Pöstyén ezúttal is nyerő helynek bizonyult

2016. november 24.
Pöstyén ezúttal is nyerő helynek bizonyult Magabiztos játékkal, a meccset végig kézben tartva nagy fölénnyel győzött a magyar válogatott Pöstyénben, így csoportgyőztesként zárt, és ott lesz a jövő évi Európa Bajnokságon.

Zele Dorinával a soraiban futott ki Pöstyénben a piros mezben játszó magyar kezdő ötös, amely 6-6-os állás után szinte állva hagyta ellenfelét, a hatékony védekezésünktől leblokkoló szlovák csapat mindössze 9 pontig jutott tíz perc alatt, míg Krivacevicék 18-at szereztek. A nagyszünetre tovább nőtt a két csapat közti különbség (19-34), amely a mérkőzés végére megközelítette a húsz pontot (49-68). Igazi csapatmunka volt a javából, bár támadásban Krivacevic Tijana extrát nyújtott 19 pontjával és 6 lepattanójával, rajta kívül viszont hat játékos is 6 és 9 pont között tudott hozzátenni ehhez a nem mindennapi produkcióhoz. Ezúttal nem túlzás azt állítani, hogy minden pályára lépő magyar lány hasznos és áldozatos mezőnymunkával rukkolt elő, ami elengedhetetlen volt a remek szellemiségű válogatott várakozáson felüli sikeréhez.

Büszkék vagyunk rá, hogy a PEAC-PÉCS csapatából, Zele Dorina 23 percet töltött a pályán, 8 pont és 3 lepattanó került a neve mellé. Licskai Zsófia 17 percnyi lehetőséget kapott, 6 pontot szerzett és 3 lepattanót kaparintott meg. A válogatott szakmai felkészülésében kulcsszereplő volt Imreh Ajtony, aki másodedzőként segítette a nemzeti csapatot. Sajnos Raksányi Kriszta bokasérülése miatt nem tudott pályán lenni, reméljük, rövidesen az Európa Kupa meccsen kárpótolja magát és a szurkolókat egészségesen.

Szerbia válogatottja 88-82-es vereséget szenvedett hazai pályán Ukrajnától, Sanja Mandic-ot ezúttal nem nevezték a mérkőzésre.

A 2017-es Európa Bajnokság mezőnye: Csehország (házigazda), Belgium, Fehéroroszország, Franciaország, Görögország, Lettország, Magyarország, Montenegró, Olaszország, Oroszország, Spanyolország, Szerbia, Szlovénia, Szlovákia, Törökország, Ukrajna.
A sorsolást Prágában, 2016. december 9-én rendezik.