Remek kezdet, rossz folytatás, majd vereség

Remek kezdet, rossz folytatás, majd vereség Egy remek első negyedet követően a második játékrészben megtorpant a PEAC KA, amely ezután hiába küzdött, kapaszkodott, a vége 77-73-as soproni siker lett.
A junior döntő első napján már reggel 9 órakor pályára szólította a sorsolás a PEAC Kosárlabda Akadémia és a Soproni Darazsak játékosait.

Boris Maljkovics a kezdőcsapatba jelölte a roppant tehetséges, kadett korú Juhász Dorkát. Nem is volt rossz húzás, hiszen Dorka az első negyed végén már 8 pontnál járt, ezzel a PEAC legjobb pontodobója volt az első tíz percben. Egyébiránt döcögve indult a mérkőzés, 4-0-s pécsi előnyt követően kiegyenlítettek, sőt át is vették a vezetést a soproniak. Eleinte a pontokhoz hasonló tempóban gyűltek a személyi hibák is mindkét oldalon, a két csapat összesen már 7 hibánál járt a 3. percben. Boris Maljkovic végre is hajtotta első cseréit, Scherer és Sellei kapcsolódhatott be a játékba. Szép fokozatosan növelte előnyét a pécsi gárda, Kiss és Kaposi is termelte a pontokat, így az első játékrész végén 23-15-ös pécsi vezetést regisztrálhattunk.

Némi megtorpanás következett a második negyedben, sokáig 15-25-ös eredmény állt a táblán, úgy tűnt azonban, hogy a soproniak találnak előbb magukra. Juhász is három személyi hibánál járt a negyed derekára, így ő is a kispadra kényszerült. Villámgyorsan felzárkóztak a zöld-sárgák, Weninger duplájával egy pontra közelítették meg Kaposiékat (26-27), majd néhány pillanat múlva ki is egyenlített a soproniak legjobbja. Egy perccel a nagyszünet előtt már 6 pontos előnyre tettek szert a Darazsak (39-33), amit Zólyomi csökkentett egy duplával, így 39-35-ös eredménnyel zárult az első húsz perc.

A harmadik negyed első részében továbbra is a soproniak akarata jutott jobban érvényre, Weninger már 20 pontnál járt. Czukor hárompontosával 49-41-re ismét elléptek a Darazsak, Szűcs és Kaposi próbálta közelebb lopni csapatát (27. perc 51-48). Időközben megtörtént az első kipontozódás is, a soproni Bakó számára véget ért a mérkőzés. Szeli és Böröndy termelte a kosarakat amíg Weninger pihenhetett a kispadon, tartották is a különbséget a zöld-sárgák (59-52). Kaposi 2+1-es kombinációjával már 24 pontnál járt, ezzel alakítva ki a harmadik negyed eredményét (59-55).

Kuttor triplájával nőtt a soproni előny, amin Szücs Lilla és Kiss Virág faragott, időt is kért a soproniak edzője (33. perc 62-59). Kaposi kosarával egy rövid időre a PEAC szerzett minimális előnyt, amit Kuttor ismét egy hárompontos dobással tüntetett el (65-63). Továbbra is rengeteg triplakísérlet jellemezte a soproniak játékát, most azonban kevesebb sikerrel. Mégis, az előny az ő oldalukon volt, 72-65-nél, négy perccel a lefújás előtt Boris Maljkovic szólította magához övéit. Az időkérés után Kiss virág harcolt ki egy faultot, az érte járó büntetőket értékesítette a center, majd két közelijével egy pontra faragta a pécsi hátrányt (72-71). Soproni időkérés következett, ami után Böröndy passzából Weninger dobott egy triplát (75-71). Juhász és Weninger váltott kosarat, a soproni játékos 28. pontjánál járt, ezzel ki is alakult a végeredmény, a Soproni Darazsak 77-73-ra megnyerték a találkozót.

A PEAC Kosárlabda Akadémia legközelebb csütörtökön 19 órakor a győri Széchenyi ellen lép pályára, ahol javíthat.

Soproni Darazsak – PEAC Kosárlabda Akadémia 77-73 (15-23, 24-12, 20-20, 18-18)
Pasarét

Soproni Darazsak: Kuttor 10/6, Weninger 28, Kocsis 7, Böröndy 20, Bakó 2. Csere: Szeli 4, Czukor 6/3, Czirják -, Perl -, Karácsony -.
PEAC KA: Szücs L. 4, Benke 4, Juhász 10, Kaposi 28, Kiss 21. Csere: Scherer 2, Sellei 2, Zólyomi 2, Gereben -.