Aluinvent DVTK

Sima diósgyőri győzelem

2019. október 16.
Sima diósgyőri győzelem Kicsivel több, mint tíz percig tudtuk csak tartani a lépést a bombaerős DVTK otthonában, így a piros-fehérek 75-47-re nyerték az Európa Kupa mérkőzést. Az Európa Kupában 15/3 ponttal debütáló Wentzel Nóra játékának tudtunk szinte egyedül örülni szerda este.
Új irányítónk, Bintou Dieme-Marizy csak a kispadról figyelhette társait első Európa Kupa mérkőzésünkön, Maegan Conwright pedig átesett egy sikeres térdoperáción Marosvásárhelyen. Igazi játékszervező nélkül kezdtünk ismét, ennek ellenére jól kezdtük a mérkőzést. Az első Európa Kupa mérkőzésén pályára lépő Wentzel Nóra jó támadójátékával 9-9-re álltunk a negyedik percben, sőt ezután Szabó Fanni kosarával a vezetést is átvettük egy pillanatra. 13-13 után kisebb hibák csúsztak a játékunkba és a Szekszárd elleni miskolci győzelemből oroszlánrészt vállaló Szücs Réka duplájával már négy ponttal vezetett a DVTK (17-13). Az első játékrészből 13 másodperc volt vissza, amikor a kezünkben volt a támadás lehetősége, jól is jött volna ha tudtunk volna faragni öt pontos hátrányunkból, azonban szinte rögtön támadóhibát vétettünk és jöhetett a fehér mezes hazai gárda, de szerencsére eredménytelenül (10. perc 19-14).

Centerünk, Cierra Bravard hintett egy hárompontost, amivel közelebb loptuk magunkat, majd nem sokkal később ukrán magasemberünk is betalált, amivel két pont volt közte (21-19). Ezután azonban se kép se hang pécsi oldalon, 15-0 sorozatot produkáltak Szücs Rékáék, egyszerűen semmi nem jött össze a mieinknek támadásban. Játékunkat hosszú percekre megbénította az ellenfél zónája, negyed végén Szabó Fanni két büntetőjével állt be a 36-21-es eredmény.

A nagyszünet utáni periódusban kicsit magunkhoz tértünk, Wentzel Nóra és Taisiia Udodenko kosaraival tartottuk a lépést, de a magabiztosan kosárlabdázó Szücs Réka és a mérkőzésen dupla-duplát elérő, magas szintű centermunkát végző Ziomara Morrison kosarai után a húsz ponthoz közelített a különbség (25. perc 47-28). Hadilábon álltunk a személyi hibákkal is, alig tudtuk szabályosan tartani ellenfelünket, sorra gyűltek a faultjaink.

56-36-ról indult a záró felvonás, Cierra Bravard találatával még visszanéztünk húsz pont alá, de hamar megfújták neki is a negyedik hibáját a játékvezetők, sőt a 34. percben ki is pontozódott. A különbség a két csapat között egyre csak nőtt, a legnagyobb szám szerint 29, 70-41-es állásnál volt. Ugyanazt a tanácstalan játékot láthattuk a mieinktől, mint a második negyedben, így a végére sem tudtunk sokkal közelebb kerülni a DVTK-hoz. Medgyessy Dóra egyetlen kosara, amely három pontot ért, állította be a 75-47-es végeredményt.

Aluinvent DVTK – PEAC-PÉCS 75-41 (19-14, 17-7, 20-15, 19-11)
Miskolc, 1150 néző. V.: Rohacky, Dotsenko, Chrakowiecki
DVTK: Medgyessy 3/3, Pusztai 6, Skoric 10, Morrison 18, Goree 14. Csere: Szücs 11/3, Kányási 5/3, Kiss 8, Katona -. Edző: Cziczás László.
PEAC-PÉCS: Szabó 4, Wentzel 15/3, Gémes-Sarok -, Udodenko 13/6, Bravard 10/6. Csere: Sánta -, Kaposi 2, Ruják 2, Hegedűs 1, Horobets -. Edző: Meszlényi Róbert, Ábrahám Márta