Túlórára kényszerülve

2015. március 21.
Túlórára kényszerülve Egy ponttal kikapott Szekszárdon, így harmadik meccsre készülhet a PEAC-PÉCS a legjobb négybe jutásért.
Korábban a Sopron és a DVTK esélyeshez méltóan 2-0-ra verte a Ceglédet és a ZTE-t, így bejutottak a magyar bajnokság legjobb négy csapata közé. Ugyanide igyekezett a PEAC-PÉCS is, ahová az alapszakasz második helyének „jutalmául” a Szekszárdon át vezet az útja. A csütörtöki pécsi összecsapás nehézségei ismertek voltak mindenki számára, csak a végjátékban tudta a maga javára fordítani a meccset Natalie Hurst megoldásaival a fekete-fehér csapat, így az 1-0-s előnye azt jelentette, hogy amennyiben szombat este is nyer a tolnai megyeszékhelyen, bejut a legjobb négy közé. Nem így történt azonban.

A pécsi meccshez hasonlóan kiegyenlített meccset hozott a szekszárdi derbi is, amelyen egyáltalán nem látszott meg, melyik csapat végzett a második, és melyik a hetedik helyen az alapszakaszban. A mérkőzés túlnyomó részében a PEAC-nál volt az előny, ahol játszott Raksányi és Tina Jovanovic, a két bokasérüléssel küszködő kulcsember is, övék volt a pécsi csapat első két kosara. Scekic révén 8-4-re fordított a házigazda, majd 11-11-nél sikerült utolérni Zeljko Djokic tanítványainak a lelkesen küzdő KSC-t. Stepanovic kosarával 18-15-nél úgy tűnt, nyerhetik az atomosok az első negyedet, ám Desty Williams duplájával minimális PEAC előnnyel jött el az első szünet. 4-6 pont közötti különbséggel vezetgetett a PEAC, jobbára Raksányi és az amerikai centere talált be a második negyedben, amely végül 33-27-es vendégvezetéssel ért véget. Pap Regina és Williams kosaraival 37-27 is volt az állás a második félidő elején, ám ahelyett, hogy elhúztak volna Jovanovic-ék, magukra húzták a Szekszárdot, akik Scekic trojkájával 3 pontra zárkóztak. Rengeteg hibát vétettek a PEAC-os lányok, ám Hurst és Pap kosaraival újra 6 pontra „hízott” a PEAC előnye, 46-40 után négy-négy büntető esett mindkét oldalon, így a záró tíz percre 50-44-ről vágott neki a baranyai csapat. Többször is feljöttek Mansaré találataival kettőre a szekszárdiak, de a 35. percre úgy tűnt, Hurst triplájával 57-52-nél kicsit lerázza szívós üldözőjét a PEAC. Nem így történt, mert egy percen belül egyenlő volt az állás, sőt, amikor Scekic triplát, Kovalcsik pedig két büntetőt dobott, 62-57-nél nagy bajba került a vendég együttes. Hurst és Williams egalizálni tudott, majd a rendkívül izgalmasan alakuló utolsó percben Williams egy büntetőjével 65-64-re ismét a pécsiek vezettek. Mansaré azonban gólra váltotta Maja Scekic asszisztját, a pécsi oldalon kimaradtak a próbálkozások, így Studer Ágnes büntetőzhetett, sikeresen. 68-65-nél Nevena Jovanovic – akinek nagyon hiányoztak a góljai már Pécsett is – dobhatott két büntetőt, de hiába járt sikerrel, csapata egy ponttal alulmaradt a KSC Szekszárd otthonában, így meglepetésre a harmadik meccsre hagyta a döntést a legjobb négybe jutást illetően.

Hétfőn este Pécsett ki-ki meccsre kerül sor a két együttes között, ahol a PEAC-PÉCS-nek ha nem akarja teljesen lerombolni, amit a szezon során felépített, gyökeresen meg kell változtatnia azt a folyamatot, amelyben a Magyar Kupa DVTK-val vívott meccsének 35. perce óta szenved…

ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD - PEAC–PEAC-PÉCS 68–67 (18–20, 9–13, 17–17, 24–17)
Szekszárd, 300 néző. V: Boros, Jurák, Kulcsár

SZEKSZÁRD: Scekic 14/6, Studer Zs. 7, Theodoreán 5, Stjepanovic 10, Mansaré 15. Csere: Kovalcsik 8, Studer Á. 6, Hajdu -, Boskovics 3/3, Simon -, Tamis -
PEAC-PÉCS: Hurst 11/6, N. Jovanovics 6, Raksányi 11/3, T. Jovanovics 5, Williams 23. Csere: Kiss -, Orozovic 2, Szücs -, Kaposi 3, Raus -, Pap 6.

Magyar Gergely: – Innentől már csak egy célunk van, a négy közé jutás. Gratulálok a lányoknak, köszönjük a drukkereinknek a támogatást.
Zeljko Djokic: – Gratulálok a Szekszárdnak a győzelemhez. Nagyon kemény mérkőzést játszottunk. Hétfőn Pécsett folytatjuk.