Universiade: 9-12. helyért játszik a magyar válogatott

2017. augusztus 25.
Universiade: 9-12. helyért játszik a magyar válogatott A csoportmérkőzések után a helyosztókkal folytatódik a kosárlabda torna a Tajvanban zajló Universiadén. A magyar csapat nem jutott tovább a négyes csoportjából, így a 9-16. helyért küzdhet tovább.
Két vereség és egy győzelem volt a magyar Unversiade válogatottunk mérlege Tajvanban a csoportmérkőzések során. A Svédország elleni vereség után Chile válogatottját 63-41-re legyőzték a mieink, a házigazdák ellen viszont 76-64 arányban alulmaradtak.

Péntektől a 9-16. helyért folytatják szereplésüket Horváth József tanítványai, a Koreai Köztársaság ellen 78-62 arányban győztek a lányok a magyar idő szerint reggel 6 óra 30 perckor kezdődött összecsapáson.

Szücs Réka 28 percet töltött a pályán, két pont, két lepattanó, öt gólpassz, két eladott és egy szerzett labda került a neve mellé. Szombaton magyar idő szerint 9 órától Argentina lesz az ellenfelünk a 9-12. helyért, azaz ha sikerül győzni, akkor augusztus 28-án hétfőn, a 9. helyért játszhatnak a magyar lányok.