Svitek: „Szégyenteljes ez a vereség”

2016. február 25.
Svitek: „Szégyenteljes ez a vereség” A magyar női kosárlabda-válogatott nagy pofont kapott az Európa-bajnoki selejtezősorozat negyedik fordulójában: Izland hazai pályán 87-77-re legyőzte Stefan Svitek együttesét.
Sajnos semmi esély nem volt a Reykjavikban megrendezett szerda esti mérkőzésen. A házigazdák a harmadik negyedben már több mint húsz ponttal vezettek, a magyar válogatott pedig csak vergődött – rettentően hiányzott Allie Quigley, aki a szlovákok elleni meccsen is a csapat legjobbja volt, ám Izlandra már nem utazott el, visszament a Fenerbahcéhoz. A végére ugyan szépített egy kicsit az eredményen Stefan Svitek együttese, de ez is csak a 87-77-es vereséghez volt elég.
– Azzal az álommal vágtunk neki a selejtezősorozatnak, hogy megpróbálunk elcsípni egy meccset a magyarok vagy a szlovákok ellen, és most sikerült! Kiválóan védekeztünk az ellenfél magassági fölénye ellenére, támadásban pedig nem ijedtek meg játékosaim, bátran támadták a gyűrűt. Csodálatos volt ez az este! – értékelt boldogan Ivar Asgrimsson, az izlandiak szövetségi kapitánya.
– Nem lehet ennyi pontot kapni Izlandtól, a védekezéssel végig óriási problémáink voltak, kaptunk tizenkét hármast – mondta Stefan Svitek, a magyar csapat szövetségi kapitány. – Igen, mondhatjuk, hogy szégyenteljes ez a vereség. Az Európa-bajnoki kijutásra jelentősen fogytak az esélyeink, lehet, hogy ezzel az eredménnyel el is szálltak.
A magyar válogatottban pályára lépett a PEAC-Pécs mindhárom játékosa, Raksányi Krisztina, Fűrész Diána és Zele Dorina is: Zele hat, Raksányi öt pontot dobott, Fűrész nem talált a gyűrűbe.

Izland–Magyarország 87-77 (22-15, 24-20, 22-21, 19-21)
Női kosárlabda Európa-bajnoki selejtező, E csoport, 4. forduló. Reykjayík, 400 néző. Vezette: Ressel Larsen (dán), Hilke (finn), P. K. Larsen (norvég). Izland: GUNNLAUGSDÓTTIR 12/12, Kristinardóttir 3, G. GUNNARSDÓTTIR 14/3, SVERRISDÓTTIR 29/15, Gudmundsdóttir 7/3. Csere: THRASTARDÓTTIR 9, Sturludóttir 7/3, B. Gunnarsdóttir, Brynjarsdóttir, Amundadóttir 6. Szövetségi kapitány: Ivar Asgrimsson. Magyarország: Fegyverneky 12, Raksányi 5/3, Simon Zs. 4, Zele 6, KRIVACSEVICS 24. Csere: Fűrész, Licskai 7/3, Határ 7, Horváth B. 5/3, Dubei 7. Szövetségi kapitány: Stefan Svitek.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 13-2, 8. perc: 22-10, 14. perc: 34-19, 16. perc: 37-35, 23. perc: 57-36, 27. perc: 65-44, 33. perc: 73-63.
Kipontozódott: Zele (37. p.).

A csoport másik mérkőzésén: Portugália–Szlovákia 34-64.
A csoport állása négy forduló után (az utolsó elleni eredmény a végelszámolásnál kiesik): 1. Szlovákia 7 pont, 2. Magyarország 7, 3. Izland 5, 4. Portugália 5.
A magyar válogatott további programja: Magyarország–Portugália (november 19.), Szlovákia–Magyarország (november 23.).