Remek évzáró győzelem a Vojvodina ellen

2012. december 21.
Remek évzáró győzelem a Vojvodina ellen Nagyszerű győzelemmel köszönt el a 2012-es évtől a PEAC-PÉCS a Vojvodina ellen, a 81-73-ra nyert mérkőzéssel jelenleg második helyen áll az Adria Ligában csapatunk.
PEAC-PÉCS - Vojvodina 81-73 (24-13, 21-25, 17-9, 19-26)
Pécs, 150 néző

PEAC-PÉCS: Barbour 21, Jaeschke 15, Fűrész 9, Dusanic 10, Horváth 4 Csere: Szamosi 9, Czirják 5, Cukor 4, Csutorás 4, Raus -, Sánta -, Balla -
Vojvodina: Bucevac 13, Ivancevic 13, Popovic 11, Matovic 10, Djuric 5 Csere: Stupar 11, Sesnic 7, Corto 2, Boskovic 1

Az év utolsó mérkőzésén a pécsiek hamar megmutatták, hogy ma nem szeretnének világvégét: Barbour kettő plusz egyével, Dusanics triplájával és Horváth kosarával már 10-4-re vezetett a PEAC. A fekete-fehérek játéka érvényesült a pályán, gyorsindításokból szereztünk pontokat, a szerbek pedig rendre csak faulttal tudták megállítani támadásainkat. A negyed 6. percében Czukor találatával már 16-4-re ment a Pécs. Ezután is szinte csak büntetőkből szerzett pontokat a Vojvodina, Stupar, Ivancevic és Popovic is hibátlanul büntetőzött (20-9). A pécsiek részéről ponterős, jó játékot hozó negyed végét Matovic állította be, kosara után büntetőhöz is jutva (24-13).

A második negyedben úgy tűnt, folytatódik a pécsi henger, Horváth Lillát Amy Jaeschke vette észre üresen a palánk alatt, csapatkapitányunk ziccerével indult a tíz perc. Bucevac válaszolt, majd Csutorás Fanni szerzett szép betörés után kosarat. Barbour, aki az egész meccsen turbó üzemmódban pörgött, miután visszatért a pályára, egymás után két gyors találatot szerzett (32-17). Popovic kosara után óriási rohanás és zűrzavar kerekedett a pályán, mindkét csapat rengeteg labdát adott el, ám a ziccerek sorra kimaradtak. Sesnic végül betalált, Zseljko Djokics pedig időt kért, hogy rendezze a sorokat.

Egy újabb eladott labdából Popovic szerzett pontokat, a kedélyeket végül Fűrész Dia triplája nyugtatta meg (35-23). Sesnic duplájával tíz ponton belül került a Vojvodina. Czirják Noémi és Czukor Tünde is betalált, Stupar hárompontosára pedig Szamosi Amadea felelt a palánk alól (41-31). Matovic is elhelyezett egy triplát a pécsi kosárban, majd szintén az ő kosarával vonulhattak szünetre a csapatok (45-38). A pécsiek remek támadójátékkal rukkoltak ki, húsz perc alatt szerzett 45 pontot 56%-os dobóteljesítménnyel érték el, a legeredményesebb Barbour volt 11 ponttal, míg a túloldalon Irena Matovic szerzett 10 pontot.

A második félidő a szintén nagyon jól játszó Amy Jeaschke kosarával indult, majd Barbour villanásaival került még messzebb a PEAC-tól a Vojvodina (51-38). Duric dobott egy büntetőt, majd befagyott a szerbek eredményjelzője, négy percig egyetlen kosarat sem szereztek, a félidő közepénél edzőjük időkérésre kényszerült. Zónára váltottunk, Fűrész Dia két büntetőjével pedig kialakult az eddigi legnagyobb különbség, a húsz pont (59-39). A vendégek továbbra is csak büntetőkből értek el kosarat, miközben a pécsieknél gyűltek a három személyivel álló játékosok. 61-43-as állásnál Szamosinak pedig a negyedik faultot is befújták. Duric ziccerével 62-47 lett a negyed vége.

A záró negyed Csutorás Fanni gyorsindításával indult, majd amerikai centerünk szerzett gyors kosarat, a játékvezetők viszont úgy gondolták, még vinnének némi izgalmat a találkozóba, és két perc alatt négy faultot fújtak a pécsiekre. Ebből kettőt Csutorás Fanni kapott, aki ki is pontozódott. A legfiatalabb játékosainak is lehetőséget adott Zseljko Djokics, Raus Vivien és Sánta Petra is szerephez jutottak az utolsó negyedben. A húsz pontos különbséget végül nem sikerült tartani, a végeredmény 81-73 lett, de a remek erőkből álló Vojvodina ellen a várakozásokon felül játszó csapatunk nagyszerű és nagyon fontos győzelmet szerzett. Az Adria Ligában így szenzációsan, két vereséggel a Partizan mögött második helyen áll csapatunk.

A szurkolók a lefújás után plüsspingvinesőt zúdítottak a lányokra, akik minden ajándékot és szeretetet megérdemeltek egész szezonban nyújtott munkájukért.

Az év utolsó mérkőzése után a Palatinus Hotelben nagyon jó hangulatú előkarácsonyi vacsorán köszönt el egymástól a csapat stábja és játékosai a téli szünetre.

Békés karácsonyt és boldog új évet kíván mindenkinek a PEAC-PÉCS csapata!

Zseljko Djokics: „Az első félidőben nagyon jól támadtunk, pedig hat nap alatt ez volt a harmadik meccsünk. Ez a Vojvodina pedig nem az a Vojvodina, akivel szeptemberben találkoztunk, új játékosok érkeztek hozzájuk. Sikerült nagyon jól védekeznünk Popovic ellen, ő az Adria Liga egyik legjobb játékosa. A félidőben azt mondtam a lányoknak, nagyszerű, hogy 45 pontot dobtunk egy félidő alatt, de csak hét ponttal vezetünk, ha így folytatjuk, ki fogunk kapni. De elkezdtünk nagyon jól védekezni is, és a sok gyorsindítás gólunkkal nem engedtük, hogy a Vojvodina játssza letámadásos játékát. Egy új klub vagyunk mind a két versenyben, ez a győzelem is bizonyítja, hogy jó úton járunk. Az volt a célunk idén, hogy új klubot alapítsunk, de közben az eredmények is jöttek, szeretném megdicsérni a csapatomat, mert ezt kemény munkával értük el. Az eredményeknél viszont sokkal fontosabb, hogy egy komoly, stabil klub alakult, ez egy alap, amelyet tovább kell építeni, hogy újra egy nagy, euroligás klub lehessünk. A játékosok harcosságukkal, munkájukkal megérdemelték, hogy idáig eljussunk, de a klub hátterében állókra is nagyon büszke vagyok, az ő munkájuk nem olyan látványos, de együtt értük el azt, hogy már úgy beszélnek rólunk a régióban és Magyarországon, mint egy komoly klub. Ezzel a gondolattal kívánok mindenkinek boldog karácsonyt!"