102 : 74
E.ON ELTE BEAC

Száz felett szórtunk a BEAC-nak

2024. október 13.
Száz felett szórtunk a BEAC-nak Két szoros negyedet követően fokozatosan őrölte fel ellenfelét csapatunk, és több, mint száz pontot szerezve 28 ponttal, 102-74-re győzte le az EON ELTE BEAC gárdáját. Jó teljesítménnyel hangoltak Zseljko Djokics tanítványai a jövő heti két kemény pécsi összecsapásra.

Jobban kezdett a BEAC, az első két kosarat Jones és Ozola révén a vendégek szerezték, és a légiósaik révén folytatásban is tartották a lépést csapatunkkal (4. perc 10-8). A folytatásban fokozatosan léptünk el a fekete mezes vendégektől, 18-10-nél kikérte első idejét Mészárosné Kovács Andrea. Már 23-12-t is mutatott a Lauber eredményjelzője, de a lelkes fővárosiak faragni tudtak a különbségen, így az első tíz perc végére mindössze három pontos hátrányba kerültek (27-24). A védekezésben nem voltunk elég hatékonyak, Ozola révén közelebb is került a BEAC. A második játékrész közepére újra egy jelentősebb előnyt építettünk fel (41-31), de Jones továbbra is igyekezett meccsben tartani csapatát (43-35). A nagyszünet előtti utolsó percekben a büntetőké lett a főszerep, 53-46-nál ért véget a játékrész ami csaknem egy óráig tartott.

Határozottabban, még nagyobb lendülettel kezdtük a harmadik játékrészt, a nagykanizsai focimeccsről hazaérő társaikkal megerősödő szurkolótáborunk legnagyobb örömére hamar tizennégy pontra nőtt a különbség (62-48). Kiss Angelika kapta el ragyogóan a fonalat, nyolc pontot szerzett alig több mint négy perc alatt, és ahogy egyre határozottabbá vált a védekezésünk és labdákat is szereztünk kezdett kinyílni az olló (25. perc 70-51). Rátkai Eszti rakott helyére egy triplát, majd egy duplát (75-51), amivel egy jelentősebb előnyre tettünk szert. Az utolsó percre még maradt két remek hárompontos a tarsolyunkban, előbb Alexa Held, majd dudaszóra Studer Ágnes szórt be egyet-egyet (86-61). A harmincat ostromolta a különbség, Josepovits Kinga közelije nyomán 92-63-ra módosult az állás a 33. percben. Fővárosi időkérés után még rátettek egy lapáttal Alexa Heldék (99-65), Tóth Orsi büntetőjével a századik pont is megszületett, amikor több mint három perc volt még hátra. A vége 102-74 lett, negyedik bajnokiját is megnyerte csapatunk, amely jövő héten két komoly hazai meccsel folytatja, szerdán Európa Kupa találkozó, majd szombaton a Sopron Basket ellen lépnek parkettre Rátkai Esztiék.

NKA Universitas Pécs – E.ON ELTE BEAC 102-74 (27-24, 26-22, 33-15, 16-13)

Pécs, 300 néző. V.: Csabai-Kaskötő Brigitta, Söjtöry Tamás, Szilágyi Bálint

NKA Universitas Pécs: Rátkai 10/3, Smailbegovic 8/6, Held 11/9, Kiss 8, Josepovits 4. Csere: Reisingerova 13, Török 12, Studer 7/3, Laczkó 9/3, Olawuyi 8, Tóth 8/3, Zsebe-Weninger 4. Edző: Zseljko Djokics, Iványi Dalma

E.ON ELTE BEAC: Milkovics 6/6, Moore 11, Rakita 3, Ozola 10/6, Jones 17. Csere: Vég-Dudás 2, Dobó 3, Drahos 9/3, Szauter 7/3, Bajzáth 6. Edző: Mészárosné Kovács Andrea

Zseljko Djokics: A TF elleni kemény meccs után rögtön elutaztunk Olaszországba a kupamérkőzésre, ahonnan hajnalban indultunk vissza Pécsre, ahová meglehetősen fáradtan érkeztünk meg. Így döntenünk kellett, hogy edzéssel vagy pihenéssel készülünk-e a BEAC elleni meccsre. Végül a kondizás mellett döntöttünk, és talán ez látszott meg rajtunk az első félidőben. A szünetben aztán elbeszélgettünk, és a második félidőben már úgy játszottunk, ahogy szerettem volna, és ennek örülök, mert feladatomnak tartom, hogy Pécsett újra állandó téma legyen a női kosárlabda, és ehhez élvezetesen és eredményesen is kell játszanunk.

Laczkó Sára: Jól játszottunk támadásban, ezt igazolja a szerzett pontjaink száma is, viszont a védekezésünk, főleg az elején, nem volt olyan agresszív és pontos, ahogy azt megbeszéltük. A második félidőre viszont rendeztük a sorainkat, és így sikerült egy viszonylag könnyű győzelmet aratnunk.

Mészárosné Kovács Andrea: Az első félidőben agresszív védekezés ellen is egész jó megoldásokat találtunk, jó ritmusban szereztük a pontjainkat, tiszta helyzeteket vállaltunk el. Ahogy várható volt, a Pécs a harmadik negyedben váltott védekezésben, magasabbra toltak minket, és innentől kezdve nem tudtuk megoldani azokat a játékszituációkat, amiket korábban sikerült.

Asiah Jones: Szerintem kifejezetten jól teljesítettünk az első félidőben, de aztán a másodikban több hibát is elkövettünk, ami sokba került. A kosárlabda a futások játéka, és ahogy fejlődünk, jobban fogunk reagálni azokra a szituációkra, amikor az olyan csapatok, mint a Pécs, könyörtelenül kihasználják a megingásainkat.