Ponterős támadójátékkal győzelem Cegléden

2012. október 25.
Ponterős támadójátékkal győzelem Cegléden 30 perc szép és ponterős játékkal 88-71-es arányú győzelmet aratott a PEAC-PÉCS Cegléden, ezzel jelenleg 3. helyen áll a bajnoki tabellán.
Cegléd–PEAC-Pécs 71-88 (21-30, 10-18, 13-18, 27-22)

Női kosárlabda NB I. A-csoport. Cegléd, 150 néző. V.: Pozsonyi, Fodor, Menyhárt.

Cegléd: Baksa 5, Orbán 8, Hegedűs 2, Medgyessy, Mrozinska 23.
Csere: Millner, Cymmer 7/3, Filipowicz D. 2, Serbán 20, Kobolák 4. Vezetőedző: Újhelyi Gábor.

PEAC-Pécs: Czirják 6, Barbour 19, Dusanics 11/3, Horváth L. 12, Jaeschke 10.
Csere: Hutlassa 4, Csutorás 2, Szamosi 17, Czukor 7/3, Raus. Vezetőedző: Zseljko Djokics.

A Cegléd elleni találkozó egy kisebb szünet után következett, csapatunk két nap kimenőt kapott a ZTE elleni győzelem után. A csapatba beilleszkedő, egyre eredményesebb Andrea Barbour pontjai nyitották a mérkőzést, 6-7-es eredményig pedig tartotta magát a Cegléd. A pécsiek fokozatosan húztak el, szép és eredményes támadójátékkal 21-30-ra nyerték az első negyedet a lányok. A Cegléd pontjainak nagy részét Serbán Anett és Natalia Mrozinska termelte az első perctől.

A második negyed sok személyi hibát és ezzel büntetőt hozott mindkét oldalon, de míg a PEAC mezőnykosarakat is szerzett, addig a Cegléd 10 pontjából mindössze 4 nem a büntetővonal mögül született. A harmadik negyedben is folytatta kiváló támadójátékát a Pécs, a 24. percben már 33-56-ra vezetett. Szamosi duplájával már közel 30 pont volt a különbség a PEAC javára, a Ceglédnél továbbra is Mrozinka és Serbán jelentett veszélyt a gyűrűre, az ő semlegesítésük viszont komoly feladat elé állította fiatal csapatunkat, amelyet nem is sikerült maradéktalanul megoldani.

Az utolsó negyedbe 44-67-es vezetéssel indultunk, ám 30 perc szép játék után a koncentráció fogyni látszott, Serbán Anett vezetésével megkezdte felzárkózását a Cegléd. Zseljko Djokicsnak a 37.percben időt is kellett kérnie, hiszen a különbség 10 pontra olvadt, 65-75-öt mutatott az eredményjelző. Az időkérés után Szamosi szerzett két találatot, de Serbán és Orbán válaszolt (69-77). Az utolsó két percben újra sikerült stabilizálni a játékot és növelni a pontkülönbséget, így egy sok pontot hozó mérkőzésen 71-88-ra múltuk felül a Ceglédet otthonában, értékes győzelmet szerezve. A PEAC legeredményesebbje Barbour volt 19 ponttal és 12 lepattanóval, míg a Ceglédnél Mrozinska 23, Serbán 20 pontot szerzett. A PEAC jelenleg a bajnoki tabella előkelő 3. helyén áll a Győr és a Sopron után.

Zseljko Djokics: „ – Nagyon fontos mérkőzést játszottunk négy nap pihenés után egy olyan csarnokban, ahol mindig nehezen ment a játék. Cegléden jó csapat alakul jó játékosokból, de ők is az összeszokás szakaszában tartanak. Nagyon jól játszottunk az első három negyedben, szép támadójátékot mutattunk. Két dolog miatt viszont nem lehetek elégedett: az utolsó negyedben már nem játszottunk úgy, ahogy szeretném, és 27 pontot kapva el is veszítettük ezt a negyedet, másodsorban pedig azzal, hogy a Cegléd két magas játékosától összesen 43 pontot kaptunk. Ennek okait elemeznünk kell, és javítani rajta a hosszú szezon alatt.”