Van miért visszavágni...

2014. december 04.
Van miért visszavágni... Fordul az Európa Kupa csoportköre: csütörtökön 18 órakor nemzetközi kupamérkőzésen a német bajnok TSV Wasserburg ellen lép pályára a PEAC-PÉCS.
Félidejénél jár az EK első szakasza, a PEAC-PÉCS a G csoport harmadik helyén áll 2 győzelemmel és 1 vereséggel. A csoport első helyezettje pillanatnyilag a Nantes Rezé, amely egy mérkőzéssel többet játszott, a kedden rendezett Young Cats – Nantes Rezé meccset a papírforma szerint a franciák magabiztosan meg is nyertek (57-92), így 3 győzelem áll a nevük mellett. A második helyen a PEAC csütörtöki ellenfele, a wasserburgi TSV áll, a pécsiekhez hasonló mutatóval.

Egy hónapja rajtolt el az európai kupasorozat, a pécsiek számára elég nagy arányú vereséggel, amit épp csütörtöki ellenfelünk otthonában szenvedtek el. A TSV Wasserburg 75-52-ös győzelmével 23 pontos előnyben van, valljuk be, ezt elég nehéz lenne behozni, és csak ebben az esetben lenne a saját kezében a PEAC sorsa a továbbjutást illetően. A németországi mérkőzésen Svenja Brunckhorst volt a legeredményesebb 16 dobott pontjával, az amúgy hét légióst foglalkoztató németek csapatkapitánya azonban a szombati bajnokin megsérült, helyi lapértesülések szerint játéka kérdéses a csütörtöki találkozón. Természetesen a TSV Wasserburg szakvezetése reméli, hogy számíthatnak egyik legjobbjukra.

Nehézségből a pécsi lányoknál is akad bőven, elsősorban a magas posztokon váltak Zeljko Djokic tanítványai sebezhetővé. Kiss Virág térdsérülését követően – amelyről több orvosi szakvélemény alapján elmondható, hogy nincsenek elszakadva a szalagok, csak egy komoly trauma érte a testrészt – Tina Jovanovic szedett össze egy ételmérgezést, ami legyengítette a centert a rövid szünet során. Ha össze is szedi magát annyira, hogy pályára tudja küldeni Zeljko Djokic, kérdéses, hogy milyen teljesítményre számíthatunk a 190 cm-s centertől.

Elég komoly csapatot lát vendégül a pécsi együttes, a német női kosárlabda bajnoka pillanatnyilag mindössze egyszer kapott ki, amikor kifejezetten rossz dobóformát fogott ki Nantes-ben. Hazájuk bajnokságában 11-0-val állnak az élen, győzni képes karakterekből áll a csapatuk. Miután egyénileg méltatta Breitreiner-éket a pécsi szakvezető, elmondta, már csak azért is nehéz feladat előtt állnak tanítványai, mert egy hosszabb szünet után mindig kérdéses, milyen ritmusban folytatják a szereplésüket. – Kemény védekezésre építő, jó csapat érkezik Pécsre, nem véletlenül győztek le minket odakint 23 ponttal, igaz, több problémával küzdöttünk a nyitó fordulóban, amiket azóta már sikerült kijavítani – fejtegette Zeljko Djokic, aki nem foglalkozik még az EK továbbjutás kérdésével. – Jó meccset várok, mert az eddigi három nemzetközi mérkőzésünk nem a legjobban sikerült, függetlenül attól, hogy kettőt megnyertünk közülük. Végre olyan extra teljesítményeket kellene nyújtanunk, ami eddig hiányzott az Európa Kupában, de a bajnokságban egy-egy periódusban már láthattuk a lányoktól. Ha ezt sikerül megvalósítanunk, nyerhetünk csütörtökön. Emellett az a célunk, hogy a szurkolóink úgy álljanak fel a helyükről a meccs végén, hogy látták, megszakadtunk a pályán, mindent bevetettünk a győzelemért, mert akkor elégedettek lesznek velünk.

A PEAC-PÉCS - TSV 1880 Wasserburg Európa Kupa találkozót csütörtökön 17 óra 45 perctől a DIGI Sport közvetíti. A DIGI az Európa Kupa sorozatunk hivatalos média és kommunikációs partnere, minden hazai mérkőzést ők közvetítenek.