Továbbra is veretlenül

2016. október 19.
Továbbra is veretlenül Szoros első félidő után fordítottunk a második játékrészben, és felőrölve ellenfelünket 64-54-re győztünk a negyedik fordulóban. Ezzel megőrizte a PEAC-PÉCS a veretlenségét, és négy győzelemmel vezeti a bajnoki tabellát.
Valószínűleg a késői időpontnak és az új helyszínnek köszönhetően maradtak üres helyek a helyi rangadón, amelynek elején hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. A hazaiak jobban céloztak a 6,75-ösön túlról, az első tíz percben négy hárompontost is bedobtak, kettőt ezek közül Ruják vállalt. Csapatunk büntetőkből szerezte pontjai javarészét, szabályosan nem tudták tartani Juhász Dorkáékat. A második negyedet jobban indították Whiteside-ék, két duplával 21-14-re vezettek. Zavar keletkezett csapatunk támadójátékában, nehezen születtek kosarak, rengeteg volt a pontatlanság, bizony a hibák domináltak inkább a szép megoldások helyett. Jókor jött Juhász Dorka 2+1-e, amellyel 23-18-ra módosította az állást, és amikor Kuster is betalált, három pontra csökkent a különbség (23-20). Sokáig nem tartott a feltámadás, Kovalcsik duplája, majd Ruják triplája ismét lélegzethez juttatta a hazaiakat (28-20). Össze kellett, hogy kapják magukat lányaink, Mandic triplája adta meg az alaphangot a felzárkózáshoz, de nagy szükség volt Kuster erőszakosságára is a támadásoknál. Licskai Zsófi becsorgó kosarával ismét a PEAC vezetett, amire a nagyszünet előtt még Whiteside válaszolni tudott (32-31). A meccsről szóló on-line tudósításból az első negyedtől hiányzott két PEAC-pont, így aki nem látta a helyszínen a derbit, azt hihette, 32-29-re vezet a PINKK.

A harmadik negyed első felében ismét felváltva vezettek a csapatok, Mandic is bedobta második hárompontosát ekkor, a PINKK-nél pedig Whiteside termelte a pontok nagy részét. Siksniuté használta ki magassági fölényét a palánk alatt, duplából vagy büntetőből gyarapította pontjai számát. 41-40-nél vezettek utoljára a mérkőzésen a hazaiak. Szigorodott a védekezésünk, egyre nehezebben jutottak el a kosarunkig Sarokék, akik tán az erejükkel is elkészülni látszottak. A harmadik tíz perc végén hat ponttal járt előrébb csapatunk (44-50). Litván centerünk négy pontjával és Zele Dorina szép kosarával indult a záró felvonás, amivel 44-56 állt a táblán. Próbáltak védekezést váltani a hazaiak, zónájukkal kivédtek pár akciónkat, de mivel a fontos pillanatokban Raksányiék megtalálták a lehetőségeket a pontszerzésre, tisztes távolságban tudtunk maradni. A remekül játszó Mandic duplájával 48-62-re vezetett a PEAC, ezt a mérkőzést innen már nem lehetett elveszíteni. Egy kétes szituációnál a videóbíró lehetőségével szeretett volna élni csapatunk, ám erre nem kaptunk lehetőséget. A meccs végén Whiteside faragott csapata hátrányán, egészen pontosan tíz pontra hozta a különbséget, így 64-54-re győzött a PEAC-PÉCS, amivel továbbra is veretlen a hazai bajnokságban. Folytatás szombaton a Vasas otthonában.

PINKK - PEAC-PÉCS 54-64 (17-14, 15-17, 12-19, 10-14)
Gandhi Gimnázium, néző. V.: Földházi, Frányó, Radnóti

PINKK: Ruják 7/3, Sarok 5/3, Whiteside 22/3, Benke -, Kovalcsik 5. Csere: Sánta 6/3, Szabó II. 3/3, Bozóki 2, Séra 2, Markovic 2. Edzők: Laczka Miklós, Petőfi Áron
PEAC-PÉCS: Mandic 16/9, Raksányi 4, Juhász 8, Kuster 16, Siksniuté 11. Csere: Fűrész -, Zele 2, Licskai 7, Sellei -. Edzők: Boris Maljkovic, Imreh Ajtony

Boris Maljkovic: Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz. Az első félidőben kicsit puhábban, dekoncentráltabban játszottunk, a szünet után azonban keményebben kezdtünk el védekezni, és a támadásban is feljavultunk. Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez.