Rangadó után, rangadó előtt

2017. március 03.
Rangadó után, rangadó előtt Nem mindennapi izgalmakon van túl csapatunk és a sportcsarnok közönsége, akik szerdán este ott voltak a CEKK Cegléd elleni hosszabbításos derbin. Túl sokáig nem ünnepelhettünk, a szerda ma már történelem, hiszen nyakunkon a következő fontos meccs, szombaton 18 órától a DVTK Miskolc látogat Pécsre.

Micsoda meccs volt! Még napok múltán is jó visszaidézni a rangadó utolsó perceit, vagy ránézni a fotókra, amik megörökítették játékosaink önfeledt boldogságát, őszinte örömét, a mosolygós arcokat. A 45 perc során nem játszott igazán jól, a meccs alatt többször is hullámvölgybe került csapatunk, amely azonban nem adta fel egy pillanatra sem a küzdelmet. Hitt az elvégzett munkájában, hitt önmagában és igazi csapatmunkával a sírból hozta vissza a mérkőzést, melyet a ráadásban meg is nyert. Nem is gondoltuk volna az elején, hogy ennyire nehéz lesz… Kiegyenlített első negyedet láthattunk, ahol Zele Dorina hárompontosával nálunk volt az előny. Jött azonban a második felvonás, hát ez nem a miénk volt, öt darab triplát kaptunk Nagy-Bujdosóéktól. A nagyszünet után magunkra találtunk, meglett a szerkezeti válasz ellenfelünk felállására, visszavettük a vezetést és az irányítást is, azt hihettük, végre fáradnak a ceglédiek. A másik oldalon azonban nem így gondolták! Bő egy perccel a rendes játékidő vége előtt bevágtak egy palánkos hármast, amivel hat ponttal előrébb jártak, látszólag el is hitték, hogy ez a derbit már nem veszíthetik el. Raksányi Krisztáék azonban küzdöttek, harcoltak, nem adták fel. Csapatkapitányunk 2+1-e után sokat ért Juhász Dorka harcossága a lepattanóért (11 lepattanót szedett össze…!) Nagy-Bujdosó Nóra kihagyott dobása után és végül Sanja Mandic lazán elhintett triplája visszahozta az esélyt a győzelemre, ami a hosszabbításban össze is jött. Kellett persze Jessica Kuster erőszakossága, két megszerzett támadó lepattanóból visszatett labdája, Fűrész Dia 76-76-nál esett palánkos triplája, amely tökéletes válasz volt ellenfelünk palánkról bevágódó távolijára, ez végleg megroppantotta a ceglédieket, hiszen innentől csak pécsi kosarak estek. Totális volt a boldogság a lefújáskor pécsi oldalon, remek választ kaptak a kétkedők…

Szombaton azonban újra bizonyítani kell, újabb nehéz csata vár ránk, egy felfelé jövő, bombaerős Aluinvent DVTK lesz az ellenfelünk. Ez a csapat már messze nem egyenlő azzal, amelyet december elején Miskolcon sikerült legyőznünk, átalakult a játékoskeretük, illetve változtatásokat hajtottak végre mind a támadójátékukban, mind a védekezésükben. Legutolsó meccsüket a PINKK ellen fölényesen megnyerték, hazai pályán 83-58 arányban győzött a DVTK, elsősorban légiósaik ponterős játékának köszönhetően. Új játékosok is érkeztek az Avas aljára, hiszen Robertson-Warren már nem jött vissza Magyarországra a karácsonyi szünet után, szerződést bontott vele a miskolci klub. A bedobó posztra szerződtetett Tierra Ruffin-Pratt január közepén a Vasas ellen debütált, az irányító Samantha Prahalis pedig két héttel korábban, már január elején bemutatkozott a Cegléden lejátszott vesztes derbin.

Nagyon készültek a borsodiak a január 29-i győri találkozójukra, az előzetes kommunikációjukban elhangzott, hogy az alapszakasz végén szeretnének ott lenni a négyben, ehhez pedig kulcsfontosságú lenne Győrben nyerniük. Ez össze is jött, egy izgalmas meccs kerekedett a két csapat találkozóján, ahol megérdemelt győzelmet aratott a DVTK, egy ponttal, 64-63 arányban diadalmaskodtak. Egy hétre rá azonban Szekszárdon beleszaladtak egy sima vereségbe a piros-fehérek így jelenleg úgy fest, hogy már csak matematikai esélyük maradt a négybe jutásra, ehhez minden hátralévő meccsüket meg kellene nyerniük, míg a PEAC-nak pedig el kellene veszítenie. A miskolciak a pécsi látogatásuk után két hazai meccsel zárják az alapszakaszt, az UNIQA Sopron és a ZTE látogat hozzájuk. Ugyanez a két ellenfél vár Fűrész Diáékra is a szombati meccset követően, csak éppen mindkét találkozót idegenben rendezik. Előbb azonban itt van a szombati PEAC-PÉCS – Aluinvent DVTK mérkőzés, amit hazai pályán szeretnénk megnyerni. Valószínűleg nem lesz könnyű, a miskolciak is keményen dolgoztak az utóbbi hetekben, készülve Maikel Lopez játékosai is a kupadöntőre és a rájátszásra.

A szombati meccs, amellett hogy komoly téttel bír, remek erőpróba lehet erre a hátralévő időszakra való készülődésben mindkét csapat számára.