Továbbjutott a legjobb 16 közé a PEAC!

2014. december 17.
Továbbjutott a legjobb 16 közé a PEAC! 54-68-ra győzött az év utolsó mérkőzésén a PEAC a Young Cats ellen, és mivel a Nantes is legyőzte a Wasserburgot, csapatunk továbbjutott a legjobb 16 közé az EK-ban.
A sportszeretőket komoly figyelemmegosztásra ítélte a szerda este: egyszerre kellett figyelni a Wasserburg-Nantes, a Young Cats-PEAC-PÉCS kosármeccseket és a Magyarország-Norvégia női kézimeccset. Jól kezdte a találkozót a PEAC, a 2. percben már 2-8-ra mentek a pécsiek Tina Jovanovics és Raksányi Kriszta révén. A negyed közepén már 5-13 volt az állás, a 8. percben pedig Pap Regina kosarával 8 pontra hízott a vendégelőny (9-17). Verelst triplájával zárkóztak a belgák, ezúttal viszonta fiatalok közül Raus Vivien válaszolt duplával, így az 1. negyed vége 12-19 lett a PEAC javára.

Hatalmas rohanással indult neki a 2.negyednek a Pécs, 3 perc alatt 9 pontot dobtak belga válasz nélkül, Raus Vivi távolról, Szücs Réka pedig a palánk alól talált be (12-28). Mense törte meg a gólcsendet, de ebben a negyedben a Young Cats mindössze 8 pontig jutott a 16 pécsi kosár ellenében, a nagyon fáradt, de harcos PEAC-nál pedig olyan szokatlan összeállítás is a pályára lépett, mint a Szücs-Raksányi-Raus-Williams-Pap ötös. A félidőben így 20-35-re vezetett a PEAC.

A 2. félidőben viszont az öltözőben maradt a csapat, a belga fiatalok pedig több sikeres triplával, 12-2-es futással 5 pontra zárkóztak (32-37). A 25. percben Neca Jovanovics és Natalie Hurst kosara a legjobbkor jött, ismét 9 pontra nőtt a differencia, és a Young Cats-nek kellett időt kérnie (32-41). A negyedet ugyan 16-14-re elveszítette a PEAC, de a rossz kezdés ellenére megnyugtató vezetés tudatában várhatta az utolsó negyedet (36-49). Eközben a másik találkozón a magabiztos francia vezetés elveszett, és szoros végjáték alakult ki a Wasserburg-Nantes mérkőzésen, melyet végül egyetlen ponttal a Nantes nyert meg.

Lemmens triplájával indult az utolsó negyed, Tina Jovanovics azonban 6 pontot szerzett zsinórban (41-55). Ezután 10 pontnál beljebb már nem került a belga csapat, a vége pedig 54-68-as pécsi győzelem lett, mellyel a PEAC tavaly után idén is bejutott az Európa Kupa legjobb 16 csapata közé!

A győzelemből Destiny Williams dupla-duplával (12 pont, 16 lepattanó), Tina Jovanovics pedig szintén 12 ponttal és 9 lepattanóval vette ki a részét, Raksányi Kriszta 11 pontot szerzett, a pécsi fiatalok pedig összesen 50 percnyi játékidőt töltöttek a pályán, és harcolták ki a továbbjutást tapasztaltabb csapattársaikkal együtt. Az, hogy a 16 között ki lesz a PEAC-PÉCS ellenfele, a holnapi mérkőzések után dől el.