Újra legyőztük a szlovén bajnokot

2013. január 09.
Újra legyőztük a szlovén bajnokot Győzelemmel indította az Adria Ligában a 2013-as évet a PEAC-PÉCS, egy hullámzó mérkőzésen végül 70-64-re verte az Athlete Celjét.
Adria Liga, 15. forduló

Athlete Celje - PEAC-Pécs 64-70 (15-19, 20-13, 11-21, 18-17)
Athlete Celje: Abramovic 24, Gajic 13, Gabrovsek 10, Bosnjak 4, Potocnik 2 Cserék: Petrovic 7, Ocvirk 4, Dimec -, Kugonic -
PEAC-Pécs: Barbour 23, Horváth 20, Jaeschke 14, Fűrész 6, Dusanic 3 Cserék: Czukor 4, Csutorás -, Czirják -, Balla -

A Celje 3 győzelemmel a tabella utolsó előtti helyéről, míg a PEAC a veretlen Partizan kevesebb játszott mérkőzése miatt a legelső pozícióból várhatta az Adria Liga 14. találkozóját. Szamosi Amadea betegség miatt nem utazhatott csapatával, így nélküle kellett megoldania a PEAC-nak a palánk alatti problémákat. A kezdésnél a téli szünet miatt még éveleji formában lévő Pécs kissé beragadt, 2-2 után 10-2-re elhúzott a Celje, akinek már az elején két triplája sikerült Gajic és Abramovic révén. Ekkor viszont riadót fújtak a fekete-fehérek, és egy hatalmas hajrával pár percen belül már 14-15-öt mutatott az eredményjelző. Az első negyedet 19-15-re nyertük a padlóról felállva.

Horváth Lilla igazi vezére volt csapatának, csapatkapitányunk a 11. percben már 11 pontnál tartott (18-19). Ebben a szakaszban fej-fej mellett haladtak a csapatok, 26-30 után ismét átvette a vezetést a Celje (31-30) a 16. percben. Zseljko Djokics időt kért, ám a félidei szünetre a szlovének vonulhattak vezetéssel (35-32). A Pécsnél Horváth Lilla 11/3, barbour 9 pontnál tartott, míg a gyakorlatilag öt emberrel játszó Celjében Abramovic 10/6, Gabrovsek 10 pontnál járt.

A második félidő kezdetét jobban csípte el a házigazda, két perc elteltével 39-35-ös állásnál Zseljko Djokics ismét magához szólította a csapatot. 41-37 után egy 6-0-s szériával tudtunk fordítani, Horváth Lilla mellett Andrea Barbour emelkedett ki a mezőnyből, és termelte a pécsi kosarakat. 44-51-nél állandósulni látszott a 6-7 pontos pécsi előny, majd ezt csapatunk növelni is tudta, 49-62-nél már biztosnak tűnt a PEAC győzelme a Celje otthonában. A végjátékban újra közelebb kapaszkodott a szlovén bajnok, végül 64-70-es arányú győzelem született. Barbour 23, Horváth 20/3, Jeaschke 14 pontig jutott a mérkőzésen, ahol a pécsiek 65%-kos pontossággal dobták a kétpontosokat. A másik oldalon Abramovic 24/12-vel zárt, Gajic pedig 13 pontja mellett 14 lepattanót is szerzett.