NKA Universitas PEAC
PINKK Pécsi 424

Remek hangulatú diadal a pécsi nyitányon

2022. szeptember 28.
Remek hangulatú diadal a pécsi nyitányon A meccs előtt egy szöget alig lehetett leejteni a Nemzeti Kosárlabda Akadémia parkolójában, szépen alakult az NKA UNIVERSITAS PEAC hazai debütálásának nézőszáma is. A feldobás előtt Lukács Béla fizioterapeutánkat köszöntötte klubunk, mert a Lukács Bélának ez az ötvenedik szezonja, amit elkezdett az élsportban. A mérkőzést nagyon biztosan, 87-60-ra nyertük meg.
Ha egy női kosárlabda csapat 23 pontot ér el egy negyed alatt, azzal általában elégedettek szoktak lenni a szurkolók, az NKA UNIVERSITAS PEAC első 10 perce után mégsem feltétlenül volt ez az érzése az embernek. Idegesen kezdtünk, elfogódottá tette csapatunkat az a tény, hogy új otthonában először léphetnek pályára a lányaink tétmeccsen, és volt több rontott dobásunk palánk alól az elején. Ám mivel a triplavonalon túlról sokkal jobban ültek a dobások, hiába vezetett még a 4. percben 7-6-ra a PINKK, Wentzel és Calhoun kosarai után mégis ők kérték ki a meccs első idejét 14-7-nél. Tízzel mentünk a negyed végén, és mivel a 14. percre már hat hárompontosunk is beakadt, és a lepattanókban is domináltunk, 34-17 volt ide. Zivaljevic próbálta meg meccsben tartani a PINKK-et, de három perccel a félidő előtt 40-22-re vezettünk. Calhoun dobott a triplái mellé 3 büntetőt is, és Sanchez is jól szállt be, húsz pont fölé tornásztuk a különbséget (49-27).

Nem sokat változott a játék képe a második félidő elején, Kiss Virág gólja után lepattanóban megint kimagaslóan teljesítő (21 perc alatt 14 pattanó) Cierra Burdick tett hozzá 5 pontot csapatunk teljesítményéhez, majd 56-29 után Zivaljevic trojkája következett. Calhoun igyekezett nagyon, hogy emlékezetessé tegye pécsi debütálását, négyből negyedik pontos távolijával 70-40-re alakította az állást, és mivel Kaszás-Pap Regina is nagyon agilis játékot tett hozzá a kispadról, 25-18-ra hoztuk a harmadik negyedet. Mindenkinek játéklehetőséget adott Jovan Gorec a csapatából, és amikor már minden kérdés eldőlt, akkor tudott csak kicsit közelebb zárkózni a vendégcsapat. Kicsit visszaesett a meccs a végére, amúgy a várakozásoknak megfelelően nagy különbségű győzelmet aratott az NKA UNIVERSITAS PEAC, lányaink szombaton kora délután a BEAC otthonában folytatják a pontvadászatot.

NKA UNIVERSITAS PEAC – PINKK PÉCSI 424 87-60 (23-13, 26-14,25-18, 13-15)
Nemzeti Kosárlabda Akadémia, Fűzy Ákos Centerpálya, 600 néző. Vezette: Ádám, Goda, Szilágyi.

NKA UNIVERSITAS PEAC: Laczkó 6/6, Wentzel 12/6, Calhoun 23/12, Burdick 7, Kiss V 10. Csere: Sanchez 10/6, Szücs R. 2, Simon 3/3, Kaszás-Pap 14, Olawuyi -, Kötő -. Edzők: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Kmézic Daliborka.

PINKK PÉCSI 424: Tenyér 2, Zivaljevic 22/12, Zsilinszki -, Vincze 14/6, Liubinets 9. Csere: Kovács 6, Bojtár -, Szücs L. 4 Horváth 3/3. Edző: Kovács Dénes.

Sierra Calhoun: - Nagyon jól éreztem magam a pályán, úgy gondolom, hogy ez a mai győzelem egy jó hazai kezdés a bajnokságban. A hangulat szuper volt, köszönjük a szurkolást!
Jovan Gorec: - Elégedettek lehetünk a mai teljesítményünkkel, jó mérkőzést játszottunk, ahol magas százalékkal dobtuk a triplákat. Nagyszerű volt az atmoszféra, nagyon jól éreztük magunkat a pályán. Fantasztikusak voltak a szurkolóink, köszönjük a támogatásukat!