Ötödik lett a PEAC-PÉCS

2013. április 10.
Ötödik lett a PEAC-PÉCS Másodszor is legyőzte a ZTE NKK-t a PEAC-PÉCS, a 67-52-es győzelme azt jelenti, hogy az Adria Liga bronzérem, és a Magyar Kupa negyedik helyezés után a bajnokságot az ötödik helyen zárta csapatunk első A csoportos évében.
ZTE NKK – PEAC-PÉCS 52-67 (26-21, 14-14, 4-10, 8-22)
Zalaegerszeg, 200 néző. V.: Gorka, Surányi, Tőzsér

ZTE NKK: Czank 11, Szalay 6, Szélesy 11/3, Varga 10, Horváth 6. Csere: Gensler 4, Ambrus -, Vida 4.
PEAC-PÉCS: Csutorás -, Barbour 8, Horváth 10, Nagy-Bujdosó 14, Jaeschke 10. Csere: Dusanic 6, Czirják 6/4, Szűcs 3/3, Szamosi 6, Czukor -, Raus 2, Kis 1.

- Ez lesz az utolsó meccs? – kérdeztük a feldobás előtt Márton Lászlótól, a PEAC-PÉCS technikai vezetőjétől, aki határozott igennel válaszolt. A sportvezető bizakodása alapján hihettünk benne, hogy a rendkívül megterhelőre sikerülő első szezonja végén újra nyerni tudnak a fekete-fehérek, és lezárják a sorozatot.

Az első negyed láttán kevesen gondolták, hogy ennyire kevés kosár esik. Az ekkor jó százalékkal célzó, szemre is tetszetősen kosárlabdázó zalaiak ragadták magukhoz a vezetést. 11-2-nél kellett a negyedik percben játékmegszakítást kérnie Zeljko Djokicnak, majd Horváth Lilla révén kezdték meg tanítványai a felzárkózást. A kényszerből irányítót játszó Csutorás az ötödik percben már három személyi hibánál tartott, ám 15-8 után magas embereinek eredményességével egy pontra feljöttek Nagy-Bujdosóék. Hogy ezután ismét a zalaiak kaphattak lábra az elsősorban azt elsősorban a túl sok eladott labdának lehetett betudni. Már ekkor látszott, hogy ha a védekezésén tud egy kicsit szigorítani a vendégcsapat, és a zalaiak letámadása ellen jobban szervezi a játékot, akkor lezárhatja a bajnokságot önmaga számára. Czank büntetőivel még 28-21-re a ZTE NKK vezetett, ám szorgosan zárkózott a PEAC, és amikor Czirják egyedül maradt a 6,25-ön túl, és bevágta a triplát, egyenlített is (28-28). Egy ideig felváltva vezettek a csapatok, tulajdonképpen kétszer is „öngólt” vétettek lányaink, ahogyan elveszítették a labdát, és jórészt ennek volt köszönhető, hogy a félidőre is öt pontos hazai vezetéssel fordultak a felek. A félidőben négy rontott pécsi büntető mellett 12 eladott labdát mutatott a statisztika, főleg ez utóbbi tűnt többnek a pálya széléről.

A második félidő jelentős fordulatot hozott. A zalaiak számára mintha bedeszkázták volna a PEAC gyűrűjét, a 23. percben esett Szélessy kosár (42-35) után mindössze egy duplára voltak képesek, eközben pedig Nagy-Bujdosó és Horváth vezetésével fordított a vendégcsapat. 45-44-es pécsi vezetésről vágtunk neki az utolsó felvonásnak, ahol tovább folytatódott a ZTE góliszonya. Azonban ekkor még a PEAC sem tudta megroppantani ellenfelét, sok volt a rontás, Csutorás például a 34. percben ötödik faultja után dühösen vágta a földhöz a labdát, amiért technikait kapott (44-48). Vida csak egy büntetőt dobott be, majd Horváth Lilla szerzett nagyon fontos kosarat, amellyel 50-45-re tartott előbbre a Pécs. Óriási ziccerek maradtak ki – főleg a zalaiaknál -, háromszor is lejárt a PEAC támadóideje, és a 35. percre Gensler kosarával egy pontra jött fel a ZTE (49-50). A holtpontról Barbour pontos büntetőzése, és Dusanic némi gondolkodás után bepördülő indításgólja mozdította el a PEAC-ot, majd amikor Jaeschke bedobta közelről Barbour passzát, 58-49-re ellépet csapatunk, és itt már el is dőlt a mérkőzés. A végén a kétségbeesett, és elrontott zalai támadások után büntetőzhetett a PEAC, amelyekből nagy különbségűre növelte előnyét. Zeljko Djokic még azt is megtehette, hogy mindenkinek játéklehetőséget biztosítson a szezon utolsó mérkőzésén, így a fiatal Kiss Virág és Raus Vivien is fel tudott iratkozni a pontszerzők közé.

Képgaléria »

A PEAC-PÉCS számára győzelemmel és mosolygósan zárult az első idény az A csoportban, melynek végén egy harmadik, egy negyedik és egy ötödik helyet tud felmutatni a különböző sorozatokban. A hálás szurkolóktól a „Jövőre is Veletek!” – felkiáltással búcsúztak Fűrész Diáék.