Atomerőmű KSC Szekszárd
68 : 63

Szoros csatára kényszerítettük a házigazdákat

2020. szeptember 19.
Szoros csatára kényszerítettük a házigazdákat Egy végig nyílt mérkőzést játszottunk a Szekszárd ellen, amelyen 28 percig vezettünk, ám az utolsó hat percben fordítani tudott a rutinosabb ellenfelünk, így 68-63-ra nyert.
A három napos Sió Kupa zárónapjának utolsó mérkőzését játszottuk a szekszárdiak ellen. Tijana Andusic kosarával indult a mérkőzés, aki egy megszerzett támadólepattanó labdát tett a tolnaiak gyűrűjébe. Remekül védekeztünk az első játékrészben, Studerék pedig támadásban sokat hibáztak, nem találták az elhárításunk ellenszerét és már a harmadik percben begyűjtötték az ötödik csapathibájukat. A vezetést nem adtuk ki a kezünkből, az eladott labdáink ellenére is tíz pontos előnyt tudtunk kovácsolni az első tíz perc végére, úgy hogy 5-6-os állásról alakult ki az 5-15-ös eredmény. Ahogy az várható volt, a második negyedben más fokozatba kapcsoltak a három nap alatt harmadik meccsüket játszó hazaiak, Friskovec és Studer vezérletével utolérték a mieinket, a 16. percben 22-21-re fordítani tudtak, először vezettek a mérkőzés folyamán. Azonban csak egy pillanatra vették át a vezetést, Wentzel Nóri vezérletével ismét nálunk volt az előny a félidő végére (33-35).

Kiegyenlített játék folyt a pályán a harmadik negyed elején, de meglehetősen sok hiba tarkította a játékunkat, ami főként a szekszárdiak irányító játékban megmutatkozó nagyobb agresszivitásának volt köszönhető. A sérült Szücs Rékát nélkülöző együttesünket 19 eladott labdára kényszerítették, ami elég soknak bizonyult, ráadásul amíg az első félidőben 24, addig a második félidőben mindössze 5 büntetőt dobhattunk, így a lepattanóharcot hiába tudtuk tartani a sokat cserélő kék-fehérek ellen, nagyon nehéz volt kézben tartani a meccset. Szabó Fanni és Goree kosaraival előrébb jártak a házigazdák, így az utolsó játékrésznek három pontos kék-fehér vezetéssel vághattak neki a csapatok. A remek kosarakat szerző Wentzel Nóri egalizált, de örömteli volt Selcova ponterős támadó játéka is. Studer duplája után bedeszkáztuk a gyűrűnket, remek védekezéssel kilenc pontos előnyt építettünk ki. Sarok Niki is bevágott egy hármast a sarokból, a mindössze 17 esztendős Ilina Selcova játékán sem volt nyoma megilletődöttségnek, a második legeredményesebb dobónk volt a mérkőzésen (34. perc 53-62). Rengeteg idő volt még hátra ekkor és a KSC Szekszárd tele rutinos, válogatott játékosokkal, míg nálunk a fiataljaink vitték ma prímet. Egy kicsit el is fáradtunk a végére, ebből adódóan több hiba is becsúszott, ennek ellenére egy pontra még vissza tudtunk kapaszkodni (64-63), ám a végére Studer még négy pontot hozzátett, így 68-63-nál jött el a mérkőzés végét jelző dudaszó.

Atomerőmű KSC Szekszárd – PEAC-PÉCS 68-63 (5-15, 28-20, 18-13, 17-15)
Szekszárd, 51, Sió Kupa.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer 18/3, Friskovec 11/9, Miklós -, Goree 14/3, Krnjic -. Csere: Theodoreán 7/3, Szabó 5/3, Gereben -, Bálint 13/3, Zele -. Edző: Zeljko Djokic, Horváth Zsófia
PEAC-PÉCS: Sánta 7, Wentzel 16/6, Strautmane 10, Kiss -, Andusic 6. Csere: Selcova 12/6, Kaposi 5, Sarok 7/3, Szücs L. -, Popovic -. Edző: Csirke Ferenc, Szentendrei Áron