PEAC-PÉCS
PEAC-PÉCS

Rájátszást érő győzelem az éjszakai bevetésen

2021. február 20.
Rájátszást érő győzelem az éjszakai bevetésen Végig kézben tartottuk a szombat éjjelbe nyúló kozármislenyi derbit a PINKK Pécsi 424 ellen, és megszereztük tizedik győzelmünket, ami biztos play-offba jutást jelent számunkra, két fordulóval az alapszakasz vége előtt.
A rájátszás szempontjából fontos mérkőzés várt ránk Kozármislenyben szombat este a PINKK ellen. Délután folyamán a BEAC-Újbuda elleni sikerből oroszlánrészt vállaló légiósunk, Nikola Dudásová megbetegedett, így Kaposi Pálma, Habling Lara és Szücs Luca mellett rá sem számíthatott Csirke Ferenc vezetőedzőnk. Paula Strautmane hárompontosa indította a mérkőzést, egy darabig fej-fej mellett haladt a két csapat (7. perc 10-11). Fokozatosan sikerült ellépni ellenfelünktől, jól védekeztünk, jól szedtük a lepattanókat, Milica Popovic hárompontosával 12-19 állt az eredményjelzőn egy negyed játék után. Ismét Milica Popovic talált be a 6,75-ön túlról, ezzel tíz pontos előnyre tettünk szert a második felvonás elején (12-22). Noha rövid időre felzárkózott a hazai gárda, de Kiss Virág ismét átlendített minket támadásban és védekezésben is, a nagyszünet előtt pedig jött két remekbe szabott tripla: Wentzel Nóri és Sarok Niki is betalált távolról, így tíz ponttal vezettünk (24-34).

A harmadik negyed Sarok Niki büntetőjével indult, ugyanis a szünetben a játékvezetők technikait adtak a PINKK reklamáló kispadjának. Vorpahlék tarották magukat, sikerült faragniuk a hátrányukon, Demeter Nóra háronmpontosával öt volt közte (37-42). Sarok Niki és Kiss Virág visszaállította közte a tízet, sőt a negyed végén két fontos PEAC-kosárral tizenkét pontos előnnyel vághattunk neki a záró játékrésznek. Az utolsó negyedre sok izgalom már nem maradt, a mérkőzést végig kézben tartottuk, jól védekeztünk, és valaki mindig betalált támadásban, amikor nagyon kellett, így végül 12 egységgel nyertünk. Győzelmünkhöz egy beszédes adat: a lepattanóharcot 53-27-re megnyertük, ebből a 20 pontos Kiss Virág 13, Tijana Andusic 11 pattanót jegyzett.
Ez a siker azt jelenti két fordulóval a vége előtt, hogy már most több győzelmünk van mint tavaly, és mivel nüanszok rangsorolnak a 6-9. helyezés között a TFSE, PEAC-PÉCS, Vasas Akadémia és a Cegéd között, az utóbbiaknál mindenképpen jobbak leszünk az alapszakasz végén, vagyis már most a legjobb nyolc között tudhatjuk magunkat.

Szerdán következik a Killik László K&H Női Magyar Kupa döntője, ahol a négy közé jutásért a VBW CEKK Cegléd lesz az ellenfelünk 13 órai kezdettel.

PINKK Pécsi 424 – PEAC-PÉCS 48-60 (12-19, 12-15, 15-17, 9-9)