Bellona Kayseri
71 : 63

Szoros EK vereség Kayseriben

2021. október 20.
Szoros EK vereség Kayseriben Teljesen egyenrangú ellenfelek voltunk az szeptemberben még EuroLiga selejtezőt játszó Kayseri otthonában, de az elkövetett hibáinkat keményen megbüntette a török gárda, amely 64-63 után szerzett 7 ponttal 71-63-ra nyert.
Villámrajttal, álomszerűen indítottuk a mérkőzést, alig telt el két perc, és a hazaiak edzője kért időt Kiss Virág hárompontosa után, 0-9-nél. Koncentrált játékunknak köszönhetően a védekezés is jól ment, az időkérés azonban megnyugtatta a fehér mezes hazaiakat, Egle Sventoraite révén megkezdték a pontgyártást. Ty Marshallnak fújták be a második személyi hibáját 5-12-nél, a Bellona Kayseri pedig fokozatosan zárkózott fel. Chelsea Nelson is megkapta második személyi hibáját, noha Ivana Brankovic volt, aki elkövette a szabálytalanságot, de az 55-ös helyett az 5-ösnek íratták fel a játékvezetők. Szücs Réka triplája vágódott be a gyűrűbe, amivel 9-17 állt az eredményjelzőn, azaz nyolc ponttal vezettünk. Jött a hullámvölgy támadásban nálunk, és a hazaiak egy 9-0-s rohammal fordítottak a negyed vége előtt 18-17-re. Csirke Ferenc időt kért, lehetőség nyílt a fordításra, de túljátszottuk a labdát és dobás nélkül véget ért az első tíz perc egy pontos hazai előnnyel (18-17).

Nikola Dudásová perceivel indult a második negyed, szlovák irányítónk egy triplával köszönt be, majd rendre válaszolt a túloldalon született találatokra. Sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok és akár vezethettünk is volna, de rengeteg büntetőt kihagytunk, az első húsz percben a 13 kísérletünkből mindössze öt ment be a gyűrűbe. 34-33 után egy kis időre befagyott az eredmény, majd Ivana Brajkovic büntetőből kiegyenlített. Nem volt hibátlan a játékunk, ráadásul a negyed vége a hazaiaknak sikerült jobban. Az utolsó támadásukat már szinte kivédtük, három másodperccel a vége előtt Wentzel Nóri blokkolta vagány módon Williams-t, de a labda visszakerült az amerikaihoz, aki kosárral zárta a játékrészt (40-35).

Wentzel Nóri első kosara vezette fel a nagyszünet utáni periódust, amire a hazaiak zsinórban kilenc ponttal válaszoltak, egész egyszerűen kimaradtak a helyzeteink, a nagyobbnál nagyobb ziccereink (24. perc 49-37). Kiss Virág törte meg csapatunk gólcsendjét, majd Nikola Dudásová is betalált, jött a hazai időkérés (26. perc 49-41). A Kayseri frissen igazolt amerikaija, Slocum lendült bele, előbb egy 2+1-es kombinációval, majd egy triplával növelte csapata előnyét tizennégy pontra. Csapatkapitányunk, Sarok Niki hozott új lendületet játékunkba, előbb egy tripla (amire sajnos Slocum is válaszolt), majd Niki négy büntetőjével hét másodperccel a negyed vége előtt 58-52 állt a táblán, maradt ugyanez az állás a dudaszóra is.

Ty Marshall kapott ihletett a negyedik negyed elején, sok próbálkozásából előbb egy Ivana Brajkovic által leszedett támadólepattanóból szerzett két pontot, majd egy triplával egyre olvasztotta a hátrányunkat (58-57). Fordítani nem sikerült, sorra hagytuk ki a ziccereket, kimaradt négy hárompontos kísérletünk is, és ahogy várható volt, a Kayseri pedig előnyhöz jutott (36. perc 61-57). Chelsea Nelson negyedik személyi hibája végett kényszerült a kispadra. Elképesztő helyzetekből perdült ki a labda dobásaink nyomán, a hazaiak pedig új erőre kaptak. Kicsit több, mint három perc volt hátra, amikor Csirke Ferenc időt kért, ami után újabb triplánk tévesztett célt a zóna ellen. Ty Marshall szerzett labdát, amivel végigrobogott és ziccerrel fejezte be az akciót, majd ismét amerikai légiósunk talált be, miután támadóhiba miatt elveszítették a labdát a hazaiak. Most a török mesteren volt a sor az időkérést illetően, kereken kettő perc volt hátra, amikor 64-61 állt az eredményjelző táblán. Kiss Virág szép középtávolija utat talált a gyűrűbe (64-63), de Williams válaszolt, így ismét három volt közte egy perc 15 mp-cel a vége előtt. A vége sajnos nem a miénk volt, a török csapat 71-63-ra megnyerte a mérkőzést.

BELLONA KAYSERI – NKA UNIVERSITAS PEAC 71-63 (18-17, 22-18, 18-17, 13-11)
Kayseri, 300 néző.
V.: Daut Mehmeti (KOS), Tomi Panov (MKD), Angel Ivanov (BUL)
BELLONA Kayseri: Kalbisagde 1, Derin Yaya 2, Williams 18, Brezinova 6/3, Sventoraite 13. Csere: Tonguc 8/6, Boybeyi 3, Slocum 20/9, Topaloglu -, Tuzun -. Edző: Ayhan Avci.
NKA UNIVERSITAS PEAC: Dudásová 13/6, Marshall 13/3, Wentzel 2, Nelson 11, Kiss 13/3. Csere: Sarok 7/3, Szücs 3/3, Brankovic 1. Edző: Csirke Ferenc, Szentendrei Áron.

Csirke Ferenc: Gratulálok a Kayserinek! A mérkőzés összképét tekintve úgy érzem megérdemelten nyertek. Azért kaptunk ki, mert előjöttek a fáradtságból adódó koncentrációs problémák, nagyon sok üres helyzetünk maradt ki, az első félidőben nyolc büntetőt rontottunk, a második félidőben sok ziccert, szépen kijátszott hárompontosokat hibáztunk. Ez benne van a kosárlabdában. Annak örülök, hogy megmutattuk az erősségünket, tizenöt pontos hátrányból fel tudtunk állni és lényegében egy labdás mérkőzést játszottunk. Ez is arra utal, hogy erős a csapatunk, a hibáink orvosolhatóak. Az sem jött jól, hogy három napja igazolt az ellenfél egy WNBA-s irányítót, akiről abszolút semmi információnk nem volt, de a visszavágóra már fel tudunk készülni belőle is. A lányok ma bebizonyították, hogy nem volt véletlen ez a sorozat, az első idei vereségünk kicsit bosszantó, de menni kell tovább, fel kell emelni a fejünket, mert fontos mérkőzések várnak ránk a következő napokban is.