Szép győzelem a végére

2015. december 18.
Szép győzelem a végére Az Európa-kupa csoportkörének utolsó fordulójában csapatunk a Fribourg vendége volt, s a 73-63-as győzelemmel visszavágott a hazai vereségért.
Bár két válogatott játékosunk, Fűrész Diána és Zele Dorina sem utazott el Svájcba sérülés miatt, csapatunk kitett magáért a Fribourg otthonában. A lányok szerettek volna szépen búcsúzni, nem mellesleg vissza is akartak vágni a fájó hazai vereségért, így nagyon koncentráltak ezen a tét nélküli meccsen. Az első két negyed után még egál volt az állás, a harmadikban azonban eldöntöttük a mérkőzést – tizenegy ponttal nyerték meg ezt a tíz percet Destiny Williamsék. Ennek köszönhetően megszerezték a győzelmet, ami a csoport harmadik helyére volt elegendő. (A Győr 0/6-tal zárt a H csoportban, a PINKK pedig 1/5-tel az E csoportban – mindkettő negyedik lett. A Diósgyőr viszont brillírozott, 6/0-s mutatóval megnyerte a G csoportot.)
– Álmosan kezdtük a mérkőzést, védekezésben sajnos sokszor lemaradtunk, elkéstünk – értékelt vezetőedzőnk, Roberto Hernandez. – A nagyszünet után azonban feljavultunk, elsősorban védekezésben, ennek köszönhetően pedig támadásban is jobb ritmusban kosárlabdáztunk. Elégedettek vagyunk, a jövőre nézve fontos győzelmet arattunk.

Fribourg (svájci)–PEAC-Pécs 63-73 (18-17, 15-16, 12-23, 18-17)
Női kosárlabda Európa-kupa, F csoport, 6. forduló. Fribourg, 650 néző. V.: Glod (luxemburgi), Nazimek (ír), Sljivic (osztrák). Fribourg: Davis 18/3, Thälmann 6/3, Rol 13/3, Correal 6, Radovics 14/6. Csere: Lugt, Franchina, Cutunic 6, Delaquis, Butty. Vezetőedző: Romain Gaspoz. PEAC-Pécs: Pedrals 12/6, Raksányi 5/3, Parks 17/9, Kaposi 4, Williams 16/3. Csere: Sztankovics 11, Szücs 2, Bozóki 4, Gorjanácz, Raus 2. Vezetőedző: Roberto Hernandez.
Az eredmény alakaulása. 5. perc: 9-10, 13. p.: 20-25, 19. p.: 30-31, 23. p.: 37-40, 35. p.: 55-61.
A csoport másik mérkőzésén: Nymburk–Basket Landes 82-61.
A csoport végeredménye: 1. Basket Landes (francia) 11 pont, 2. Nymburk (cseh) 10, 3. PEAC-Pécs 8, 4. Friboug (svájci) 7.
A csoportból továbbjutott a Basket Landes és a Nymburk.