PEAC diadal a PINKK ellen

2014. március 21.
PEAC diadal a PINKK ellen Emberfeletti küzdelem árán legyőzte a PEAC-PÉCS a PINKK-et, és bejutott a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé, ahol szombaton az MTK ellen vív a döntőért.
Ahogy arra számítani lehetett, hatalmas, majdhogynem öldöklő ütközetet vívott egymással a székesfehérvári Női Magyar Kupa nyolcas döntőjének első napján a PEAC-PÉCS, és a PINKK. Már a feldobás előtt hosszasan magyarázott dr. Vígh Péter, az összecsapás első játékvezetője a két edzőnek, és az első negyedben alaposan meg is gyűlt a csapatok baja a faulthatárral, a PINKK ellen 8, a PEAC ellen 3 személyit fújtak a bírók, ami a második 10 perben megfordult, Zeljko Djokic gárdája került faultproblémákba. A PEAC kapott előbb lábra, 11-4-re is vezetett az elején, ám érkezett a mérkőzés egyik meglepetés-embere, Kennedy, berámolt két triplát és egy duplát, amellyel visszahozta a meccsbe csapatát. Abby Bishop kiválóan játszott, pontosan büntetőzött, így a PEAC az egyenlőre végződő első negyedet követően újra elhúzott, a remeklő Nevena Jovanovic kosaraival. 28-18 után Iványi fújt ébresztőt, majd Tomlinson zárkóztatta egy pontra a fekete mezeseket (26-25). Iványi büntetőivel már a PINKK tartott előbbre, elsősorban a 9 PEAC-os szabálytalanság következtében járó szabaddobásokkal. Új meccs kezdődhetett a második félidőben, egálról, 33-33-ról fordultak a felek.

Míg az első félidőben jobbára a PEAC tűnt erősebbnek, a második félidő közepére a PINKK látszott felülkerekedni. Támadásban kicsit statikussá, sematikussá vált Nagy-Bujdosóék játéka, és amíg Reid egyik oldalon fantasztikus blokkolásokat, labdaszerzéseket mutatott be, az érem másik oldalára pedig komoly kihagyott dobások kerültek. Négy pontos PINKK előnnyel fordultak a záró 10 percre a felek, a PEAC a lassú, 5-5 elleni, a támadóidő utolsó pillanataiban befejezett akcióval nem tudott kellően érvényesülni. Miután Ruják triplát szerzett, szakadéknyivá (41-48) kezdett válni a különbség, Zeljko Djokic azonnal időt kért. Reid fejezett be végre eredményes közeli dobással egy indítást, majd egy büntetőt, de 6 perc 20-al a vége előtt 44-50-nél nem tűnt úgy, hogy itt a PEAC örülhet a végén. Érezhető volt, hogy ezt a meccset csupán izzadtsággal nem fogja megfordítani a PEAC, ehhez ma este sokkal, de sokkal többre van szükség. És ennek az emberfelettinek Raksányi Krisztina szerzett érvényt a pályán, úgy gyötört be egy szólót a PINKK gyűrűjébe, amitől a pécsi szurkolók a feltámadást várhatták. És lőn! A 37. percben Tomlinson még betalált a sarokból (48-52), utána Reid duplájával már csak egy kosár volt a különbség. A kispadról visszatérő Holt és Iványi fontos labdákat adott el, a túloldalon Nagy-Bujdosó Nóra triplát szerzett, ezzel 53-52-re a PEAC vezetett. Az utolsó 38 másodpercre egy újabb eladott PINKK-labda jutott, Raksányi betörése után 55-52-re nőtt a különbség. A slusszpoén a meccsen ragyogóan, tisztán, sallangmentesen kosárlabdázó Abby Bishop-é volt, két gyilkosan pontos büntetőjével 57-52-re nyert a záró tíz percben fantasztikus feltámadást produkáló PEAC, és várhatja a szombaton 17,30-kor kezdődő elődöntőt. Itt a Szekszárdot 63-58-ra legyőző MTK lesz az ellenfél a döntőért.

PEAC-PÉCS – PINKK Pécsi 424 57-52 (18-18, 15-15, 8-12, 16-7)
Székesfehérvár, 300 néző
V.: dr. Vígh, Győrffy, Pozsonyi
PEAC-PÉCS: Raksányi 11, Reid 9, Jovanovic 11/6, Nagy-Bujdosó 6/6, Bishop 16. Csere: Fűrész 1, Kaposi -, Kublina 3/3
PINKK: Iványi 6, Sarok 2, Holt 5/3, Őri 6, Tomlinson 13/3. Csere: Kováts -, Kennedy 12/6, Adamecz -, Ruják 5/3, Pascua 3, Győri -.

Zeljko Djokic: „Emberfölötti küzdelem volt a mai. Nagyon sokat zónáztunk, mert nem volt elég játékosunk a mai meccsre, emellett faultproblémákba is kerültünk. A ma felálló csapatunk még nem vívott ilyen nagy mérkőzéseket, a Villeneuve vagy a Dinamo Moszkva ellen még más felállásban szerepeltünk. Mélyen voltunk az utolsó negyedben, és csak azt kértem a csapatomtól, harcoljanak, fussanak, ne adják fel! Labdákat szereztünk, gyorsindításgólokat dobtunk, ezzel tudtunk nyerni a PINKK ellen.”