CMB CARGO UNI GYŐR

Szorossá tudtuk tenni

2017. október 29.
Szorossá tudtuk tenni Már-már úgy tűnt, hogy simán nyeri a vasárnapi bajnokit a Győr, de egy nagy hajrával szorossá tudtuk tenni a végjátékot. Köszönhetően a jókor jött hárompontosainknak, két pontra megközelítettük a győrieket, akik végül négy ponttal, 69-65-re nyerték a találkozót.
Tenyér Zsófia kapott helyett a PEAC-PÉCS kezdőötösében a Győr elleni találkozón, ahol a hazaiak kezdtek jobban, magas embereik, Goree és Krivacevic révén 6-2-re vezettek. Mezőnydobásaink rendre lejöttek a gyűrűről, az első két kosarunkat centerposztról jegyezhettük fel Imovbioh révén. A negyed derekáig nem sok kosár esett, a 6. percben is mindössze 9-6-ot mutatott az eredményjelző. Szigorúan védekeztek a csapatok, de a dobások is rettentő pontatlanok voltak, nálunk jobbára Mandic szórta rá a labdákat - eredménytelenül. Krivacevic villanásaival elléptek a hazaiak 15-8-ra, amit két Licskai büntető és egy palánk alóli Stepanova találat követett a negyed végét jelző dudaszóig (17-10).

Végre beakadtak a hármasaink is a második felvonásban, Roberson és Raksányi is betalált a 6,75-ön túlról, Imovbioh szorgalmasan szedte a lepattanókat (a 15. percben már 12-nél járt), a zöld-fehérek pedig nem tudták növelni a különbséget (23-18). Sőt, Roberson ismét bevágott egy triplát, így kettő lett közte (23-21). Tenyér Zsófi labdaszerzését követően az egyenlítésért támadhattunk 25-23-nál, Roberson hárompontos kísérlete ezúttal azonban csak próbálkozás maradt. Egyre összeszedettebben, koncentráltabban játszottunk, szorosan tapadtunk ellenfelünkre, Raksányi második hármasa is beakadt (27-26). Ám ezután jött a „szokásos” rövidzárlat, egy suta labdaeladásunk után a Győr büntetett, nekünk pedig semmi nem jött össze, így 37-26-os állással vonulhattak öltözőbe a csapatok.

Sokáig benn maradt az öltözőben a PEAC-PÉCS, hogy hatottak-e az edzői intelmek azt nem tudni, de hogy Simon kétszer is tisztán dobhatta rá a hárompontost, ami be is ment az tény, ezzel pedig 15 ponttal ellépett a győri gárda (43-28). Vissza tudtunk jönni belőle tizen belülre egy pillanatra, Licskai triplájával, de Krivacevic rögtön válaszolt rá ugyanilyen távolságból. A 25. percben Gabriel Carrasco kért időt 50-36-os állásnál, de sokat ez sem segített rajtunk. Labdaeladásainknak „hála” egyre jobban fölénybe kerültek a hazaiak (29. perc 56-38). Raksányi alapvonali bedobásából Roberson negyedik tripláját is bevágta, így a záró felvonásnak 56-41-el vágtak neki a csapatok.

Igencsak alapjáratos volt a negyedik negyed eleje, négy perc alatt alig esett kosár, négy-négy pontot szerzett a Győr és a PEAC is (60-45). A szenzációsan lepattanózó Imovbioh és az intelligensen játszó Raksányi révén közelebb zárkóztunk, a védőlepattanókat megszereztük, amiből építhettük támadásainkat. Mandic passzából Imovbioh megszerezte 14. pontját a 37. percben, Völgyi Péter pedig 62-51-nél időt kért. Nekünk jött jobban a mini szünet, Licskai, majd a kezdeti bizonytalanság után ponterőssé váló Roberson is bevágott egy-egy hármast, amivel öt pontra csökkent a hátrányunk (62-57). Az utolsó percre is öt volt közte (64-59), ezt győri részről Krivacevic egy büntetővel megtoldotta. Izgalmas végjáték következett, fél perccel a lefújás előtt Raksányi begyötört egy duplát, a győriek büntetőzhettek a labdaszerzésre irányuló szabálytalanságaink következtében. Hét másodperc volt vissza, amikor az egész mérkőzésen nagyot játszó (20 pont, 17 lepattanó) Imovbioh közeli találatával 67-65 állt a táblán, de félpályáról a hazaiak hozhatták játékba a labdát. Czankkal szemben követett el Roberson szabálytalanságot, a hazaiak irányítója mindkettőt értékesítette, és mivel válaszra már nem maradt időnk, így 69-65-re megnyerte a győri csapat a találkozót. Azt a találkozót, amit eredetileg hazai pályán, Pécsett kellett volna lejátszanunk…

CMB Cargo UNI Győr – PEAC-PÉCS 69-65 (17-10, 20-16, 19-15, 13-24)
Győr: 100 néző. V.: Földházi, Benczur, Varga-Záray

Győr: Czank 10/6, Fields 7, Török -, Goree 10, Krivacevic 14/3. Csere: Markó -, Simon 12/6, Stepanova 10, Varga 6. Edző: Völgyi Péter, Patai Benjamin, Ábrahám Márta
PEAC-PÉCS: Mandic 4, Tenyér -, Raksányi 14/6, Vucurovic -, Imovbioh 20. Csere: Roberson 17/15, Licskai 10/6, Szücs L. -, Szücs R. -. Edző: Gabriel Carrasco, Georgi Bujukliev