Szomszédvári rangadó az idei nyitányon

2017. január 06.
Szomszédvári rangadó az idei nyitányon A PEAC-PÉCS számára szombaton, Szekszárdon folytatódik a meglehetősen izgalmas női bajnokság, csapatunk 18 órától a remekül szereplő Atomerőmű KSC ellen lép pályára a tolnai megyeszékhelyen.
Rangadóval indul az újév Boris Maljkovic csapata számára, hiszen a bajnoki alapszakasz első felét mindkét csapat 8 győzelemmel és két vereséggel hozta le, így a tabella legszűkebb élmezőnyét alkotja a győri és a soproni lányokkal egyetemben, akik szintén 8-2-es mutatóval állnak. Ha a szekszárdiak szereplésének titkát keressük, több dolgot is meg kell említeni. Zeljko Djokic személyében kiváló, a munkája iránt erősen elhivatott, fanatikus edzővel dolgozhatnak a játékosok, és az a közeg, ami körülveszi Szekszárdon a női kosárlabdát szintén előrevivő, mindenki szívvel-lélekkel teszi a dolgát. Kosárláz is van Szekszárdon, rendre megtöltik a sportcsarnokot a drukkerek, üde színfoltot jelentve a női kosárlabda mezőnyében. Ami másutt a szurkolóknak úgymond már megszokott és unalmas lehet, az a tolnai drukkereknek újdonság, emiatt meccsről meccsre többen vannak a lelátókon és idegenbe is egyre növekvő táborral érkezik a KSC. Amikor a siker kulcsairól beszélünk, fontos tény az is, hogy a vezető négyesből az Atomerőmű az egyetlen csapat, amely nem szerepel nemzetközi porondon, így hétről hétre volt ideje tisztességesen felkészülni a bajnoki meccsekre, amíg esetenként fáradtabb ellenfeleiknek két fronton kellett helyt állniuk. Ezért is nagy érték az, hogy a nyitófordulóban, hosszabbításos meccsen, Jessica Kusterék le tudták győzni a kék-fehéreket, többek közt amerikai bedobónk 22/3 pontjával és 10 lepattanójával.

A pécsi vereségük után azonban jó darabig győzelmeket ünnepelhetett Zeljko Djokic csapata, huszonegy pontos zakót szabtak az UNIQA Sopronra, majd szintén Szekszárdon következett a nemzetközi porondon is nagyszerűen helyt álló ceglédi alakulat elleni derbi. A pécsihez hasonlóan ez is hosszabbításba torkollott, ezúttal azonban szekszárdi sikert hozott a 73-70-es végeredménnyel záruló összecsapás. Győzni ment Miskolcra a KSC, és győzni is tudott (51-56), majd november közepén ismét 45 percig tartott egy mérkőzés Szekszárdon, ezúttal azonban a vendég győriek hagyták el győztesen a parkettet (56-58).

Változások történtek a szekszárdi játékoskeretben a téli szünet során, szerződésbontásra került sor Jade Barberrel, helyére érkezett egy újabb szlovén légiós, a 32 esztendős, 196 cm magas Sandra Pirsic, akinek nyilván nem ismeretlen a társak közül Lisec és Erkic, a KSC két szlovén húzóembere. Lisec 15,7 pont és 8,6-os lepattanó átlaggal bír, Erkic sem sokkal marad el, 15,5 pontos átlagot hozott az eddig lejátszott 10 mérkőzésen.

A két csapat története során 14 alkalommal lépett pályára bajnoki mérkőzésen egymás ellen, amelyből mindössze egy zárult egészen minimális pécsi vereséggel Szekszárdon (68-67) a 2014/2015-ös idény rájátszása során.

Zeljko Djokic csapata hasonlóan a PEAC-PÉCS-hez, a karácsonyi ünnepek után rögtön edzésbe állt, és - ahogyan a honlapjukon olvasható - szeretnének visszavágni a pécsi, hosszabbításos vereségért, emellett az alapszakasz végeredménye szempontjából is fontos lehet a mérkőzés kimenetele. Ez utóbbival mi is egyet értünk, a visszavágáshoz azonban remélhetőleg Boris Maljkovic lányainak is lesz néhány szava. Csapatunk gőzerővel készül az előtte álló feladatokra, hiszen a bajnoki szereplés mellett a Galatasaray elleni Európa Kupa nyolcaddöntőre sem szeretne előre feltartott kezekkel kiállni. Egyelőre azonban fókuszban a szekszárdi derbi, a várhatóan nagy hőfokú, szenvedélyes és komoly erőkifejtést igénylő csatára készülnek a pécsi szurkolók is, remélhetően sokan elkísérik a csapatot – és nem fognak csalódni bennünk szombaton este a lefújás után.