Száz fölött a PEAC

2014. március 11.
Száz fölött a PEAC Kiváló támadójátékkal rukkolt ki a PEAC az MTK ellen, hat játékos is 10 pont fölött dobott. PEAC-PÉCS-MTK 105-76.
A pécsiek utoljára másfél hete léptek pályára a Lauber Dezső Sportcsarnokban, azóta pedig sok minden történt a csapat háza táján, a kassai Final Fourról bronzéremmel a nyakában tért haza a PEAC. További jó hír, hogy Fűrész Dia, akit hetekig csak térdig érő lábrögzítőben láthattunk, már a segédeszköz nélkül végzett futógyakorlatokat a pálya körül. Abby Bishop, az eddig remek benyomást keltő ausztrál center pécsi bemutatkozására az MTK vendégszerepléséig kellett várnia a szurkolóknak. Az első pécsi pontokat is ő szerezte büntetőből, és már az első percekben lehetett érezni, hogy ez a Pécs nem az a Pécs, aki február elején még erősen megszenvedett a győzelemért az MTK otthonában. Gyorsindításokkal és triplára játszott figurákkal operált a PEAC, szépen játszott, és 31 pontot szórt már az első negyedben, melyből két triplát Nevena Jovanovic, egyet-egyet Raus Vivi és Nagy-Bujdosó Nóra jegyzett (31-17).

A második negyedet is Abby Bishop kosara indította, a PEAC triplái pedig ebben a játékrészben is ültek. A negyed elején Raksányi Kriszta termelte a gólokat, majd Reid indult be, és szerzett 14 pontot a félidőig. Vendégoldalon Svitlica volt a legeredményesebb, és ha valamivel nem lehetett elégedett Zseljko Djokics az amúgy nagyszerűen támadó, 56 pontot szerző csapatával, az a bosnyák center védelme, aki 17 pontot szerzett az első félidőben. A PEAC tripladobó százaléka kiemelendő, 70% (7/10) volt az első 20 perc után.

A harmadik negyedet az MTK kezdte jobban, két gyors tripla utána Zseljko Djokics időt is kért (58-39). Raksányi 2+1-gyével és Nagy-Bujdosó hármasával visszaállt a különbség, pár perc és egy újabb Raksányi-tripla után pedig az MTK kért időt (69-42). A pécsi oldalon egyszerre volt a pályán Nagy Dorci, Kaposi Pálma és Szücs Réka, két rutinosabb társukkal kiegészítve. A PEAC 82 pontig jutott ebben a negyedben, míg az MTK 23 pontot dobott (82-56). Reid már 20, Raksányi 18 pontnál tartott, a közönség pedig 100 pontot követelt.

A záró negyedben két percig kellett várni az első kosárra, Cymmer duplája után Zseljko Djokics időt kért. Nevena Jovanovic egy triplával vitte közelebb a Pécset a 100-hoz, amely Stevan Cupic technikai hibája után lett meg. Raksányi dobott két triplát, majd Kublina 2+1-gye után ünnepelhette a közönség a 100. pécsi pontot két perccel a meccs vége előtt. Nagy-Bujdosó Nóra is bedobott még egy triplát, számszerűen a PEAC 13. hárompontosát. A végeredmény 105-76 lett egy rengeteg pontot hozó mérkőzésen, ahol támadásban nagyon szép dolgokat mutatott a Pécs, védekezésben azonban még sok javítani való van a rájátszásig.

PEAC-PÉCS-MTK Budapest 105-76 (31-17, 25-16, 26-23, 23-20)

PEAC-PÉCS: Raus 5/3, Reid 23/9, Raksányi 20/6, Nagy-Bujdosó 13/9, Bishop 12 cserék: Jovanovic 18/12, Kublina 12, Kaposi -, Nagy D. 2, Szücs -.

MTK Budapest: Medgyessy 7/3, Orsó 18/6, Bagi 5, Vukov 8/3, Svitlica 18/6 cserék: Karakasevic 2, Cymmer 9/3, Zsilinszky -, Baksa 6, Szabó 2, Mihaczi 1.

Zseljko Djokics: „Nagyon örülök, hogy saját közönségünk előtt kiváló támadójátékkal rukkoltunk elő, melyet a 26 gólpassz, a 62%-os mezőnybeli dobószázalék, valamint a 13 dobott hármas és a 100%-os büntetőzés mutat. A másik oldalon még mindig látszott, hogy építkezési fázisban vagyunk, sok hibát vétünk védekezésben, melyet az időkérések közben is próbáltunk javítani.”