Szekszárdi felkészülés

2014. szeptember 06.
Szekszárdi felkészülés Pénteken lejátszotta csapatunk a második felkészülési meccset is Szekszárdon, ezúttal 3 pontos vereség lett a vége.
A Szekszárdra utazó csapatból hiányzott Sanja Orozovic, akit visszahívtak a szerb válogatottba, azóta már pályára is lépett felkészülési mérkőzésen - Spanyolországban. Így még kevesebb felnőtt játékossal számolhatott Zseljko Djokics vezetőedző. A fiataloké volt újra tehát a főszerep, amit mi sem bizonyít jobban, mint például Kiss Virág 21 dobott pontja, és számolatlan lepattanószerzése. Az edzőmérkőzésen most sem számított ki mennyi hibát gyűjt be, de mivel a faultokat az eredményjelzőre felkerültek, láthattuk, hogy éles mérkőzésen több játékos is kipontozódás sorsára jutott volna, mindkét csapatból.

A meccs eredménye és a játék képe is hullámzóan alakult, sok szép megmozdulást láthattunk a Szekszárd, de a PEAC fiatal játékosaitól is. Az első negyedben mi domináltunk (12-20), a második negyed a Szekszárdé volt (40-35), a harmadik negyedben még tovább növelték előnyük (62-50), a negyedik negyedben innen kezdtük a felzárkózást, csakúgy mint az MTK elleni edzőmeccsen. A végjátékban 2 ponttal vezetett a Szekszárd (71-69) amikor labdát szerezhettünk volna az egyenlítéshez, de a játékvezetők is felkészülési időszakban vannak még, így nem vették észre a pályáról majd félméterre kilépő szekszárdi játékost... A végeredmény faultból eredő büntetődobás után 72-69 lett.

Csapatunk legközelebb a szeptember 11-i hétvégén lép pályára Porecben egy többcsapatos felkészülési tornán.