NKA Universitas Pécs

Tizenkét ponttal kell győznünk odahaza!

2024. január 11.
Tizenkét ponttal kell győznünk odahaza! A párharcnak még nincs vége, de roppant nehéz dolgunk lesz a visszavágón, miután Kayseriben tizenegy ponttal, 76-65-re alulmaradtunk az Európa Kupa nyolcaddöntőjének első felvonásán.
Szép számú, kb. 1000 fős nézősereg gyűlt össze a feldobásra, akik nem csak azért jöttek ki a Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi-be, hogy csendesen megnézzék a két csapat összecsapását. Hangosan szurkoltak az övéiknek, és a mi csapatunk támadásai alatt pedig folyamatosan fütyültek. Nincs mit szépíteni, a végére nem jó szájízzel gondolunk vissza, de nincs minden veszve, Pécsett legalább 12 ponttal le kell győzni a Kayserit! Ez most közvetlenül a meccs után kicsit soknak tűnik, mivel az összkép alapján nyerhető meccset vívtunk, és a 36. percben még mindössze egy pontos hátrányban voltunk. Ekkor Peyton Williams kosara után 66-65-re vezetett a török ellenfelünk, innentől azonban egy 10-0 sorozatot produkáltak Petronyte-ék, amellett, hogy nekünk semmi nem sikerült. Sajnos a játékvezetéssel is adódtak problémáink, telefújtak minket faultokkal, 13 hazai mellett 23 pécsi személyit láttak és 28-13-as büntetőarány jött ki a végére… Mindezeken túl az utolsó negyedben nem találtuk a pontos és jó megoldást támadásban, így persze saját magunkban is lehet keresni a javítani való pontokat bőven.

Pedig az elején jól alakult minden, Sydney Wallace nyitotta a kosarak sorát, Mérész Beatrix pedig ott folytatta, ahol vasárnap abbahagyta, remek érzékkel támadta ma is a gyűrűt és a lepattanóknál is nagyon ott volt. Az első negyedet egy ponttal megnyertük, nem volt hibátlan, de reményt keltő volt a játékunk. Fej mellett haladt a két csapat, három pontnál egyik sem vezetett többel, a törökök főleg a javukra megítélt büntetőkkel tartották magukat. Jól zárult a félidő, Nadia Smailbegovic vágott be egy hármast, amire már nem érkezett válasz, 37-36 volt a javunkra két negyed után.
Hasonlóan alakult a folytatás is, az ellenünk ítélt személyi hibákkal visszafogtak bennünket, a 27. percben Sydney Wallace négy hibánál járt. A harmadik negyed utolsó három percében kezünkbe vettük az irányítást, Nadija Smailbegovic egy újabb hármast hintett, de Mérész Beatrix és Madison Williams is fontos, jó pillanatokban talált be, így négy pontos előnyről várhattuk a záró negyedet, ami sajnos nem úgy alakult ahogy elképzeltük, de erről már beszámoltunk.

Nincs mese, a történelmi eredményért (a legjobb 8 közé még nem jutottunk a FIBA Európa Kupában) rettenetesen meg kell harcolni a pécsi visszavágón, jövő csütörtökön este hattól minden eddiginél nagyobb szükségünk lesz a szurkolóink, a pécsi kosárszeretők buzdítására, hogy végre tudjuk hajtani a bravúros fordítást és legalább 12 ponttal megverjük a Kayseri-t.

Melikgazi Kayseri – NKA Universitas Pécs 76-65 (18-19, 18-18, 19-22, 21-6)
Kayseri, 1000 néző. V.: Ivana Ivanovic (SRB), Alexandra-Iona Stan (ROU), Tomi Panov (MKD)

Melikgazi Kayseri: Ellenberg 7/3, Cuic 13/3, Gunay 8/6, Holmes 15, Petronyte 23. Csere: Ari 10, Karakas -, Gezgin -, Gokdemir -. Edző: Emre Özsari, Nihat Kahraman
NKA Universitas Pécs: Tadic -, Wallace 12/3, Simon 1, Mérész 16, P. Williams 10. Csere: M. Williams 4, Smailbegovic 12/9, Weninger 8/3, Kiss 2. Edző: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Kmezic Daliborka

Jovan Gorec: Nagyon nehéz ilyen játékvezetés ellen játszani, sajnos ez mindig megtörténik amikor Törökországban játszunk. Ennek ellenére, ha kijavítunk pár dolgot, akkor partiban lehetünk a visszavágón. Alig várjuk a jövő csütörtöki meccset, mindent megteszünk a továbbjutás érdekében!