Semmi nem dőlt még el – szerdán a maximumot kell adnunk

2023. január 09.
Semmi nem dőlt még el – szerdán a maximumot kell adnunk Pöstyénben telt ház előtt zajlott a Piešťanské Čajky – NKA Universitas PEAC párharc első felvonása az Európa Kupa legjobb tizenhat közé jutásért vívott csatájában. Csapatunk 68-62-re megnyerte a mérkőzést, ám szerdán este hattól jön egy újabb 4x10 perc, amelynek során kivívhatja a továbbjutást és most mi bízunk abban, hogy közel telt ház előtt léphetnek pályára Kiss Virágék!
Visszafogott volt a pécsi öröm Pöstyénben, egy csatát megnyertünk, vagy mondhatjuk akár azt is, hogy az első félidő után nekünk áll a zászló, de a párharcnak még nincs vége. Néhányan emlékszünk még arra, hogy 2016-ban épp ez a két csapat meccselt az EK selejtezőjében, és hiába nyert az Európa Kupa selejtezőjén tíz ponttal Pécsett a Piešťanské Čajky, idegenben Fürész Diáék tizennégy egységgel voltak jobbak ellenfelüknél és kerültek a főtáblára. A mostani hat pontos előnyünk, vagy fordítsuk meg, a pöstyéniek 6 egységnyi hátránya egyáltalán nem tűnik soknak, semmi nincs még veszve, gondolhatják odaát. Hullámzó, változatos játékot hozott a múlt heti összecsapás, az elején még szoros mérkőzést jelentősen befolyásolta, hogy egészen kiválónak minősíthető, 83%-os pontossággal tripláztak lányaink 20 perc alatt. Az első félidőben tizenkét kísérletünkből tíz a gyűrűben kötött ki (Sierra Calhoun 4, Simon Zsófi 2, Wentzel Nóri 2, Szücs Réka és Kiss Virág egy-egy hármast vágott be), ez ellen a visszavágón minden bizonnyal próbálnak valamilyen megoldást kitalálni Mujovicék. A nagyszünet után is mindent beleadott a Piešťanské Čajky, Peter Jankovic vezetőedző így tekintett vissza: - Kicsit fel kellett emelnem a hangom az öltözőben, de elkezdtük azt játszani, amit megbeszéltünk. Nem változtattunk semmit, ha a védekezés típusára gondolunk, vagy bármire. Azt játszottuk, amit akartunk, és működött. Felzárkóztunk, de sok energiánkba került. Bár nyolc pont volt a különbség a szünetben, ami nem volt vészes, de a végén hiányzott az erőnk. Elég szűk a rotációnk, de a lányok küzdöttek. A hat pont nem rossz eredmény, még csak az első félidő van mögöttünk. Hinnünk kell a képességeinkben, meg kell próbálnunk tartani, azokat, amiket megbeszélünk. Nincs szupersztárokból álló csapatunk, akik a kezükbe veszik az irányítást és megnyerik a meccset. Ha nem játszunk együtt, csapatként akkor gondunk lesz. Az első meccs megmutatta nekünk a pécsi gyengeségeket, de új dolgokat is mutattak, bizonyos dolgokat megváltoztattak. Elemezzük ezeket, és készülünk a második meccsre – mondta a szlovák edző, aki nyilatkozataiban nem először ábrázolja a hátrányokat előnyként, hiszen korábban azt is mondta, nekik jó, hogy a visszavágóra Pécsett kerül sor.

Semmi nem dőlt még el, szerdán újra maximális koncentrációval és nagy energiákkal kell a Piešťanské Čajky ellen pályára lépni és egy olyan eredményt elérni, amivel az összesítésben jobbak maradunk ellenfelünknél. Amelyik csapat továbbjut, a folytatásban a Villeneuve d’Ascq LM (francia) – London Lions (angol) párharc győztesével a legjobb nyolc közé jutásért játszik az Európa Kupában. Arra a párharcra a nemzetközi kupasorozat kiírása szerint január 26-án és február 1-jén kerül sor.

Előbb azonban január 11-én a Nemzeti Kosárlabda Akadémián az NKA Universitas PEAC - Piešťanské Čajky mérkőzésre várja szurkolóit csapatunk, nagy szükségük lesz Jovan Gorec tanítványainak rájuk, a szezon során már nem egyszer velük együtt tudtak kikecmeregni a meccs közbeni hullámvölgyekből Wentzel Nóriék. A mérkőzésre a belépés díjtalan, a szünetekben ahogyan azt már megszokhatták a drukkerek, ezúttal is a PTE Brass Band szórakoztatja közönségünket.