Szoros csatában maradt alul a PEAC Miskolcon

2015. január 18.
Szoros csatában maradt alul a PEAC Miskolcon Nagyot harcolt a PEAC a DVTK otthonában, de a végjátékban többet hibázott, így a Miskolc nyerte a rangadót 76-71-re.
A DVTK-PEAC rangadóra ha fel nem is épült, de vállalta a játékot a csapatkapitány Raksányi Kriszta és a Pécs legrutinosabbja, Natalie Hurst. Horváth Bernadett triplával indított, a túloldalon pedig Natalie Hurst duplája volt az első pécsi kosár. Az első 3 perc kiegyenlített játéka után Coulibaly pontjaival lépett meg a Miskolc 9-4-re. A PEAC-ból Hurst, Williams, majd Kaposi is betalált, 11-10-re módosítva az eredményt. A fordítás azonban nem sikerült, két perccel később már megint a DVTK tartott előrébb 6 ponttal (16-10). A sérüléséből felépülő Nevena Jovanovics triplája hozta ismét közelebb a pécsieket, a túloldalon viszont Dubei és Szécsi voltak eredményesek. 20-15-nél Allison egy büntetőt értékesített (ez volt a miskolciak 9. büntető-lehetősége, a pécsiek nem dobtak büntetőt a negyedben), majd Destiny Williams szerzett kosarat a palánk alól, ezzel az állás 21-17 volt az első negyed után.

Pap Regina faultjával és Nevena Jovanovics kihagyott triplájával indult a második negyed, Rasheed viszont betalált. Hurst vezetésével vett újabb lendületet a PEAC, irányítónk előbb gólpasszt adott Williamsnek, majd hárompontost szerzett (25-22). Willams sikeres büntetői után egy pontra olvadt a Miskolc előnye (25-24), ám a PEAC újra megtorpant, Bálint és Horváth pontjaival pedig ismét nőtt a differencia (29-24). Williams és Tina Jovanovics révén zárkózott fel ismét a PEAC, Nevena Jovanovics büntetőjével pedig 33-31 volt az állás. A PEAC viszont ezekben a kritikus pillanatokban ismét több hibát vétett, Bálint triplájával pedig újra 9 pont volt a DVTK javára (40-31). Horváth közelijével kialakult az addigi legnagyobb, 11 pontos differencia is, a félidő előtt Hurst büntetőkkel, Nevena Jovanovics egy dudaszókor esett tempóval hozta közelebb a Pécset (42-35).

Raksányi Kriszta első kosarával indult a második félidő, majd Neca Jovanovics duplájával olvadt 3 pontra a miskolci előny (42-37). A PEAC fordításig most sem jutott, legközelebb 46-44-nél közelítette meg a DVTK-t. A 26. percben, 51-51-nél Williams végre egyenlített, ám ahogy ezen a mérkőzésen mindig: az eredmény utáni futás annyit kivett a jóval fáradtabb PEAC-ból, hogy a vezetést nem tudták átvenni a pécsiek. Coulibaly pedig ellenállhatatlanul játszott, a PEAC csak faultok árán volt képes megállítani a mali centert, aki a büntetőkkel sem állt hadilábon. A pécsiek végül 14-18-ra hozták a harmadik játékrészt, a negyed vége 56-53 lett.

A záró negyedben Sanja Orozovics talált be először, erre Dubei válaszolt, majd két percig nem esett kosár egyik oldalon sem. Hurst középtávolijával ismét egy pontra zárkózott a PEAC (58-57), majd Czank kosara után Nevena Jovanovics triplával egyenlített. Egy perccel később ismét az egyenlítésért büntetőzhetett Orozovics, sikerrel (62-62), ám a vezetésért folytatott támadások sosem sikerültek a Pécsnek. Coulibaly viszont két duplával növelte a távolságot, melyet Hurst középtávolival csökkentett (66-64). Az utolsó 2 percen belülre érkezett a kiélezett meccs, Neca Jovanovics ellen beütötte 4. faultját Coulibaly. A büntetőkből csak a második talált be, Horváth Bernadett pedig kulcsmomentumban szórt triplát (69-65). A túloldalon Nevena, majd Raksányi Kriszta triplája is kipördült, Bálint Réka ellen pedig Williams faultolt. Egy sikeres büntetővel 5 pontra nőtt a DVTK előnye (70-65). Coulibaly újból betalált, Zseljko Djokics pedig időt kért 72-65-nél. Hurst középtávolija pontos volt, Raksányi faultja után viszont Bálint Réka büntetőzött hibátlanul (74-67). Nevena Jovanovics triplája most ült, ám Coulibaly nem tudott hibázni a palánk alatt (76-70). Szécsi Orsolya még odaütött Sanja Orozovicsnak, aki az edzői utasítások szerint az első büntetőjét bedobta, majd a másodikat kihagyta a lepattanó reményében, ám azt nem sikerült megszerezni, így 76-71-re megnyerte a DVTK a rangadót.

Aluinvent DVTK Miskolc–PEAC-PÉCS 76–71 (21–17, 21–18, 14–18, 20–18)

Aluinvent DVTK Miskolc: Horváth 10/6, Czank 2, Bálint 14/3, Szécsi 11, Coulibaly 25 cserék: Allison 4, Rasheed 2, Dubei 8.

PEAC-PÉCS: Hurst 18/6, Raksányi 2, Raus-, Williams 12, T. Jovanovics 10 cserék: N. Jovanovics 20/12, Orozovics 7, Kaposi 2, Szücs-, Pap-.

Zseljko Djokics: Gratulálok a Miskolcnak, rengeteget fejlődtek az elmúlt napokban csapatjátékban. Mi puhán kezdtük a mérkőzést, 42 pontot kaptunk az első félidőben. A 3. negyedtől játszottunk úgy, ahogy kell, a keménység eredménye a 14 kapott pont lett. A mérkőzés utolsó 4 percéig jól játszottunk, onnantól viszont rutintalanságból elkövettünk hibákat, üres dobások maradtak ki és a túloldalon könnyű pontokat kaptunk, vagy büntetőzhetett az ellenfél. De le a kalappal a játékosaim előtt, mert nem vagyunk könnyű helyzetben, és minden nehézség ellenére nem adták fel, végig harcoltak, és kevésen múlott, hogy nem tudtuk legyőzni ezen a kemény rangadón a Miskolcot.