egy-egy hármast az utolsó fél percben, ezzel villámgyorsan négyre olvadt a hátrányunk (31-27) és ekkor sajnálhattuk igazán azt az egy-két kimaradt ziccert, ajtó-ablak helyzetet, ami becsúszott az első húsz perc során.

A fordulás után ismét visszatért a korábbi mederbe a mérkőzés, elléptek a hazaiak, 54-37-nél volt a legnagyobb a különbség a csapatok között. A záró játékrésznek tizenöt pontos hátrányból vághattunk neki, de ekkor sem adtuk fel, távolról céloztunk, négyszer is sikerrel, öt perccel a vége előtt ötre faragtuk (60-55) hátrányunkat. Ekkorra megfordult a lepattanó arány, feljavultunk a lecsorgó labdákért vívott harcban is. Időt kért Zeljko Djokic, de Kiss Virág és Tyaunna Marshall is betalált, így egy pontra olvadt a szekszárdi előny. Sajnos most még ennél többre nem futotta, fejben és fizikálisan is elfáradtunk a végére, de így sem lehettünk elégedetlenek a látottakkal, hiszen alig egy hete dolgozik együtt a teljes csapat.

Atomerőmű KSC Szekszárd – PEAC-PÉCS 66-61 (19-14, 12-15, 25-14, 10-18)

SIÓ Kupa, Szekszárd. Vezette: Cziffra, Tóth, Kovács.
Szekszárd: Friskovec 12/6, Miklós 8/6, Gereben 2, Goree 10/3, Milic 15. Csere: Mányoky -, Bálint 5/3, Krnic 8, Pop 2, Holcz 4. Edző: Zeljko Djokic, Horváth Zsófia.
PEAC-PÉCS: Dudásová 9/6, Wentzel 10/6, Marshall 12, Nelson 4, Kiss 15/3. Csere: Szücs 8/6, Selcova 3/3, Brajkovic -. Edző: Csirke Ferenc, Szentendrei Áron.

Csirke Ferenc: Gratulálok a Szekszárdnak a tornagyőzelemhez! Úgy érzem, amilyen szinten kell ebben a szakaszban lennünk, ott is vagyunk. De amit a lányok a mai mérkőzés utolsó negyedében mutattak, ahogy 15 pontos hátrányból egy pontra visszajöttek, az mindenen túlmutat, hiszen a torna harmadik napján óriási energiákat tudtak mozgósítani. Összességében jó volt ez a három nap számunkra, sok dolgot le tudtunk szűrni, de még nagyon sok munka vár ránk. Gratulálok a saját csapatomnak is.