Sopronba utazunk

2020. február 22.
Sopronba utazunk Vasárnap 18 órakor Sopronban lépünk pályára bajnoki mérkőzésen a Sopron Basket csapata ellen.
Ezzel a párosítással kapcsolatban nem lehet elfelejteni, hogy december elsején - nem kis bravúrt végrehajtva -, hatalmas meglepetésre 83-77-re legyőztük a soproniakat – ami egyébként az itthoni mezőnyben más csapatnak nem sikerült. Akkoriban szinte senki sem számított ilyen eredményre, de egy extra harmadik negyedet produkálva fordítottuk meg a mérkőzést, amit végül hat ponttal megnyertünk.

Pillanatnyilag az alapszakaszból mindössze három mérkőzés van hátra, számunkra két idegenbeli és egy hazai találkozó maradt vissza. Vasárnap a tabella éllovasának otthonába látogatunk, majd szerdán a jelenlegi második, DVTK vár ránk Miskolcon, egyszóval nem könnyű feladatok várnak ránk. A soproniak az EuroLigában még mindig harcban állnak a továbbjutásért, noha hétközben a Kurszk győzelemmel távozott Sopronból. A decemberihez képest egy erősebb Sopron vár ránk, visszatért a zöld-sárgákhoz Dupree, illetve felépült kézsérüléséből Brooks is, minden adott tehát hogy megvédjék bajnoki címüket, illetve a nemzetközi porondon is eredményesek legyenek.

A honi mezőny legjobb védőcsapata Gáspár Dávid együttese, átlagosan 59,2 pontot engedélyeznek ellenfelüknek Fegyverneky Zsófiék, akik a decemberi, pécsi vereségük óta zsinórban 10 győzelmet zsebeltek be a honi pontvadászatban. Ami a soproniak támadójátékát illeti, hárman jegyeznek tíz pont feletti átlagot, ehhez azonban tegyük hozzá gyorsan, hogy átlagosan 20-25 percet töltenek a pályán a kulcsemberek, azaz megfelelően széles rotációval dolgozik a vezetőedző, a fiatal játékosok is rendszeres játéklehetőséghez jutnak.

Ami a mi csapatunkat illeti, a ceglédi győzelemmel minden bizonnyal biztosítottuk helyünket a legjobb nyolc között, a hetedik helynél előrébb vagy hátrébb kerülni inkább csak matematikailag van esély, vagy ha valahol alaposan felborul a papírforma. Emiatt egy kicsit meg is nyugodhattunk és halványan már a két hét múlva Pécsett megrendezésre kerülő Magyar Kupára is gondolunk. Addigra számunkra lezárul a bajnokság alapszakasza is, mint ahogy arról a héten beszámoltunk, az MKOSZ előre hozta az Aluinvent DVTK – PEAC-PÉCS mérkőzés időpontját, így a március 14-i zárófordulóban már nem leszünk érintettek, a kupa után ismét egy hosszabb szünet következik számunkra. Először azonban vasárnap délelőtt teljes csapattal Sopron felé vesszük az irányt, ahol reálisan nézve nem lehet más a célunk, mint hogy játsszunk egy mindkét fél számára hasznos, jó mérkőzést.

A PEAC-PÉCS eddig összesen 24 alkalommal mérkőzött meg a Sopron Basket csapatával, hétszer le is győztük őket.