Szurkolóinkkal együtt harcolhatjuk ki a négybe jutást

2022. március 22.
Szurkolóinkkal együtt harcolhatjuk ki a négybe jutást Már csak egy lépésre vagyunk a legjobb négy közé jutástól, ez a tizedik évadjában szereplő PEAC-nak eddig csak kétszer sikerült korábban. A rég nem látott sikerhez arra van szükség, hogy szerdán, Budapesten, a 19 órára kiírt Ludovika FCSM Csata elleni mérkőzésen nyerni tudjunk!
Néhány nappal ezelőtt nagy különbséggel legyőztük a fővárosiakat, a 81-50-re megnyert találkozó első negyedét követően mutatott játékunk alapján joggal bizakodhatunk az idegenbeli bravúrban. Mindössze egy győzelemre vagyunk a legjobb négybe jutástól, ám az egészséges önbizalmon túl nagyon fontos, hogy szerda este is ugyanazt az energikus, precíz és magas szintű védőmunkát láthassuk viszont a pályán, mint múlt pénteken. Ennek a remek teljesítménynek köszönhetően a negyeddöntő első mérkőzésén mindössze két hárompontost tudott értékesíteni a távolról mindig életveszélyes Csata, illetve a fővárosiak egyik legjobbja, az alapszakaszban 14,6 pontot átlagoló Lelik Réka egyáltalán nem talált be a gyűrűbe, és ellenfelünk ötven dobott pontjából 12 büntetőből esett.

A negyeddöntő első mérkőzésén mutatott játékunkra lehet tehát alapozni, de mivel a párharcban nem a pontkülönbség, hanem csakis a győzelem számít (ebből kell még egy!), így szükség lesz ismét a maximális koncentrációra a Ludovikán is. Az alapszakaszban fájó vereséggel távoztunk a fővárosból, minden bizonnyal most is maximálisan meg akarják nehezíteni a dolgunkat a csatások, nem is számíthatunk könnyű meccsre. - Egy nullára vezetünk, semmi több. Véleményem szerint ez egy másik mérkőzés lesz, minden tekintetben – nyilatkozta honlapunknak Csirke Ferenc. - Nem szabad, hogy elaltasson minket az, hogy az első mérkőzést nagy különbséggel nyertük. Szeretnénk megtartani a védekezést, illetve a támadásokat pontosítani. Az első perctől kezdve agresszíven kell védekeznünk, lassítani kell a gyors mezőnyembereket. Meg kell nyernünk a lepattanó csatát, és több gyorsindítást kell vezetnünk. Úgy értesültem, hogy szurkolói busz is indul Pécsről, szeretnénk megörvendeztetni a szurkolóinkat egy győzelemmel – zárta gondolatait vezetőedzőnk.

Rég nem látott siker kapujában állunk és hatalmas értékkel bírna egy győzelem, ami a legjobb négybe jutást jelentené. Legutoljára 2015-ben, vagyis hét éve tudott a legjobb négy közé jutni a PEAC, de a tizedik szezonját játszó klubunk történetében is mindössze kétszer fordult elő, hogy a play off-ban éremért játszhatott csapatunk a bajnokság végén. Már csak ezért sem szabad elkiabálni semmit, és nem szabad, hogy a lányok figyelmét bármi elvonja a céljainkról!

A Ludovika FCSM Csata és a PEAC eddig 11-szer találkozott egymással, 8 alkalommal a mieink, háromszor pedig a Csata hagyta el győztesen a parkettet.

A budapesti összecsapáson sokat segíthetnek szurkolóink is, akik egy busznyian elkísérik csapatunkat. A Ludovika FCSM Csata – NKA Universitas PEAC negyeddöntő mérkőzés 19:00 órakor kezdődik a Ludovika Arénában, a belépés a házigazdák tájékoztatása szerint ingyenes, kapunyitás 18:00 órakor.