Szerdán eldőlhet a bronzérem sorsa

2022. április 20.
Szerdán eldőlhet a bronzérem sorsa Szerdán 18 óra 30 perckor lépünk pályára Miskolcon, a bronzéremért folyó párharc második felvonásán.
Már csak egy győzelem hiányzik ahhoz, hogy bronzérmes legyen az NKA Universitas PEAC az idei bajnokságban, ennek megszerzésére már szerdán lehetősége lesz lányainknak. Senkit ne tévesszen meg a pénteki, 77-63-ra megnyert mérkőzésünk a miskolciak ellen, mert szerdán minden bizonnyal egy más DVTK vár ránk. Miskolcon, a DVTK Arénában egyébként is borzasztó nehéz vendégként nyerni, a legjobb magyar csapat, a friss EuroLiga győztes Sopron Basket a Magyar Kupa elvesztésén túl a bajnoki elődöntőben is elvérzett a Diósgyőr ellen. Óvatosan fogalmazott Simon Zsófia is, amikor az esélyekről kérdeztük: - A második találkozó teljesen más lesz, Miskolcon játszunk, amire ők is fognak készülni. A párharc jelenleg 1-0, nagyon örülünk, hogy itthon tudtunk nyerni. Ettől függetlenül ez nem azt jelenti, hogy úgy megyünk Miskolcra, mintha miénk lenne a bronzérem, de nagyon szeretnénk megnyerni a második meccset.

A bronzcsata első, pécsi mérkőzésén óriási szívvel harcolt mind a hét pályára lépő játékosunk, nem ismerve fájdalmat, fáradtságot. Szücs Rékát sajnos a Szekszárd ellen vívott elődöntő során elveszítettük idénre, Sarok Nikolett pedig betegség miatt nem állhatott Csirke Ferenc vezetőedző rendelkezésére. Csapatkapitányunkat igencsak leverte lábáról a betegség, szerdán ott lesz Miskolcon a társakkal, de nagy kérdés, hogy pályára tud-e lépni, és milyen erőállapotban.

A két csapat egymás ellen vívott meccseinek eredményei között böngészve feltűnik, hogy meglehetősen régen, a 2017/2018-as szezonban tudott utoljára Miskolcon nyerni a PEAC, akkor 19 ponttal bizonyultak jobbnak a mieink. Utána viszont hosszú ideig rendre minden találkozónk a diósgyőriek viszonylag kis különbségű sikerét hozta. Az idei szezonban tört meg ismét a jég, amikor Pécsett egy emlékezetes derbin, hosszabbításban 84-78-ra legyőztük a piros-fehéreket.

Egy szó, mint száz, nagy küzdelem várható szerdán este Diósgyőrben, mi szeretnénk lezárni a párharcot, Völgyi Péter csapata pedig szeretne vasárnap visszatérni Pécsre. Valószínűleg hazai környezetben a diósgyőriek is sokkal jobban fognak célozni, mi viszont a januári mérkőzésből meríthetünk némi erőt, akkor egy remek első félidőt produkáltak Kiss Virágék. A végén ugyan Kányásiék örülhettek a 75-68-ra megnyert mérkőzés után, de egy-két jó plusz pécsi teljesítménnyel akár fordítva is alakulhatott volna.

A DVTK – NKA Universitas PEAC bronzmérkőzés Miskolcon 18 óra 30 perckor kezdődik, amelynek helyszíne a DVTK Aréna lesz.