Ötödik hely és vb-kvalifikáció

2016. augusztus 02.
Ötödik hely és vb-kvalifikáció Az U18-as női válogatott sikerrel vette az utolsó akadályt, legyőzte Belgiumot, s ezzel megszerezte az ötödik helyet a Sopronban megrendezett A-divíziós Európa-bajnokságon.
A belgák elleni utolsó mérkőzést a harmadik negyedben döntötte el a magyar válogatott: ezt a tíz percet nyolc ponttal (24-16) nyerte meg Balogh Judit együttese, amely végül magabiztos sikert aratott: 64-54-re győzött. Mindez azt jelentette, hogy egyrészt az előkelő ötödik helyen zárta az Európa-bajnokságot, másrészt kvalifikálta magát a jövő évi U19-es világbajnokságra – nem csoda, hogy a lányok boldogan, mosolygósan ölelgették egymást a meccs után.

Az Európa-bajnokságon kulcsszereplő volt a magyar csapatban a PEAC-Pécs és a Rátgéber Akadémia tehetsége, Juhász Dorka. A belgák elleni mérkőzésen 8 pontot szerzett, ám emellé 15 lepattanót szedett, vagyis nagyon hasznos munkát végzett a palánkok alatt. Az ezt megelőző meccsen, a törökök ellen 77-60-ra megnyert találkozón 15/3-as mutatóval ő volt a magyar válogatott legponterősebb játékosa, csakúgy, mint az oroszok elleni negyeddöntőben, amelyet csak óriási csatában veszítettek el (64-61-re): Juhász Dorka ekkor 17/3-as mutatóval zárt. Az Eb hét mérkőzése alatt összesen 94 pontot szerzett, vagyis alaposan kitett magáért – 13,4-es pontátlagával a hetedik helyen végzett a teljes mezőnyben. Szintén az élmezőnybe került a lepattanózásban nyújtott teljesítményével: a mérkőzésenkénti kilences átlag a hatodik helyre volt elegendő.