PEAC siker a Gandhi csarnokban

2016. november 09.
PEAC siker a Gandhi csarnokban Megszerezte első Európa Kupa csoportgyőzelmét a PEAC-PÉCS, miután a Gandhi Gimnázium tornatermében 74-66-ra legyőzte a PINKK gárdáját.
A PINKK – PEAC-PÉCS csatán sem számíthattunk Fűrész Diára, aki civilben ült a kispadon. Jobban indult a hazaiak számára a mérkőzés, Sarokék a 3. percben már 7-4-re vezettek. Jókor jött szerb irányítónk, Sanja Mandic hárompontosa, amellyel közelebb zárkóztunk, sőt Jessica Kuster büntetői a vezetést hozták a PEAC-PÉCS számára (10-11) a negyed derekán. Licskai Zsófi kosaraival és Mandic újabb triplájával tovább hízott csapatunk előnye, az első tíz perc végén 15-24 állt az eredményjelzőn.

Három PEAC-os kosárral indult a második periódus, Laczka Miklós időt is kért, hogy próbálja rendezni a sorokat. Négy percig nem talált be a gyűrűbe a PINKK, ezt a kosárcsendet Markovic törte meg (16. perc 17-29). Nem tudta megállítani a hazai gárda Zele Dorináékat, Sanja Mandic dudaszóra esett triplája nyugtatott meg mindenkit (20. perc 27-41).

Túlságosan megnyugodott csapatunk, hogy a harmadik játékrész elején csak lestük, hogy dobják Bozókiék a kosarakat, szép csendben felzárkóztak, elfelejtettük felhasználni mezőnyfaultjainkat, így gond nélkül törhetett be például Martonosi és hozta közelebb csapatát (26. perc 37-43). Elkezdett izgalmassá válni a korábban „agyonnyert” meccs, kétszer is négy pontra zárkózott a PINKK, sőt támadhatott is ekkora hátránynál (29. perc 44-48), amikor három másodpercet fújtak centerünkre a játékvezetők. Juhász Dorka utolsó másodperces kosara némileg nyugtatóként hatott szurkolóinkra (44-50).

Ruják triplájával indult a záró negyed, majd felváltva estek a kosarak. Nagyon kellett Sanja Mandic negyedik hárompontosa és Zele Dorina agilis játéka és pontjai, szép lassan közelített előnyünk a tíz pont felé (54-63). Amikor másfél perccel a lefújás előtt a remekül játszó Raksányi Kriszta bevágott egy hármast, ezzel csapatkapitányunk lett a PEAC-PÉCS történetének legtöbb pontot szerző játékosa, szám szerint 974 találatnál jár. Ekkor éreztük, ez eldőlt, 58-68-ra alakult az eredmény. Ristic villant még néhányat, Bozóki szórt egy triplát, de nem maradtak válasz nélkül ellenfelünk kosarai. A vége 74-66-os PEAC-PÉCS siker, az első győzelem az Európa Kupa csoportkörében.

PINKK – PEAC-PÉCS 66-74 (15-24, 12-17, 17-9, 22-24)
Pécs, 200 néző. V.: Cardus (ESP), Chajkovsky (UKR), Matejek (CZE)

PINKK: Ristic 8/6, Ruják 5/3, Gémes-Sarok 9, Kovalcsik 4, Bozóki 16/3. Csere: Sánta 4, Szabó 3/3, Martonosi 4, Benke 3/3, Markovic 10. Edző: Laczka Miklós
PEAC-PÉCS: Mandic 17/12, Raksányi 13/3, Kuster 8, Zele 14, Siksniuté 11. Csere: Licskai 8, Juhász 3, Szücs R. -, Raus -. Edzők: Boris Maljkovic, Imreh Ajtony