Vasas Akadémia

Tizenegyedik győzelmünk utat nyithat előre

2021. március 10.
Tizenegyedik győzelmünk utat nyithat előre Szép sikerrel kezdtük két napos budapesti túránkat, a Vasas Akadémia otthonában végig magabiztos játékkal 42-58 arányú győzelmet arattunk.
Fontos mérkőzés volt ez a mai mindkét csapat számára, a piros-kékek számára a rájátszásba kerülés volt a tét, míg számunkra győzelem esetén megnyílik az út az ötödik helyre is. A végén mindkét csapat örülhetett, de erről majd később.

Nehezen lendültek játékba a csapatok, több rontott dobás után, két perc elteltével Smaljbegovic hármasa nyitotta a kosarak sorát. 5-2-ig volt az előny a Vasasnál, utána egy 10-0- sorozattal elléptünk, hullottak a triplák, Kiss Virág kettőt is a helyére tett és a kispadról is jól szálltak be a társak. A részünkről pazar védőjátékot hozó első negyedet 16-7-re nyertük. A második negyed eleje ismét kosárcsenddel indult, Bach Boglárka 2+1-es kombinációjával tizedik pontját szerezte a Vasas. A mai meccs legjobbja, csapatkapitányunk, Sarok Niki vette hátára csapatunkat, a játék minden elemében nagyot nyújtott, egyszer triplát dobott, máskor betörésből szerzett kosarat, lepattanókat szedett és labdákat szerzett. Jól és gördülékenyen játszottunk ebben a szakaszban, működött a védekezés továbbra is, a nagyszünetre pedig tizennégy pontos előnyre tettünk szert (18-32).

A fordulás után kiegyenlítettebbé vált a játék, felváltva estek a pontok, a piros-kékeknél Smaljbegovic, Fraser és Bach szerezték a kosarakat, nálunk Wentzel Nóri szerezte a pontok javát a harmadik játékrészben, de Kiss Virág is bedobta harmadik hárompontosát (30. perc 28-44). A záró játékrészben Paula Strautmane csapatunk nyolcadik trojkáját is bevágta, majd Kiss Virág duplájával a húsz ponthoz közelített a különbség (30-49). Talán a biztos vezetésünk tudatában egy picit kiengedtünk, Fraserék (akit egyébként nagyon jól lefogtunk a mai mérkőzésen) gyorsan hat pontot faragtak is a hátrányukon (36-49). Nem adták fel a fővárosiak, a 41-51-nél nem voltunk teljesen nyugodtak, de a végén csapatunknak ismét helyén volt a szíve, Sarok Niki triplája, majd Szücs Réka két büntetője után 42-58-nál ért véget a találkozó, ami után mind a mieink, mind a Vasas Akadémia boldog volt. A Vasas Akadémia ott lesz a nyolcban az alapszakasz végén, mivel a meccs után érkezett a sokakat megdöbbentő hír: BEAC-Újbuda nyerni tudott Monoron a VBW CEKK Cegléd otthonában és ezzel az is eldőlt, hogy a Cegléd a kilencedik helyen zár.

A mieink számára folytatás csütörtökön, a Ludovika FCSM Csata otthonában 18 órától. Ha ott is nyerni tudnánk, akkor az ötödik helyen zárunk az alapszakasz végén.

VASAS AKADÉMIA – PEAC-PÉCS 42-58 (7-16, 11-16, 10-12, 14-14)

Pasarét, zárt kapus mérkőzés
V.: Cziffra Csaba, Tóth Cecília, Győrfy Ruben
Vasas Akadémia: Smaljbegovic 11/9, Bach 13/3, Szerencsés -, Madár E. -, Fraser 13. Csere: Tóth O. 2, Madár K. 2, Hizsnyik -, Mudra 1, Salamon -. Edző: Milos Pavlovic, Krivacevic Dragoljub
PEAC-PÉCS: Szücs R. 4, Wentzel 16/6, Strautmane 3/3, Kiss 15/9, Andusic -. Csere: Sarok 13/6, Sánta 5/3, Kaposi 2, Popovic -. Edző: Csirke Ferenc, Szentendrei Áron

Milos Pavlovic: Egyértelműen látható volt rajtunk a nyomás, ami leginkább talán a dobószázalékban mutatkozott meg. Rengeteg helyzetet alakítottunk ki és sok üres helyzetünk is volt, de a labda egyszerűen nem akart gyűrűbe menni. Annak ellenére, hogy nagy különbség van a két csapat között azt gondolom, védekezésben jó munkát végeztünk. 58 ponton tartottuk a PEAC-ot, ami mindenképp dicséretre méltó, támadásban azonban az előbb említett nyomás nagy hatással volt ránk. Pontosan tudtuk, mit jelentene ez a győzelem számunkra, fiatal csapatunk pedig nehezen tudott megbirkózni ezzel a helyzettel a mérkőzés folyamán. A lefújást követően értesültünk arról, hogy a CEKK vereséget szenvedett és bekerültünk a legjobb nyolc csapat közé. Úgy érzem maximálisan megérdemeltük a továbbjutást, gratulálok az egész csapatnak és a klubnak. A ma este szolid ünneplésről fog szólni, azután pedig készülünk a Sopron elleni párharcra.
Bach Boglárka: Gratulálok a PEAC-nak, sokkal jobban játszottak ma és megérdemelten győztek. Mindkét csapatnak számított a mai siker, a mérkőzést követően azonban megtudtuk, hogy a vereség ellenére is bent vagyunk a legjobb nyolc csapat között. Rettentően örülök ennek a továbbjutásnak, számba véve a koronavírus okozta nehézségeket és a sok sérülést úgy gondolom, maximálisan megérdemeljük, hogy ott lehetünk a Play Off-ban.

Csirke Ferenc: Döcögősen indult mindkét csapat számára a találkozó, úgy gondolom az első negyed második felében megtaláltuk azt a játékot, ami jól működött a Vasas ellen. Szépen járt a labda, voltak üres helyzeteink, amiket végre be is sikerült dobni. A tíz pont körüli különbség megalapozta a játék képét, tartani tudtuk előnyünket és végül a mérkőzést is sikerült megnyernünk. Holnap ki-ki meccset játszunk a Csata ellen, bízom benne, hogy elegendő lesz ez a rövid pihenő a regenerálódásra.
Kiss Virág: Jól játszottunk a mai találkozón, nagyot küzdöttünk a mai győzelemért. Büszke vagyok a csapatra, hiszen a mérkőzés végén volt egy kis mélypontunk, amiből sikerült felállnunk. Gratulálok a Vasasnak, hogy bejutottak a nyolcba.