Sopronban folytatjuk a bajnokságot

2022. február 23.
Sopronban folytatjuk a bajnokságot Sopronban folytatódik számunkra a bajnokság, az eredetileg január 29-re kiírt mérkőzés került már korábban elhalasztásra, így a pótláson csütörtökön 18 órai kezdettel lépünk pályára a Sopron Basket ellen.
Alig néhány nappal azután, hogy véget ért a Magyar Kupa nyolcas döntője, bajnoki pontokért léphetünk pályára. A szombati elődöntőben éppen egymással meccselt a két gárda, az élmény meglehetősen friss; nagyjából egy félidőn át jól tartotta magát az NKA Universitas PEAC, de jött a harmadik negyedbeli soproni henger, ami a részünkről mindössze két dobott ponttal járt, így magabiztosan és könnyedén 85-47-re győzni tudott a Sopron Basket. Vasárnap a zöld-sárgák az aranyéremért, míg a mieink a bronzéremért léphettek pályára a DVTK Arénában, a végeredményeket tekintve pedig mindkét gárda vesztes mérkőzéssel zárta a Magyar Kupát. Csirke Ferenc tanítványai három nap alatt három kőkemény ellenféllel mérkőztek meg Miskolcon, így nem csak a Szekszárddal, hanem a fáradtsággal is szembe kellett nézni az utolsó játéknapon. Összességében nem nagy különbségű, de tükörsima győzelmet aratott a tolnai gárda, így a házigazdák ellen elveszített elődöntőt követően bronzéremmel vigasztalódhattak a szekszárdiak. Izgalmas, fordulatos döntőt játszott egymással a DVTK és a Sopron Basket, alig több mint fél perccel a lefújás előtt még kilenc pont volt a soproniak előnye, innen mentett hosszabbításra a DVTK és győzte le a ráadásban a címvédőt.

A kupa helyosztók két vesztese csap össze tehát Sopronban csütörtökön, ezzel együtt is toronymagas favorit a Sopron Basket. Ami ellenfelünk játékosállományát illeti, ketten eligazoltak szezon közben, január elején az olimpiai bajnok Napheesa Collier helyett igazolt Shey Peddy távozását jelentette be a klub, majd február elején a francia centerrel, Aby Gaye-el bontott szerződést közös megegyezéssel a Sopron Basket. Az EuroLigában való minél jobb szereplés és a hazai porondon kitűzött célok elérése érdekében erősítette meg csapatát a Sopron és leigazolták a tokiói olimpián az Egyesült Államok 3x3 válogatottjával aranyérmet nyerő Stefanie Dolsont. A 196 cm magas, 30 esztendős WNBA-bajnok center néhány nappal érkezése után a miskolci Magyar Kupa döntőn mutatkozott be, túl sokat nem tudott együtt készülni vele a csapat, ám a klasszis játékos a későbbiekben minden bizonnyal jelentős erőssége lesz a Sopron Basket együttesének.

A bajnoki statisztikákat böngészve kiemelkedik a soproniak közül Jelena Brooks teljesítménye, 18,1 pont és 5,7 lepattanós átlagával a legjobbjuk, őt követi Határ Bernadett (15,8 pont/mérkőzés és 5,8 lepattanó) és Gaby Williams (12,8 pont/mérk., 5,7 lepattanó, 4,1 gólpassz). A szerb Nevena Jovanovic 10,7 pontot átlagol, 6,8-as meccsenkénti lepattanójával pedig a soproniak legjobb lepattanózója a honi pontvadászatban. A két irányító, Fegyverneky Zsófi és Briann January remek játékszervezők, emellett rutinjukkal, tapasztalatukkal, kritikus szituációkban sokszor képesek átlendíteni csapatukat a nehézségeken. Egyre komolyabb szerep hárul a 2001-es születésű fiatal játékosra, Varga Alízra, aki az Euroligában is jelentős perceket kap. Hosszú kihagyás után tért vissza január végén Czukor Dalma, aki éppen a Dinamo Kurszk elleni mérkőzésen léphetett ismét pályára, ahol bravúrgyőzelmet aratott a Sopron Basket.

Vereségből is kijutott erre a szezonra a Sopron Basketnek, hisz az Euroligában egy igen kiegyensúlyozott csoportba sorsolták Gáspár Dávid együttesét, amely hatszor hagyta el eddig vesztesen a parkettet a nemzetközi porondon. A Magyar Kupa fináléja igencsak friss még Határ Bettiék számára, és a bajnokságan sem veretlen már az együttes. A soproniak január elején Győrben botlottak, 76-73-ra maradtak alul egy izgalmas végjátékot hozó mérkőzésen, ahol a meccs nagy részében a győriek kezében volt az előny.

A csütörtöki mérkőzés kapcsán a soproni győzelmet leszámítva minden más bravúr és meglepetés kategóriája lenne számunkra, a két csapat játékerejét és pillanatnyi mentális és egyéb állapotát tekintve. Eddig 29 meccset vívtunk egymás ellen, amelyből 7 ízben tudtunk győzni, 22 vereség mellett, ami alátámasztja a fenti kijelentést. Számunkra hasznos lehet, hogy egy erős rivális ellen edződhetünk az alapszakasz hátralévő meccsei és a play off előtt, hiszen hétfőn hazai pályán egy nagyon fontos bajnoki vár Sarok Nikiékre a Győr ellen.