PEAC-PÉCS
PEAC-PÉCS

Szép pécsi siker a román bajnokság aranyérmese ellen

2019. szeptember 13.
Szép pécsi siker a román bajnokság aranyérmese ellen Küzdelmes, kevés kosarat hozó összecsapáson csapatunk nyolc ponttal, 56-48 arányban győzött a román bajnok otthonában, Sepsiszentgyörgyön.
Hosszú, mintegy 12 és fél órás buszozást követően érkeztünk meg csütörtök este a Sepsiszentgyörgy melletti Árkosra, szálláshelyünkre, ahová nem utazott velünk a bokasérülését Pécsett kezelő Taisiia Udodenko, mert még mindig nincs bevethető állapotban. Gyors vacsorát követően pihenőre vonultak játékosaink, majd a mérkőzést megelőző délelőttön egy átmozgató edzésre mentünk a Sepsi Arénába. Az impozáns, 2017-ben átadott csarnok minden igényt kielégítő modern létesítmény irigylésre méltó körülményeket nyújt a román bajnokság legutóbbi két bajnokságát megnyerő, tavalyi kupagyőztes SEPSI SIC együttesének. Éppen a zöld-fehérek edzésének a végére érkeztünk meg, ahol több ismerőssel is összefutottunk, Demeter Nóra Sepsiszentgyörgyön pattogtat második éve, de az idősebb pécsi kosárlabda szurkolóknak ismerős lehet Dragoslava Zakula neve is, aki a régi MiZo-Pécs csapatát erősítette, ő a jelenlegi szentgyörgyi edző, Zoran Mikes párja, nem mellesleg a klub egyik utánpótlás edzője.

A mérkőzés elején nehezen találtuk a ritmust, hat pontos hazai vezetést sikerült megfordítanunk, miután kicsit megszilárdult a védekezésünk. Fej-fej mellett haladt a két csapat, egy picit mi jártunk előrébb, majd az első tíz perc végére egált mutatott az eredményjelző. A folytatásban a védekezés dominált, alig-alig esett kosár, főleg a második negyed második fele hozta a védőjátékosok sikerét a támadók ellen mindkét palánk alatt. Jellemző adat, hogy a nagyszünetre úgy mentek 24-22-es PEAC-PÉCS vezetéssel a felek, hogy előtte a 15. percben 20-24-et mutatott az eredményjelző – vagyis összesen két pont esett 5 perc alatt.

A fordulást követően is kiegyenlített játék folyt a pályán, ám miután Wentzel Nóra két szép gólpasszát a PEAC gólfelelőse, az amerikai kisember Maegan Conwright triplákra váltotta, stabilan vezettünk az első meccsét játszó Szentgyörgyiek ellen. Az utolsó negyedben a meccset végig nagyon komolyan vevő csapatunk alaposan belelendült az ekkor valamennyi kosárlabdázójának lehetőséget adó házigazda ellen, akik hiába küldték később fel a legjobbjaikat, 54-40-re elléptünk. Conwright mellett a nagyot küzdő Kaposi és Hegedűs, valamint a főleg az első játékrészben ponterős Szabó Fanni játszott jól, de csapatként igen masszív, egységes és harcosan, dolgosan védekező alakulat benyomását keltettük az ezt tapssal elismerő magyarajkú közönségben. Tíz ponttal is vezettünk, de a hazaiak az utolsó két percben faragni tudtak a hátrányukból, így végül egy jó mérkőzésen 56-48-ra nyerni tudtunk.

Szombaton magyar idő szerint 18 órától ismét pályára lépünk a sepsiszentgyörgyiek ellen.

ACS SEPSI SIC – PEAC-PÉCS 48-56 (16-16, 6-8, 15-15, 11-17)
Sepsiszentgyörgy, 500 néző
SEPSI SIC: Gödri-Parau 5, Givens 7, Pasic 4, Manache 20/9, Butler -. Csere: Demeter -, Orbán 4, Catinean -, Nagy -, Vucetic 2, Tupozovic 6, Kovács -. Edző: Mikes Zoran, Samola Zoltán
PEAC-PÉCS: Conwright 19/6, Wentzel -, Szabó 9/3, Hegedűs 11/3, Bravard 5. Csere: Sánta 2, Horobets -, Gémes-Sarok 2, Ruják -, Kaposi 8. Edző: Meszlényi Róbert, Ábrahám Márta

Meszlényi Róbert: Nagyon örülök, hogy sikerült győzni a román bajnok, idén is nagyon erős Sepsiszentgyörgy ellen. Keményen védekeztünk a meccs nagyon nagy részében, ennek köszönhetjük a győzelmünket. Voltak csapatunkban nagyon jó egyéni teljesítmények, de van egy sérülés miatt hiányzónk is. Látjuk az utat magunk előtt és mindig jó, ha egy ilyen győzelemmel meg tudjuk erősíteni a munkánkat. Örülök, hogy a lányok látják, hogy mit akarunk tőlünk, tudják és jól végzik a dolgukat. Holnap is játszunk egy nagyon kemény meccset, az öt légióssal felálló, szintén Európa Kupás Sepsivel szemben. Akkor is jól akarunk játszani, ha már ennyit utaztunk és szeretnék mindenkinek játéklehetőséget biztosítani.