PEAC-PÉCS
Aluinvent DVTK Miskolc

Újabb szívdobbanás, vezetünk 1-0-ra!

2022. április 15.
Újabb szívdobbanás, vezetünk 1-0-ra! Megnyertük a bronzcsata első felvonását! Ismét remek hangulat uralkodott a Lauberben, és a végén is a pécsiek örülhettek, hiszen az NKA UNIVERSITAS PEAC lényegében végig kézben tartotta a találkozót, amelyet 77-63-ra húztunk be, így a két győzelemig tartó párharc állása 1-0.
Szücs Réka kéztörés miatt, Sarok Nikolett pedig betegség miatt nem állt Csirke Ferenc vezetőedző rendelkezésre a bronzcsata első felvonásán. Az első találatot a miskolciak jegyezték, Jovanovic egy triplával indított. Két kosárral hamar fordítottunk Ty Marhall és Nikola Dudásová révén (4-3), majd a DVTK centere, Green talált be kétszer egymás után. Chelsea Nelson bizonyult hatékonynak továbbra is, majd amikor Simon Zsófi egy remek hárompontossal 11-7-re módosította az eredményt, a vendégek időt kértek. Két perc alatt kiegyenlített a DVTK, a folytatásban sem tudott ellépni egyik csapat sem. A kiegyenlített játékot, nagy küzdelmet és sok idegeskedést hozó első felvonás döntetlennel zárult, 15-15-ös eredménynél ért véget.

Felváltva vezettek a csapatok a második játékrész elején, nálunk Wentzel Nóri szerzett öt pontot, így a 12 percben 20-19 állt az eredményjelzőn. Nagy harc zajlott a pályán, minden labdáért, lepattanóért mentek a játékosok mind a két oldalon. Chelsea Nelson a tizedik pontját szerezte, amikor Ivana Brajkovic egy hosszú és pontos labdát küldött neki a palánk alá, majd a következő támadásunknál szerb centerünk talált be középtávolról, amivel 26-23-ra vezettünk. Green kosara után 26-25-nél kért időt Csirke Ferenc, ami után jó időre befagyott az eredményjelző. Wentzel Nóri két büntetőjével a mieink mozdultak el előbb, majd le is ráztuk egy kicsit ellenfelünket. Másfél perccel a nagyszünet előtt nyolc ponttal vezettünk (35-27). A negyed végén két hárompontossal szétzúztuk az ellenfelünk védelmét, 41-29-nél olyan nagy különbség alakult ki a negyedórás szünetre, amit jól kellett menedzselni, és jó esélyeket adott a győzelemre.

Őriztük előnyünket, a folytatásban, felváltva estek a kosarak mindkét oldalon, majd Chelsea Nelson találatával 47-33-ra módosult az állás. Remekül játszó amerikai centerünk sajnos a negyed közepén bokasérülést szenvedett, de a harcosságunk a pályán megmaradt. Mindössze hét játékost forgatott Csirke Ferenc, ekkor már Nikola Dudásovának négy személyi hibája volt, ott lógott a levegőben a kérdés, hogy végig bírja-e csapatunk szuflával. Óriási szívvel küzdöttek a pályán lévők, elementáris erővel őriztük a kosarunkat az ellenfél pontjaitól, így már tizenhat ponttal vezettünk (53-37). Bő két perccel a negyed vége előtt Chelsea Nelson állt vissza a szurkolóink nagy ovációja közepette, a harmadik negyed pedig 56-42-nél ért véget.

Felzárkózott a DVTK Jovanovic vezérletével, Csirke Ferenc időt kért 56-47-es állásnál, ami után a remekül és hasznosan játszó Simon Zsófi sarokból bevágott triplájával végre elmozdultunk az 56 dobott pontról. Kapaszkodott a DVTK, nálunk többen is jelentős faultproblémákkal játszottak, öt és fél perccel a vége előtt Kiss Virág és Chelsea Nelson is 4-4 hibánál járt. Nikola Dudásová és Leslie Vorpahl egy-egy hármasával tíz pont volt a különbség (64-54). Ty Marshall szerzett nálunk négy pontot, amivel ismét tíz felett vezettünk bő három perccel a vége előtt. Abszolút kezünkben volt az irányítás, noha a DVTK mindent megpróbált, egyik legjobbjuk, Jovanovic is kipontozódott, viszont a játékunkon egyre inkább látszódtak a fáradtság jelei. Közelebb tudott zárkózni a piros mezes vendéggárda, 70-60 állt a táblán, amikor másfél perc volt vissza, nagyon kellett Wentzel Nóri triplája a sarokból! A végjáték ismét a miénk volt és a sok nehézségünk után, ahogy Csirke Ferenc előzetesen megjósolta, ezt a mérkőzést szívvel és a fantasztikus szurkolóinkkal együtt nyertük meg!

NKA Universitas PEAC – DVTK 77-63 (15-15, 26-14, 15-13, 21-21)
Pécs, 700 néző. V.: Győrffy, Söjtöry, Győrfy

NKA Universitas PEAC: Dudásová 8/3, Wentzel 13/3, Marshall 16/6, Nelson 14, Kiss 12. Csere: Simon 10/9, Brajkovic 4. Edző: Csirke Ferenc, Szentendrei Áron
DVTK: Vorpahl 5/3, Aho 6/3, Bernáth 2, Jovanovic 14/6, Green 24. Csere: Kuster 6, Kiss -, Kányási 6. Edző: Völgyi Péter, Ábrahám Márta

Csirke Ferenc: Úgy nyertük meg a mérkőzést, ahogy előre megtippeltem: a szívünknek és a közönségünknek köszönhetően. Nem is értem, honnan van ennyi energiájuk a lányoknak, főleg edzés nélkül. De hát ennyit tesz a hazai pálya, a bronzcsata, amikor mindent félre kell tenni. Maximum egy hét van vissza a szezonból, ki kell bírni, az első lépést mindenesetre megtettük. Taktikailag is meg tudtuk valósítani az elképzeléseinket, de alapvetően a szív győzelme volt.
Tyaunna Marshall: Büszke vagyok a csapatra azért, ahogy ma este játszottunk, és nagy tisztelet a Miskolcnak is, akik komoly ellenfelek voltak. Egy cél lebeg előttünk: megszerezni a bronzérmet, és akárhogy is, de be fogjuk gyűjteni.
Völgyi Péter: Ma nem érdemeltünk győzelmet. Gratulálok a PEAC-nak, sokkal jobban dobott, ötletesebben játszott, mi csak a negyedik negyedben tudtunk pár percig azzal a koncentrációval játszani, amire törekedtünk. Szerdán szeretnénk visszavágni a vereségért, és győzelemmel búcsúzni a saját szurkolóinktól.
Cheridene Green: Nagyjából két hete nem játszottunk tétmérkőzést, és nem találtunk rá a ritmusunkra. Lassan kezdtünk, nem voltunk elég agresszívak védekezésben, a kommunikációval is gond volt. De a következő két mérkőzés más tészta lesz.